Najlepsza przekąska do szkoły? Orzechy!
23.10.2017

Najlepsza przekąska do szkoły? Orzechy!

Możesz przebierać w tej smacznej, a przede wszystkim zdrowej przekąsce! Każdy orzech ma swoje właściwości, dużą ilość zdrowych tłuszczy, witamin i minerałów. Wiele badań wskazuje na ich działanie antynowotworowe, odchudzające czy wspomagające działanie mózgu.

A przede wszystkim nie musisz ich specjalnie przygotowywać! Wystarczy spakować do torby i zdrowa przekąska gotowa.

Te orzechy mają szczególnie dużo pozytywnych składników:

1. Orzechy laskowe – mają dużo witaminy E, zawierają też dużo błonnika, który pomaga w przemianie materii. Hamują apetyt i to dzięki temu jesteśmy mniej narażeni na podjadanie.

 

2. Orzechy włoskie – przypominają ludzki mózg i nie bez powodu. Wspomagają pamięć i koncentracje. Mają stosunkowo dużo kalorii, ale ze względu na inne właściwości jeśli pozwolisz sobie na 4 sztuki dziennie nic się nie stanie.

 

3. Orzechy ziemne – ze względu na największą ilość białka wśród wszystkich orzechów, są często obecne w diecie wegetarian. Są również wykorzystywane przez kulturystów, ze względu na zawartość argininy, która odpowiada za przyrost masy mięśniowej.


 

4. Migdały – są pomocne w walce z rakiem ze względu na swoje właściwości przeciwnowotworowe. Mają właściwości regulujące metabolizm i zapobiegają gromadzeniu się zbędnej tkanki tłuszczowej.

 

5. Nerkowce – te znów przydatne są w walce z anemią, ze względu na dużą zawartość żelaza. Oprócz tego mogą poprawić stan włosów i paznokci.

  • udostępnij
1 komentarzy

Glassy
0

👍

odpowiedz

Glassy
0

👍

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda