Jakie życzenia składać bliskim podczas Świąt?
15.12.2017

Jakie życzenia składać bliskim podczas Świąt?

 

 

Nie da się ukryć, że dla większości z nas składanie świątecznych życzeń stanowi nie lada wyzwanie i często wprawia nas w zakłopotanie. Trudno jest być oryginalnym w takich momentach, a z drugiej strony nie chcemy co roku mówić tych samych oklepanych zwrotów. Do najbardziej popularnych życzeń z pewnością możemy zaliczyć te dotyczące zdrowia, pomyślności, szczęścia, sukcesów i spełnienia marzeń.

Często sięgamy też po gotowe wierszyki, które z łatwością możemy znaleźć w sieci. Niestety - nieprzemyślane i bezsensowne formułki stają się jedynie wyrazem lenistwa i pójścia na łatwiznę.

No dobrze, jak sklecić życzenia, które będą prosto z serca, oryginalne i do tego będą miały moc sprawczą? Mamy kilka wskazówek!

 

Dostosuj życzenia do okazji!

…w tym przypadku mamy do czynienia ze Świętami Bożego Narodzenia. Nie możesz zapomnieć o słowach, które dają nadzieję, podnoszą na duchu i do tego są pełne miłości. Oczywiście zdrowia i sukcesów możemy życzyć zawsze! Kto nie chciałby, żeby się spełniły? Warto jednak wywołać uśmiech na Twarzy drugiej osoby. Może dodaj jakiś żarcik?

 

No i zwróć uwagę KOMU składasz życzenia!

Każde życzenia powinny być dostosowane do osoby, która je otrzyma. I tutaj już robimy krok do przodu, gdyż musimy głębiej się zastanowić i wyjść poza schemat. Oczywiście nie próbuj wymyślać czegoś na siłę. Jeśli np. Twoja mama czy kuzynka lub ciocia szukają pracy to życz im by ją znalazły i były z niej zadowolone. Jeśli Twój brat w tym roku zdaje maturę to życz mu super wyników i dostania się na wymarzone studia. Na koniec nie zapomnij o przytulasku – każdy to lubi! Przytulanie jest oznaką miłości i sympatii do drugiej osoby.

Jeśli natomiast składasz życzenia kolegom z pracy lub szefowi – tutaj sprawa się komplikuje, ale…nie ma problemów bez możliwości ich rozwiązania. Musisz wykazać się pewnym taktem, mówić tylko to, co wypada w danej sytuacji.

 

Koniec z sms-owymi wierszykami!

Nie ilość jest ważna a jakość! Tak, wiem, że to brzmi banalnie, ale wysyłanie co roku tego samego oklepanego smsa z życzeniami i to jeszcze skopiowanymi z sieci lub od innego znajomego jest co najmniej słabe. Kompletnie nie interesuje Cię, że tego typu życzenia są mało osobiste. Oczywiście, że życzenia typu zdrowia, szczęścia i radości są fajne, ale czy nie lepiej jest zadzwonić lub powiedzieć tej osobie to prosto w oczy? To jedyna oznaka, że zależy nam na tej osobie i jesteśmy szczerzy.

 

Postawa i forma też są ważne!

Kiedy już wiesz co chcesz powiedzieć i komu, czas zastanowić się w jakiej formie możemy to zrobić. Jeśli dana osoba jest daleko to warto powrócić do dawnego zwyczaju jakim jest wysyłanie kartek lub po prostu zadzwonić. Jeśli masz okazję widzieć się z daną osobą w Święta to jest kilka wskazówek, których należy przestrzegać.

Patrz w oczy adresatowi życzeń, wyprostuj się i nie wymijaj wzrokiem. Spuszczenie głowy w dół może być oznaką niechęci i braku kultury z Twojej strony.

No i na koniec najważniejsze! Jeśli nie masz pomysłu na życzenia – życz drugiej osobie tego co sam chciałbyś usłyszeć. To o wiele lepsze niż skopiowane z Internetu wierszyki, które tak naprawdę nie mają żadnej wartości. Ważne, aby życzenia były szczere i płynęły prosto z serca!

 

A Ty jakie życzenia składasz swoim bliskim? Masz jakieś swoje sprawdzone triki by obejść zakłopotanie i wstydzenie się? Daj znać w komentarzu!

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda