Jak dobrze zmywać makijaż? Prawdopodobnie robisz to źle!
13.12.2017

Jak dobrze zmywać makijaż? Prawdopodobnie robisz to źle!

 

Makijaż to nieodłączny element porannej pielęgnacji dla większości kobiet. Wydajemy mnóstwo pieniędzy, żeby zakryć wypryski, wygładzić cerę, wydłużyć rzęsy. Jednak kiedy zaniedbamy demakijaż, nic nie pomogą nawet najdroższe kosmetyki.

 

Złe praktyki

Najważniejsze to zmywać makijaż codziennie! Jednak jeśli demakijaż wykonamy źle, cera może się przetłuszczać, mogą rozszerzać się pory i co najgorsze – pojawią się wypryski. Dodatkowo, jeśli wykonamy go niepoprawnie nasza cera będzie miała ziemisty kolor i może to doprowadzić do pojawienia się zmarszczek.

 

Kosmetyki do demakijażu

Drogerie wcale nie ułatwiają zadania, na rynku bowiem dostać możemy przeróżne produkty od mleczek, przez olejki, na żelach skończywszy. Dobieranie produktu dla siebie nie musi być takie trudne, jeśli wiemy jaki rodzaj cery mamy. Dla suchej wybierz coś nawilżającego, dla problematycznej niech to będzie delikatne mleczko.

Sposób na doskonałe oczyszczanie

Pamiętaj, że twoja cera, bez względu na jej typ, jest delikatna. Nie trzyj więc jej bezwzględnie wacikiem. Nalej na niego odrobinę płynu, przyłóż do twarzy i odczekaj kilka chwil. W ten sposób kosmetyk poradzi sobie nawet z wodoodpornym tuszem. Kiedy wacik będzie zupełnie czysty, możesz być pewna, że pozbyłaś się wszystkich zanieczyszczeń z twarzy.

  • udostępnij
1 komentarzy

marcjamea
0

super rady, dzieki :)

odpowiedz

marcjamea
0

super rady, dzieki :)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda