Chai latte - rozgrzewający napój idealny na zimę!
12.12.2017

Chai latte - rozgrzewający napój idealny na zimę!

 

Ten napój zyskuje na popularności! Coraz częściej widniejąca pozycja w menu kawiarni, a my mamy dla Was przepis. Teraz możecie przygotować go w domu!

 

Chai latte to korzenny napar wywodzący się z Indii, alternatywa dla kawy. Przygotowuje się go na bazie herbaty liściastej i świeżych przypraw. Jest to spora porcja antyoksydantów za przyczyną imbiru i teiny. Jego główne zadanie to pobudzenie i rozgrzanie organizmu. Jako, że ma w sobie cynamon, pobudza również metabolizm.

 

Chai latte – przepis:

SKŁADNIKI:

- pół łyżeczki cynamonu,

- łyżeczka kardamonu,

- ok. 10 goździków,

- pół łyżeczki mielonego imbiru,

- ulubiona herbata (nie smakowa, bo zniweluje korzenny smak)

- 2/3 kubka mleka,

- szklanka wody.

 

PRZYGOTOWANIE:

Gotujemy na wolnym ogniu wodę z przyprawami w garnku około 10 minut. Następnie dodajemy herbatę. Następnie zdejmujemy rondelek z ognia i przykrywamy przykrywką. Parzymy herbatę około trzech minut. Po wyznaczonym czasie odcedzamy napar i przelewamy do dzbanka. Podgrzewamy mleko pilnując, aby się nie ugotowało. Spieniamy mleko przy pomocy spieniaczki lub miksera. Do mleka dolewamy herbatę z przyprawami. Chai Latte jest gotowe!

 

P.S. możesz eksperymentować z rodzajami mleka czy ilością przypraw tak, aby odnaleźć swój smak. W razie potrzeby możesz również posłodzić napar.

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda