Koniec wychudzonych dziewczyn na wybiegach?! Największe domy modowe mówią STOP!
14.09.2017

Koniec wychudzonych dziewczyn na wybiegach?! Największe domy modowe mówią STOP!

 

W świecie mody szykują się ogromne zmiany. Przez długi okres na wybiegach królowały bardzo szczupłe dziewczyny, często z wystającymi żebrami i obojczykami. Niektóre wręcz przerażały chudością. Było wiele akcji i protestów, które uświadamiały, jak koszmarny wpływ ma to na samoocenę i zdrowie kobiet na całym świecie, jednak finalnie nie przyniosły większych skutków. 

Ostatnie wiadomości jednak donoszą, jakoby miało się w końcu to zmienić. Najsłynniejsze domy mody zaczęły wprowadzać zmiany. 

Tuż przed inauguracją jesiennej edycji Fashion Week New York - wielkie nazwiska podpisały dokument, w którym jest mowa o zakazie zatrudnienia do kampanii i na wybiegi modelek poniżej rozmiaru 34 i poniżej 16 roku życia (do kampanii skierowanych dla dorosłych). Jakie to marki? Do przestrzegania przepisów zobowiązały się najbardziej luksusowe marki świata, jak Gucci: Celine, Louis Vuitton, Dior, Alexander McQueen, Stella M cCartney, Givenchy, Marc Jacobs czy Balenciaga. Modelka chcąca z nimi współpracować, będzie musiała mieć dokumentację przestawiającą jej wskaźnik BMI. Jej rozmiar nie będzie mógł być niższy niż 34, a rozmiar modeli - niż 44. Może trochę powoli, ale ważne, że zmiany nadchodzą.

Jesteśmy jak najbardziej za takim rozwiązaniem. Uważamy to za kolejny już ogromy przełom w świecie mody. Mamy nadzieje, że wkrótce na wybiegach będzie można podziwiać zdrowe, kobiecie kształty. 

Zobaczcie, czy to wygląda zdrowo? 

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda