Pierwsza szkoła dla influencerów już działa!
27.11.2017

Pierwsza szkoła dla influencerów już działa!

 

Zwalczając uprzedzenia, że ​​blogerzy i influencerzy stoją na przeciwległym końcu świata mediów od uznanych, błyszczących magazynów, Condé Nast Italia w poniedziałek uruchomił pierwszą Social Academy, aby wyszkolić nową, certyfikowaną generację wpływowych osób.

 

Condé Nast Italia to wydawnictwo odpowiadające za takie tytuły jak Vogue, Vanity Fair czy Glamour. Postanowiło otworzyć szkołę dla influencerów.

 

"Jesteśmy tu po to, aby rozwiać fałszywy mit, że influencerzy są na drugim końcu medialnych magazynów" - powiedział dyrektor wykonawczy Condé Nast Italia i dyrektor ds. Komunikacji korporacyjnej Luca Dini, prezentując projekt w Teatro Litta.

 

"Konsumenci nie widzą już granic między dziennikarzami i influencerami", powtórzył prezes Condé Nast Italia Fedele Usai. "Są to podziały, które odczuwamy wewnętrznie, ale świat na zewnątrz już maszeruje w innym tempie".

 

Głównym celem tej inicjatywy jest nauczenie prawidłowego korzystania z mediów społecznościowych, które koncentrują się na wysokiej jakości treści i poszanowaniu norm etycznych. Należą do nich konkretne informacje na temat reklamowanych postów i zarządzania liczbą obserwujących i polubieniami z przejrzystością.

 

W rezultacie, po zakończeniu kursów świeżo upieczeni specjaliści otrzymają certyfikat i zostaną zintegrowani z siecią influencerów Condé Nast, która liczy już 300 osób.

 

"To jest nasza odpowiedzialność społeczna, musimy szkolić ludzi. A jeśli pewnego dnia firma będzie potrzebować wyszkolonych i profesjonalnych influencerów, będziemy jedynymi, którzy będą w stanie ich zapewnić "- twierdzi Usai.

 

Certyfikowany program studiów podyplomowych jest wynikiem znaczącej inwestycji Condé Nast, ponieważ pierwszy program akademicki był oferowany kandydatom za pośrednictwem stypendiów. Usai podkreślił, że inwestowanie jest jedynym sposobem utrzymania statusu "referencyjnego gracza", ale odmówił ujawnienia liczb.

Źródło: wwd.com

Opracowana we współpracy z luksemburskim oddziałem L'Oréal Italia oraz z naukowym i edukacyjnym wsparciem mediolańskiej Szkoły Zarządzania SDA Bocconi, pierwsza sesja koncentruje się na obszarach beauty i lifestyle.

Od listopada do marca program edukacyjny Condé Nast Social Academy będzie miał 240 godzin lekcyjnych, od szeroko zakrojonej analizy rynku kosmetycznego po cyfrowe strategie marketingowe i komunikacyjne; do technik zarządzania publicznością po tworzenie treści i edytowanie filmów i zdjęć.

 

Odbywające się w siedzibie firmy medialnej w centrum Mediolanu zajęcia prowadzone będą przez 15 nauczycieli, z udziałem międzynarodowych gości, którzy specjalizują się w komunikacji online.

 

Kurs zakończy się dwutygodniowym treningiem praktycznym w marcu, w tym wizytami w salonach piękności i wydarzeniach w sklepach.

 

Pierwsza, bezpłatna sesja naukowa składa się z 20 studentów, którzy zostali wybrani spośród 2000 kandydatów. Aplikacje pojawiły się w formie książek i krótkich prezentacji wideo, a proces selekcji zajął prawie miesiąc.

Kandydaci musieli mieć co najmniej 19 lat, mieć dyplom ukończenia szkoły średniej i być zapisani na uniwersytet, oprócz dobrej znajomości języka angielskiego. Ważna była także postawa wobec świata piękna, międzynarodowe doświadczenie uznano za plus, a popularność w mediach społecznościowych nie była decydująca, by wejść do programu.

W 2018 r. pojawią się dwa dodatkowe terminy akademickie, które już będą płatne i dostępne dla 40 studentów. W rezultacie pod koniec przyszłego roku Condé Nast będzie współpracować z 100 osobami, które mają wpływ na rozwój społeczny.

  • udostępnij
3 komentarzy

2

Fajna inicjatywa! Chciałabym w tym uczestniczyć :D 

odpowiedz

0

soniazugaj

odpowiedz

StrażniczkaFoxTribus
0

Genialny pomysł! 😀😉

odpowiedz

0

soniazugaj

odpowiedz

StrażniczkaFoxTribus
0

Genialny pomysł! 😀😉

odpowiedz

2

Fajna inicjatywa! Chciałabym w tym uczestniczyć :D 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda