Najlepsze planszówki na wieczór ze znajomymi!
17.11.2017

Najlepsze planszówki na wieczór ze znajomymi!

 

Gry planszowe przeżywają drugą młodość! My jesteśmy ich wielkimi fanami, dlatego przedstawimy Wam nasze typy. Na pewno rozkręcą nawet najnudniejszy wieczór!

 

Dobble

Niepozorne karty z obrazkami, a dostarczają tyle radości. Gra ma kilka wersji, lecz najpopularniejsza to ta, w której należy dopasować symbol ze swoich kart do tej leżącej na środku stołu. Sprawdź, kto ma lepszy refleks i jest bardziej spostrzegawczy. Skutki uboczne gry: głośne krzyki i chwilowe „zaćmienia umysłu”.

 

Dixit

Gra planszowo-karciana, polegająca na skojarzeniach. Każdy z graczy w jednej rundzie jest „bajkopisarzem”, to znaczy wykłada jedną ze swoich kart na stół, rysunkiem do dołu, mówiąc przy tym zdanie/słowo/tytuł. Reszta uczestników musi dołożyć swoje karty, które uważają za najbardziej podobne do podanego wcześniej skojarzenia. Karty zostają wymieszane, a gracze muszą zgadnąć, która z kart należała do „bajkopisarza”.  Można popisać się swoją kreatywnością.

 

Jenga

Chyba tutaj niewiele trzeba tłumaczyć? Ta gra jest już prawie tak popularna jak chińczyk czy monopol. Celem gry jest takie wyjęcie klocków z konstrukcji, by jej nie zachwiać czy, co gorsza, nie wywrócić. Proste? Niestety tylko w teorii.

 

Story Cubes

To nie jest kolejna gra w kości. Dziewięć kostek z obrazkami stawiają przed nami wyzwanie i to od nas zależy, gdzie poprowadzi nas fabuła gry. Jeśli liczycie na dozę rywalizacji, tutaj jej nie znajdziecie. Zabawa polega na kreatywnym opowiadaniu i dodaniu nowych wątków. I nie martwcie się, nie będziecie się nudzić.

 

Taboo

Kolejny klasyk pośród gier planszowych. Taboo przypomina trochę kalambury. Dlaczego? Na każdej karcie jest słowo, które uczestnik musi wytłumaczyć swojej drużynie. Ale żeby nie było zbyt łatwo, na karcie są też słowa, których dany uczestnik nie może użyć. A są to słowa najbardziej kojarzone z danym hasłem. Dodatkowym utrudnieniem jest klepsydra, która odmierza czas. Sprawdź swoją wyobraźnię!

 

5 sekund

Masz 5 sekund, aby podać 3 odpowiedzi na przedstawione pytanie. Zakres pytań jest naprawdę szeroki, dlatego musisz nie tylko wiedzieć co nie co o świecie, to jeszcze nie możesz poddać się presji upływającego czasu. True beauty is internal i Madeline wypróbowały tą grę. Zobacz jak im poszło: 

https://www.youtube.com/watch?v=3wfav9yamtY&t=376s

 

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

skucinskaemi
0

chińczyk najlepszy

odpowiedz

skucinskaemi
0

chińczyk najlepszy

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda