5 szybkich trików, dzięki którym staniesz się bardziej odważna!
17.11.2017

5 szybkich trików, dzięki którym staniesz się bardziej odważna!

 

Rumieńce na twarzy, ścisk w gardle, nagłe podwyższenie temperatury ciała… Brzmi znajomo?  Aby stać się bardziej odważna musisz zastanowić się, jakie sytuacje Cię peszą i czym to jest spowodowane- wyśmianie, odrzucenie, a może nieakceptacja przez innych? Kiedy już poznasz przyczyny swojej nieśmiałości, przestanie być ona dla Ciebie problemem! Poznaj 5 trików dzięki którym staniesz się bardziej odważna!

# BĄDŹ SOBĄ

Nie wstydź się mówić tego, co myślisz. Pamiętaj, że czasem jak nie chcesz się odzywać, bo się wstydzisz, sprawia, że inni odbierają Cię jaką osobę mądrą, tajemniczą i godną zaufania. Znajdź swój charakterystyczny styl np. związany z modą, czy muzyką której słuchasz. Dzięki, temu z pewnością poczujesz się pewniej!

# MYŚL O SOBIE W SAMYCH SUPERLATYWACH

Na każde swoje osiągnięcie spróbuj spojrzeć z perspektywy innej osoby. Staraj się doceniać swoje nawet najmniejsze osiągnięcia, gdyż to właśnie mi możesz poczuć się bardziej wartościowa.  Staraj się przekonywać samą siebie, że jesteś osobą sumienną, wartościową, wszystko co robisz wykonujesz jak najlepiej, więc nie masz żadnych powodów, aby czuć się gorsza od innych. Zadanie, które ułatwi Tobie spojrzenie na siebie jest wypisanie na kartce jak najwięcej swoich mocny stron i ponowne ich przeczytanie. To pomoże Ci uwierzyć w Twoje możliwości!

 

# UBIÓR

Niby, niektórzy uważają, że to nie jest, aż tak ważne! Jednak wyobraź sobie, że musisz wystąpić przed ogromną publicznością. Czy rzeczywiście mogłabyś wystąpić w czymkolwiek? Myślę, że nie! Najlepiej nałożyć  to w czym czujemy się dobrze, gdyż to doda nam odwagi i dzięki czemu jak będziemy przemawiać do publiczności poczujemy się pewniej!

 

# BĄDŹ ENTUZJASTĄ

Pamiętaj, że w życiu nie można zakładać, że coś się Tobie nie uda. Nie ma w życiu rzeczy nie możliwych. Brak odwagi wynika z tego, że się czegoś boimy!  Jeżeli założysz sobie, że chcesz coś osiągnąć, to nie będziesz zwracać uwagi na to czy się stresujesz czy nie, gdyż ważniejszy okaże się dla Ciebie cel, który chcesz osiągnąć. Jeżeli tak nie masz! To koniecznie zacznij tak myśleć,  walcz ze stresem, spowodowanym brakiem odwagi, skupiaj się na swoim celu!

 

#DBAJ O SIEBIE

Jeśli jesteś osobą mającą kompleksy na punkcie swojej urody, rób coś co może się Tobie ich pozbyć. Możesz udać się do kosmetyczki, fryzjera czy manikiurzystki. Zakup nowego ubrania też pozytywnie wpływanie na Twoje samopoczucie i doda Ci odwagi i pewności w siebie. Jeżeli jesteś osobą, która chciałaby rozwinąć swoje pasje zapisz się na dodatkowe zajęcia, dzięki nim poprawisz swój wizerunek nie tylko we własnych oczach, ale również poznasz nowe osoby i będziesz mogła z nimi wymienić się swoimi doświadczeniami. Pamiętaj kiedy mówisz o czymś, co Cię naprawdę interesuje łatwiej jest Tobie przełamać nieśmiałość i stajesz się bardziej odważna. To dobry start!

 

 

  • udostępnij
2 komentarzy

Oliwia-Głuszko

paulinoowo
0

mega przydatne

odpowiedz

Oliwia-Głuszko

paulinoowo
0

mega przydatne

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda