Andrzejkowe wróżby - oto 5 najpopularniejszych!
28.11.2017

Andrzejkowe wróżby - oto 5 najpopularniejszych!

 

 

Andrzejki zbliżają się wielkimi krokami, to właśnie w nocy z 29 na 30 listopada robimy sobie wróżby i poprzez różnego rodzaju zabawy przepowiadamy sobie przyszłość. No właśnie, co roku stajemy przed tym samym problemem – jakie są najpopularniejsze andrzejkowe wróżby? Jak miło spędzić tę noc wspólnie ze znajomymi?

 

Najpopularniejsze andrzejkowe wróżby i zabawy

 

Jak już pewnie się domyślacie – lista zabaw i wróżb na Andrzejki jest ogromna. My postanowiliśmy wybrać te najbardziej popularne i najłatwiejsze w zorganizowaniu. W końcu nie chcemy spalić domów, prawda? Zapraszam do zapoznania się z naszą listą!

 

 

 

Wróżby andrzejkowe: lanie wosku

No nie mogłam inaczej zacząć tej listy! Lanie wosku w Andrzejki to najprawdopodobniej najpopularniejszy zwyczaj w tym dniu. Od czego zacząć? Aby prawidłowo wykonać tę wróżbę, należy przelać roztopiony wosk przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą, następnie z zastygniętych figur odczytać ich znaczenie.

 

Jak odczytać wróżbę?

 

Aby ułatwić Wam odczytanie tej dziwnej woskowej figury, poniżej wrzucamy krótką listę symboli i ich znaczenie:

Chmura - znak, że możesz zacząć realizować odłożone marzenia. Symbol ten może także oznaczać wymarzonego partnera.

 

Dom - możliwość założenia rodziny lub przeprowadzka czy też porządki w sprawach domowych.

 

Jajko - symbol nowego życia i płodności. Czekają na Ciebie nowe wyzwania i sukcesy.
 

Koń - wolność, jak i również wyrwanie się z przeszłości. To także dobry moment na rozpoczęcie nowej drogi, symbol nieograniczonych możliwości.

 

Kot – to symbol indywidualności. Zachęca do postawienia na siebie i swoje zdolności. Niestety to także znak, że możesz otaczać się fałszywymi ludźmi.

 

Pies - wspaniały, wierny przyjaciel, najprawdopodobniej jeden z najlepszych symboli z lanego wosku.

 

Moneta - przypływ pieniędzy, pomnażanie ich, ale także spełnianie marzeń ściśle związanych z finansami.

 

Serce - synonim miłości, ale też może symbolizować dziecko, a co za tym idzie powiększenie rodziny.

 

Wąż - symbol fałszu, kłamstw i plotek.

 

Klucz - symbolizuje otwieranie zarówno nowych dróg w życiu, jak i serc ludzkich, może także oznaczać zmianę miejsca zamieszkania.

 

Co, jeśli wosk stworzył kształt, którego nie da się w jednoznaczny sposób odczytać? Nie przejmuj się! To znak, że anioł przewodnik nie chciał ujawniać w stosunku do Ciebie swoich planów. Zaufaj mu! To częsty przypadek, który ma uchronić nas przed pójściem za sugestią przekładając wróżbę na nie tę sytuację, na którą powinniśmy.

 

 

 

Wróżby andrzejkowe: wyścig butów

Zapewne tę zabawę też już dobrze znasz. Cała akcja polega na tym by ustawić buty od startu do mety. Trasa wyścigu przebiega przez cały pokój. Buty ustawiane są stopniowo w stronę mety, aż nie dotrą do progu. Osoba, której but znajdzie się na mecie ma to szczęście, że spełni się jej największe marzenie.

 

 

Wróżby andrzejkowe: rzucanie butem

Tak, wiem to brzmi abstrakcyjnie. Najpierw układamy buty, żeby potem nimi rzucać. No tak mniej więcej to wygląda, jednak kolejność pozostawiamy Wam. Na czym polega wróżba? Zdejmujemy but z lewej nogi, odwracamy się w kierunku przeciwnym do drzwi i…rzucamy butem za siebie. Jeśli but będzie skierowany w kierunku drzwi to oznacza, że wyjdziesz za mąż. Brzmi nieźle? Tylko, że to nie jest takie proste!

 

 

Wróżby andrzejkowe: serce i szpilki

W sumie wróżba ta najlepsza jest dla osób, które są singlami. Jednak nie tylko! Na kartce rysujemy serce i wpisujemy do niego imiona. Jeśli jesteś mężczyzną wpisujesz damskie imiona, jak kobietą to męskie. Chyba, że ustalacie własne zasady to możecie mieszać imiona według uznania. Zadaniem uczestnika lub uczestniczki zabawy jest trafienie szpilką w imię. Oczywiście powinni mieć przy tym zawiązane oczy. Imię, w które trafimy, należeć będzie do przyszłej ukochanej lub ukochanego. To może być naprawdę niezły fun!

 

 

Wróżby andrzejkowe: obieranie jabłka

Trzeba przyznać, że to dość smakowita wróżba! Cała zabawa polega na tym by obrać jabłko z w miarę najdłuższą skórką. Po obraniu rzucamy obierkami za siebie. Z leżących na podłodze skórek powinny ułożyć się inicjały naszego ukochanego lub ukochanej.

 

To jak, które wróżby wybieracie na Andrzejki? A może macie jakieś swoja zabawy, którymi chcecie się z nami podzielić? Dajcie znać w komentarzach! 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda