Dziewczyny, czas zadbać o swoje paznokcie!
23.10.2017

Dziewczyny, czas zadbać o swoje paznokcie!

 

 

Temperatury za oknem spadają, a jak wiadomo – im niższa temperatura, tym gorsza kondycja naszej skóry i płytki paznokcia. Codzienna pielęgnacja powinna obejmować całe ciało, łącznie z dłońmi, o których tak często zapominamy, narażając paznokcie na łamliwość i uszkodzenie. Jak temu zaradzić?

 

Jeśli chcemy, aby nasze paznokcie były zdrowe i mocne musimy przede wszystkim zastosować odpowiednią dietę, która eliminuje całkowicie alkohol, nikotynę i puste kalorie. Płytka paznokcia jest niezwykle wymagającą strukturą, która potrzebuje odpowiedniego wsparcia w postaci magnezu, żelaza, cynku oraz krzemu

 

Istotne jest także odpowiednie nawilżenie. Podczas niskiej temperatury, kiedy to paznokcie są najbardziej narażone na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, należy korzystać z oliwek i kremów do dłoni i paznokci. Istotne jest także odpowiednie piłowanie płytki paznokcia. Pamiętajmy, że piłowanie paznokci ma istotne znaczenie nie tylko ze względów czysto estetycznych. Źle dobrany pilniczek oraz nieprawidłowa technika piłowania mogą wywołać łamliwość i rozdwajanie się płytki paznokciowej, a nawet infekcje w obrębie paznokcia. A przy niskich temperaturach tego typu uszkodzenia będą jeszcze bardziej widoczne i uciążliwe.

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda