8 oznak, że jesteś zbyt zestresowana
19.12.2017

8 oznak, że jesteś zbyt zestresowana

 

Szkoła, przyjaciele, zajęcia dodatkowe, rodzina itd. – naprawdę dużo się dzieje. Sprawdź czy Twoje ciało próbuje Ci powiedzieć, że to za dużo…

 

1. Chcesz zostać w łóżku na zaaawszeeee.

Nawet najmilsza dziewczyna ma od czasu do czasu poranek, kiedy po prostu nie chce stawić czoła całemu dniu. Ale jeśli wielokrotnie czujesz, że jesteś zbyt zmęczona, aby wstać z łóżka (szalone połączenie fizycznego wyczerpania i emocjonalnego ), czas podsumować zmartwienia, które mogą cię obciążać.

 

2. Nie możesz spać.

Kolejną uzasadnioną przyczyną stresu jest budzenie się w nocy.  Spędziłaś dobry kawał poprzedniej nocy, obracając się i pragnąc, by twój mózg po prostu WYŁĄCZYŁ SIĘ JUŻ. To uczucie może być oznaką, że podstępne hormony stresu przepompowują twoje ciało na niezdrowych poziomach, tylko po to, aby pomóc ci przetrwać swój dzień. A kiedy doświadczasz tego podczas cyklu? Być może nadszedł czas, aby dać swojemu organizmowi trochę oddechu.

 

3. Jesteś stale przeziębiona.

Kiedy jesteś w trybie wysokiego stresu, twój układ odpornościowy może zostać stłumiony do 30% - co sprawia, że masz większe szanse na złapanie każdego przeziębienia lub grypy krążących w twojej szkole.

 

4. Gdzie ja położyłam telefon/laptopa/działający mózg?

Zabawna rzecz: niewielki stres w niektórych sytuacjach (np. prezentacja  swojego projektu na zajęciach) może sprawić, że twój umysł wykona niesamowitą, nieco superludzką rzecz (jak przypomnienie losowego faktu o fotosyntezie, gdy twój nauczyciel zapytał). Jednak twoja pamięć staje się niewyraźna, twoja skupienie się kurczy, a twoja umiejętność słuchania zostaje zapomniana. To tak, jakby stres przejął twój mózg.

 

5. Twoja głowa ma ochotę eksplodować.

OK, zastanów się, kiedy ostatnio ktoś cię przestraszył: Twoje ramiona natychmiast się spięły, a mięśnie karku zacisnęły się? Cóż, to reakcja na niebezpieczeństwo i pochodzi z czasów jaskiniowców. Najtrudniejsze jest jednak to, że twój mózg nie jest w stanie odróżnić zbliżającego się tygrysa od tego niewyraźnego uczucia "mam-milion-sprawdzianów-w-tym-tygodniu". Całe to napięcie przesuwa się w górę szyi, powodując puchnięcie naczyń krwionośnych i naciskanie na tkankę mózgową. Aby przeciwdziałać tej sztywności wywołanej stresem i bólom głowy, które powoduje, spróbuj tej sztuczki: Kilka razy dziennie, usiądź prosto, weź głęboki oddech, przyłóż brodę do klatki piersiowej i obróć głowę na lewo (ahhh) ... następnie z powrotem na prawo (tak, o wiele lepiej!).

 

 

6. Wszystko Cię wzrusza.

Każdy ma dni, w których losowy film z leniwcem na YouTube sprawia, że płaczesz. Ale jeśli kroczysz drogą niczym tykająca bomba i wkurzasz się o byle pierdołę lub często wzruszasz z byle powodów, a potem myślisz sobie „co się ze mną dzieje?” to bądź ostrożna. Kiedy jesteś bardzo zestresowana, pień mózgu - prymitywna część twojego mózgu – przejmuje władzę. A wtedy stres wyłącza twój filtr ORAZ podkręca twoją skłonność do działań instynktownych ... sprawiając, że twoja wewnętrzna bestia wścieka się podczas interakcji, w których normalnie czujesz się dobrze.

 

7. Twój brzuch zachowuje się #niezręcznie.

Może to bóle żołądka lub brzucha albo zbyt dużo / za mało czasu spędziłaś w łazience – jak by nie było – to NAJGORSZE UCZUCIE. I to wszystko spowodowane przez podstępne poczucie presji lub niepokoju lub lęku. Mamy komórki mózgowe rozproszone w każdym systemie narządów. W rzeczywistości, niektórzy eksperci nazywają nawet jelita "mini-mózgiem" (seio?!), ponieważ posiada on wiele neuroprzekaźników. Nadal zastanawiają się, w jaki sposób hormony stresu wyrządzają spustoszenie, ale wiedzą, że istnieje określony związek.

 

8. Czasami zapominasz jak się oddycha.

Siedzisz w klasie i dostajesz słaby wynik ze sprawdzianu. Nagle jesteś przekonana, że nigdy nie dostaniesz się na studia i że Twoja przyszłość się skończy. Twoje emocje mogą się tak szybko zmienić, że czujesz się lekko zawstydzona lub lekko poruszona. Ale o co chodzi? Czasami - kiedy wszyscy jesteśmy podekscytowani - dosłownie wstrzymujemy oddech, aby powstrzymać łzy i / lub emocje. I nie jest to coś, co należy ignorować. Wstrzymywanie oddechu, szybki oddech, małe zawroty głowy - mogą i będą się nasilać w miarę upływu czasu.

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda