7 najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić swoim włosom!
02.01.2018

7 najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić swoim włosom!

 

Kobiety kochają dbać o włosy! Niestety wiele z nas popełnia przy tym wiele błędów, które sprawiają, że stan włosów pogarsza się. Sprawdź czego nie robić swoim włosom.

 

#1. Samodzielne farbowanie.

Farbowanie włosów w domu nie jest dobrym pomysłem. Przede wszystkim dlatego, że nie jesteś profesjonalistką i możesz źle wykonać ten zabieg. Po drugie sklepowe farby często farbują włosy na kolor inny niż byśmy oczekiwali. Fryzjer w salonie wie, jak łączyć ze sobą farby, tak by powstał wybrany przez nas kolor.

 

#2. Nieregularne podcinanie.

Im bardziej zwlekasz z podcinaniem, tym Twoje włosy są w gorszym stanie. Niszczą się i rozdwajają, a w rezultacie niszczą się nie tylko końcówki, a włos na całej długości.

 

#3. Stylizacja mokrych włosów.

Włosy, które są mokre, są bardziej podatne na uszkodzenia. Bądź więc ostrożna, kiedy rozczesujesz mokre włosy.

 

#4. Używanie brudnych akcesoriów.

Szczotka pełna włosów i martwego naskórka to doskonała pożywka bakterii. Podobnie w przypadku zakurzonych gumek do włosów czy spinek. Czyść je regularnie.  

 

#5. Rezygnacja z odżywki.

Włosy dzięki odżywce są łatwiejsze od ułożenia, a także mniej się niszczą. Ta odpowiednio wybrana do rodzaju włosów powinna być stosowana przy każdym myciu.

 

#6. Mycie głowy w gorącej wodzie.

Ciepła woda rozchyla łuski włosa, a one stają się wtedy suche i napuszone. Pamiętaj więc by myć głowę w letniej temperaturze.

 

 

#7. Te same kosmetyki

Włosy potrzebują innych składników w zależności od pory roku i innych czynników. Obserwuj je i zmieniaj kosmetyki, w zależności od potrzeby włosów.

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda