Rozstałaś się z chłopakiem? Nigdy nie rób tych rzeczy, a unikniesz katastrofy!
19.09.2017

Rozstałaś się z chłopakiem? Nigdy nie rób tych rzeczy, a unikniesz katastrofy!

Rozstanie zawsze jest ciężkim przeżyciem i co do tego nie mamy wątpliwości. Działamy wtedy pod wpływem silnych emocji, często nieracjonalnie. To zupełnie normalne, że trudno w takiej sytuacji o słuszne decyzje i rozsądne postępowanie. Jednak czasami warto się na chwilę zatrzymać i zdać sobie sprawę, że pewne działania – zamiast nam pomóc, mogą jeszcze bardziej zaszkodzić. Zapamiętaj, czego za żadne skarby nie robić po rozstaniu.

 

1. Pisanie smsów i wydzwanianie do ex

Wszyscy mamy chwilę słabości, ale kontaktowanie się z ex po zerwaniu NIGDY nie jest dobrym pomysłem. Nie ma znaczenia, z jakiego powodu chcesz do niego napisać. Czy masz wymówkę w formie niezałatwionej sprawy, czy po prostu chcesz usłyszeć jego głos. Pod żadnym pozorem nie powinnaś do niego pisać lub dzwonić. Póki siedzą w Tobie emocje, odetnij się od każdej formy kontaktu. W przeciwnym razie, nigdy nie ruszysz do przodu, a on pomyśli, że jesteś wariatką. 

 

2. Stalkowanie w sieci jego nowej dziewczyny

Oczywiste jest, że kusi Cię, żeby dowiedzieć się wszystkiego na temat jego nowej dziewczyny. Najłatwiej śledzić ją w Internecie. Chcesz wiedzieć, dlaczego akurat ona. Jak wygląda, czym się zajmuje, jaka jest.. Tylko… po co Ci to?! To nie przywróci Waszego związku, ani nie sprawi, że poczujesz się lepiej. Patrzenie na ich wspólne zdjęcia tylko Cię zdołuje i będziesz dłużej tkwić w miejscu. Warto?

 

3. Zaprzeczanie swoim emocjom

Twoi znajomi stale pytają, jak sobie radzisz po zerwaniu, a Ty udajesz, że Cię to nie ruszyło i mówisz im, że wszystko w porządku. Wychodzisz na siłę do ludzi, udajesz, że jesteś szczęśliwa. Brzmi super, ale wszyscy wiemy, że nie są to Twoje prawdziwe uczucia. Ból po rozstaniu pozostał i sam nie zniknie, musisz dać sobie szansę przez to przejść. Inaczej ból powróci kiedyś ze zdwojoną siłą.

 

 

4. Próba desperackiego odzyskania ex

Twój chłopak stał się byłym nie bez przyczyny. Zostaw za sobą przyszłość i skup się na tym, co jest teraz i co chcesz, żeby było w przyszłości. Często chcemy walczyć o ex z powodu urażonej ambicji, a nie z powodu uczuć. Próba odzyskania ex nigdy nie zadziała i nie jest warta Twojego czasu. To koniec. Pogoń za czymś nieosiągalnym tylko hamuje Twój rozwój. Wtedy ucieka Ci cenny czas, w którym powinnaś zadbać o siebie i otworzyć się na nowe (i lepsze).

 

5. Robienie szopki w mediach społecznościowych

Wiemy, że jesteś wściekła, smutna, zawiedziona, ale to nie jest wystarczający powód, żeby wszystko opisać na facebooku. To najgorszy sposób na wylanie złych emocji. Nie pisz online, jaka to jesteś zraniona, a Twój ex okrutny i niesprawiedliwy. W sieci nic nie ginie. Kiedy emocje opadną, zdasz sobie sprawę, że to był błąd, ale będzie już za późno, nie cofniesz czasu. Sama wiesz, że z boku wygląda to żałośnie. Lepiej wygadać się rodzinie czy przyjaciółce.

 

4. Unikanie czasu w samotności 

Po zerwaniu zazwyczaj otaczają Cię znajomi, rodzina, przyjaciele, którzy chcą Cię pocieszyć. To super, ale nie uda Ci się przez to przejść, jeśli nie ułożysz spraw sama ze sobą. Nie ważne, czy robiłaś tak wcześniej, teraz MUSISZ znaleźć czas dla siebie. Weź gorącą kąpiel, zrelaksuj się, zacznij medytować, pisz pamiętnik. Rób cokolwiek, co sprawia Ci przyjemność. To właśnie teraz jest najlepszy czas, żebyś poznała prawdziwą siebie i dowiedziała się, czego chcesz w życiu.

 

5. Szybkie przejście do innego związku

Mówi się, że najlepszym sposobem na ból po rozstaniu jest wybicie klina klinem, czyli wejście od razu w nową relację. Może to dać ulgę na chwilę. Jednak po dłuższym czasie zdasz sobie sprawę, że nie jesteś jeszcze gotowa na nowe relacje. Jeśli nie dojdziesz do ładu sama ze sobą, żaden nowy związek nie ma szans na przetrwanie. Pamiętaj, że po rozstaniu masz zaniżone poczucie własnej wartości i co za tym idzie, masz mniejsze wymagania wobec potencjalnego partnera. Dlatego warto poczekać z nowymi znajomościami

 

6. Ucieczka w nałogi

Wiemy, że w smutku i depresji, najszybszym ukojeniem może być pudło lodów, tort, czy pizza z potrójnym serem :) Takie jednorazowe epizody nie wyrządzą Ci krzywdy. Najważniejsze, żeby to nie stało się Twoim jedynym źródłem ulgi w bólu po rozstaniu. Po pierwsze, nie nauczysz się zdrowo radzić z emocjami, po drugie to spowoduje tycie i spadek samooceny. Jesteś singielką, zadbaj o siebie, poznasz wiele nowych osób, a Twój ex osiwieje z zazdrości. Do dzieła!

 

7. Idealizowanie związku z ex

Taką mamy naturę, że idealizujemy to, co było kiedyś. Wspominamy tylko miłe chwile, zapominając, że wcale nie było tak idealnie. Widzimy związek inaczej niż było w rzeczywistości. W gorszej chwili wypisz sobie wszystkie wady zakończonego związku oraz Twojego byłego partnera. Zaglądaj do niej regularnie. Zobaczysz, będzie Ci lżej.

 

8. Ukrycie się przed światem

Często po rozstaniu nie mamy ochoty na nikogo patrzeć i zaszywamy się w domu. Przez jakiś czas jest to nawet wskazane. Jednak nie przyzwyczajaj się do tego. Nie możesz zapuścić korzeni w domu na długie miesiące, bo jest zbyt dużo ciekawych i fascynujących rzeczy, które wtedy przegapisz. Otwarcie się na nowe znajomości i sytuacje przyspiesza powrót do normalności po rozstaniu.

 

Jak Wam podoba się ta lista? Co byście dodały od siebie?

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda