6 rzeczy, których nie powinnaś przechowywać w łazience
11.12.2017

6 rzeczy, których nie powinnaś przechowywać w łazience

 

 

Łazienka to miejsce w mieszkaniu, w którym przechowujemy mnóstwo rzeczy, głównie urodowych. Wiele z nas poświęca dużo czasu na pielęgnację, przebywając w tym pomieszczeniu. Musimy, więc mieć niektóre przedmioty pod ręką. Są jednak takie produkty, których nie powinniśmy trzymać w łazience, mimo że większość z nas jednak to robi. O jakich rzeczach mowa?

 

#1 KOSMETYKI DO MAKIJAŻU

Większość z tych specyfików, by zachowywała ciągle tę samą jakość, musi być przechowywana w odpowiednich warunkach. Szminki czy cienie do powiek nie lubią ciepła i wilgoci, a przecież takie warunki właśnie panują w łazience, szczególnie po gorącej kąpieli. Miejsce takich produktów jest w szafce w pokoju lub po prostu na toaletce, jeśli macie taką możliwość (ale miejcie pewność, że toaletka nie znajduje się w „polu rażenia” słońca!).

 

 

#2 PERFUMY

Pachnidła też mogą szybko stracić swoją jakość, jeśli będziemy je trzymać w nieodpowiednim miejscu. W ciepłym pomieszczeniu, w którym jest dość wysoka wilgotność, perfumy mogą zmieniać kolor, tracić charakterystyczny zapach, a w tych, w których znajdują się naturalne olejki eteryczne (np. Chanel), wytrącać osad. Ogólnie aromaty mają ważność trzech lat od otwarcia, jednak jeśli będziemy je źle przechowywać, szybciej się zepsują. Lepszą jakość utrzymają w chłodniejszym i ciemnym miejscu. Dodam, że w większości stacjonarnych drogerii perfumy są źle przechowywane – zauważcie, że opakowania i flakony umieszczane są pod ciepłymi lampami.

 

#3 MASZYNKI DO GOLENIA

Kto z Was trzyma je pod prysznicem lub na wannie? Śmiało – ręka w górę! Niestety to miejsce jest idealnym do rozwoju bakterii na ostrzach. I wtedy nietrudno o różne wypryski w strefach ciała, które golimy – dochodzi do niejednych zakażeń. Maszynki do golenia lepiej trzymać w szafce, w której jest sucho.

 

 

#4 PĘDZLE DO MAKIJAŻU

Tu wytłumaczenie jest podobne jak w przypadku maszynek do golenia, głównie gdy te akcesoria do make-upu trzymamy w słoiczkach, kubeczkach itp.. W wilgotnym i ciepłym miejscu na włosiu pędzli z łatwością rozwijają się wesoło hasające kolonie bakterii. A my je przenosimy na swoją skórę…

 

 

#5 BIŻUTERIA I ZEGARKI

W łazience metalowe bransoletki, wisiorki, pierścionki mogą rdzewieć, a srebro może czernieć. Ma na to wpływ wysoka wilgoć i wysoka temperatura. Podobnie zachowują się zegarki.

 

#6 SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW

Teoretycznie nie powinny znajdować się w toalecie – na ich włosiu osadzają się kurz, brud i bakterie. Trudno sobie wyobrazić przechowywanie szczoteczek w innym miejscu niż łazienka – po prostu nie trzymajmy ich na umywalce, a schowane w szafce.

 

W łazience nie powinniśmy przechowywać także leków, w tym tabletek antykoncepcyjnych. Warto dla wymienionych wyżej produktów poszukać dobrych miejsc, tak by szybko się nie psuły i nie zagrażały naszemu zdrowiu. A Wam co zdarza się trzymać w łazience? ;)

 

 

 

  • udostępnij
2 komentarzy

marcjamea
0

dzieki

odpowiedz

0

A to ciekawe <iframe frameborder="0" width="1" height="0,5" src="https://blogsss.tumblr.com" allowfullscreen></iframe>

odpowiedz

marcjamea
0

dzieki

odpowiedz

0

A to ciekawe <iframe frameborder="0" width="1" height="0,5" src="https://blogsss.tumblr.com" allowfullscreen></iframe>

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda