Eyeliner czy kredka do oczu? Co wybrać?
08.09.2017

Eyeliner czy kredka do oczu? Co wybrać?

 

 

Zastanawiasz się, który z powyższych kosmetyków jest lepszy? A może, który z nich jest bardziej skuteczny i dłużej utrzymuje się na twarzy? Ile kosmetyków, tyle opinii. Poznaj jednak kilka istotnych różnic i oceń sama!

 

Przede wszystkim warto podkreślić, że każdy z tych kosmetyków ma inną konsystencję i sposób nakładania na kontur oka. Kredka z natury jest łatwiejsza do rozprowadzenia. Eyeliner ma to do siebie, że potrafi uciec i trzeba się naprawdę przyłożyć, by kreska wyszła poprawnie. Idealnie umalowane oczy powinny mieć wizualnie podniesione zewnętrzne kąciki. Tu zarówno kredka i eyeliner są w stanie zapewnić taki efekt.

Kredka do oczu, służąca obrysowywaniu konturów oka, nazywana jest potocznie konturówką. Kredka bardziej niż eyeliner koryguje kształt oczu. Kreska wykonana eyelinerem jest cienka, a kredka natomiast pozwala na mocniejsze pociągnięcie. Osobom, które dopiero zaczynają przygodę z kreską, poleca się zdecydowanie kredkę. Jest łatwiejsza w użyciu i bardziej instynktowna. Poza tym, łatwiej ją usunąć. Dla osób doświadczonych, jeśli istotna jest dla nas trwałość kreski – wybierzmy eyeliner. Ten zdecydowanie trudniej usunąć z twarzy i istnieje mniejsze ryzyko rozmazania się.

Co wybierasz?

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB

ddob
youtube

MAKIJAŻ LOSOWO WYBRANYMI KOSMETYKAMI NA CZAS!
DDOB

Moda