Zdenerwowana pierwszym świątecznym spotkaniem z jego rodziną? Przeczytaj to!
21.12.2017

Zdenerwowana pierwszym świątecznym spotkaniem z jego rodziną? Przeczytaj to!

 

Poznanie rodziców twojego chłopaka po raz pierwszy może być stresujące, a spotkanie świąteczne w większym gronie nawet bardziej. Jednak mamy receptę na Twoje nerwy. Zanim zdecydujesz się uciec, zepsuć lub udawać, że jesteś chora, przeczytaj te wskazówki, załóż najlepszy strój i buty jakie masz, i zachwyć jego rodzinę!

 

#1. Wybierz swój najbardziej wygodny i elegancki strój.

Święta to nie czas na te spodnie, których nie da się spiąć, ani na wydekoltowaną bluzkę, nawet jeśli ją uwielbiasz. Wybierz strój, w którym czujesz się dobrze i dobrze wyglądasz - nawet jeśli uważasz, że jest trochę nudny.

Kontroluj również rękawy - kiedy jesteś zdenerwowana, masz tendencję do pocenia się bardziej niż zwykle. Posiadanie wygodnego stroju sprawi, że poczujesz się swobodnie.

 

#2. Zjedz trochę przed wyjściem.

Nie bądź nerwową dziewczyną lub narzeczoną, która rezygnuje z jedzenia przez cały dzień, spotyka się z rodzicami na pusty żołądek, a potem zanim odgrzeją się dania wszyscy przy stole słuchają burczenia w Twoim brzuchu. Prosisz się o żenujący moment tuż przed rodziną.

 

#3. Unikaj pewnych tematów.

To nie jest czas, aby wygłaszać przemówienia i kłócić się na temat polityki. Niech Ci ludzie poznają cię – a Ty poznasz ich - zanim zdecydujesz się porozmawiać o drażliwych tematach.

 

#4. Zadawaj im pytania.

Trzymaj się z dala od kłopotów, zwłaszcza jeśli jesteś zdenerwowana i skup się na rodzinie – zadawaj im pytania, aby rozmowa szła gładko!

 Dzięki temu dowiesz się wiele o rodzinie, nie potknąwszy się o nerwowe tematy. Poza tym ludzie uwielbiają mówić o sobie. To sprawi, że czas upłynie szybciej.

 

#5. Pamiętaj o prezencie.

Nie szalej z ogromnymi prezentami, ale bez względu na to, co robisz, nie pokazuj się z pustymi rękami. Butelka wina. Ładne kwiatki. Cokolwiek to jest, przynieś prosty "powitalny" prezent, aby się przywitać i podziękować tym samym za zaproszenie.

 

#6. Miej cierpliwość i tolerancję.

Wszyscy mają kogoś szalonego w swojej rodzinie, więc jeśli jeden z krewnych robi się trochę głośny, jest dziwny, albo zbyt pijany, po prostu oddychaj głęboko pamiętaj, że zawsze możesz wrócić do domu.

Partnerom może być trudno wprowadzić nową, ukochaną osobę do rodziny dzięki temu szczególnie kolorowemu krewnemu. Staraj się nie oceniać swojego partnera przez pryzmat tej osoby.

 

#7. Pomagaj.

Najprawdopodobniej gospodarz lub gospodyni nie pozwoli Ci szorować naczyń, ale wypada zaoferować pomoc. Zaproponuj pomoc w zniesieniu naczyń albo ustawianiu stołu. Bez względu na to, co robisz - po prostu zaoferuj swoją pomoc.

 

#8. Ucz się faktów i używaj ich.

Postaraj się dowiedzieć o różnych członkach rodziny z wyprzedzeniem i wykorzystaj te fakty w rozmowie. Oczywiście, czyniąc z nich pozytywne informacje, takie jak czas, kiedy jego siostra wygrała turniej koszykówki lub kiedy jej brat ukończył szkołę prawniczą. Ludzie lubią się chwalić i będzie im schlebiać, wiedząc, że poświęciłaś czas, aby posłuchać i dowiedzieć się, kim jest rodzina twojego partnera.

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda