7 sposobów na nadanie cienkim włosom objętości
12.12.2017

7 sposobów na nadanie cienkim włosom objętości

 

Jeśli natura nie obdarowała Cię bujnymi lokami, przed Tobą dużo pracy, aby nadać im objętości i móc utrzymać ją cały dzień. Ale dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów, aby to osiągnąć.

Przygotowaliśmy listę najlepszych wskazówek, które pomogą Ci wyglądać bajecznie każdego dnia.

 

#1 Podnieś włosy od nasady.

W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele opcji, dzięki którym Twoje włosy zyskają większą objętość. Wypróbuj każdy, od sprayów i grzebieni, na specjalnych lokówkach skończywszy. Musisz sprawdzić, który sposób będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Jeśli nie masz nic takiego pod ręką, użyj starych spinek. Umieść je w mokrych włosach, przypinając je pod „wierzchnią warstwom” i pozostaw do wyschnięcia. Twoje włosy będą delikatnie podniesione, ale nie będzie to wyglądać nienaturalnie.

 

#2 „Artystyczny nieład”.

Gładkie, ulizane włosy często wyglądają na strasznie płaskie. Jeśli więc chcesz nadać włosom objętości, układaj je bardziej „niechlujnie”. Taki efekt możesz osiągnąć robiąc sobie fale, luźno podtrzymując opaską włosy czy używając pianki do włosów.

 

#3 Cieniowanie

Cieniowanie Twoich włosów sprawi, po pierwsze, że nie będą one sprawiały wrażenia „ciężkich”, a po drugie - doda objętości. No i pasuje praktycznie do każdego.

 

#4 Właściwe mycie

Nawet mycie włosów w specjalny sposób może pomóc Ci ogarnąć włosy pod kątem objętości. Takie są zasady:

- spłucz włosy gorącą wodą. Otworzy ona łuski i usunie brud i pozostałości po produktach do stylizacji.

- Nakładaj szampon tylko na skórę głowy, a na resztę włosów rozprowadzaj pianę. Końce włosów są zawsze bardziej kruche i suche, także nie jest wskazane ich pocieranie.

- Odżywkę czy maskę nakładaj tylko na końce włosów. Produkty takie mają tendencje do obciążania i spłaszczania włosów.

- Regularnie myj skórę głowy. Poprawi to krążenie krwi i pozbędziesz się martwych komórek.

- Staraj się nie myć włosów codziennie. To pozbawia włosów warstwy ochronnej, a ta z kolei pozbawia ich objętości. Jeśli masz problem z przetłuszczaniem, od czasu do czasu użyj suchego szamponu.

 

#5 Suchy szampon.

Jest on ratunkiem dla osób, które nie mają czasu na umycie włosów czy poświęcanie wielu godzin na stylizacje. Suchy szampon jest pomocny w zapewnieniu objętości włosów.

 

#6 Unikaj produktów do stylizacji.

…lub przynajmniej ogranicz ich użycie. Nadmierne ich ilości może sklejać włosy, co będzie dodatkowym obciążeniem.

 

#7 Zmień sposób suszenia.

Zwykła suszarka do włosów może również pomóc w zwiększeniu objętości. Po prostu opuść głowę, aby włosy zwisały przed twarzą i kieruj gorące powietrze od nasady głowy w stronę końcówek.

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda