9 rzeczy, których Twój partner nigdy nie zrobi, jeśli naprawdę Cię kocha!
25.08.2017

9 rzeczy, których Twój partner nigdy nie zrobi, jeśli naprawdę Cię kocha!

 

Znalezienie idealnej osoby do związku może być naprawdę trudne. Niektórym zajmuje to miesiąc, innym rok, a niektórzy pozostają singlami na dobre. Każdy związek wymaga kompromisów. W końcu tworzą go dwie oddzielne jednostki, które "jedynie" dzielą wspólne życie. Są jednak pewne „święte zasady” związku, których trzeba przestrzegać, jeśli naprawdę kocha się daną osobę. Są takie rzeczy, których nigdy, przenigdy nie robi się komuś, kogo się kocha. Zanim wejdziesz w daną relację na dobre, upewnij się, że druga osoba jest tego warta i czy nie robi którejś z tych nich. O przemocy fizycznej lub zdradzie nawet nie wspominamy, bo to oczywista dyskwalifikacja i mamy nadzieję, że każda z Was już o tym wie.  Sprawdź, czy Twój partner robi, którąś z tych rzeczy.

 

1. Sugeruje Ci, żebyś zmieniła swoje ciało (schudła, przytyła)

Jeśli Twój partner nie akceptuje Twojego wyglądu takiego, jaki jest, powinien znaleźć sobie inną kobietę. Oczywiście - każdy ma prawo mieć swój własny ideał sylwetki. Jedni faceci wolą pełniejsze kształty, inni ciało jak supermodelki. To jest ok. Nie w porządku za to jest, kiedy Twój facet próbuje zmienić Twoje ciało, bo ma takie widzimisię. Najważniejsze, żebyś sama czuła się dobrze w swoim ciele, a tycie czy chudnięcie, żeby zadowolić swojego faceta na siłę, to najgorsze możliwe rozwiązanie. Więc jeśli chłopak sugeruje Ci, żebyś zgubiła kilka kilogramów… zgub chłopaka.. :)

 

2. Flirtuje z innymi kobietami

Każdy ma inną osobowość i wiadomo, istnieją osoby, które częściej miewają potrzebę flirtu. Wiedzą jak korzystać ze swojego uroku, to po prostu część ich osobowości.  Jednak jest diametralna różnica pomiędzy miłą rozmową z koleżanką, a bezczelnym flirtem z kelnerką podczas Waszej randki! Nikt nie mówi, żeby od razu robić sceny i wylewać drinka na twarz partnera, ale też nierozsądnie jest oczekiwać od takiego kogoś, że nie zrobi tego przy każdej kolejnej okazji. Flirtowanie z inną kobietą na Twoich oczach to oczywisty sygnał, że mu na Tobie nie zależy.

3. Bagatelizuje Twoje marzenia

Nikt nie mówi, że trzeba zgadzać się z każdym małym wymysłem swojego Partnera. Jeśli widzisz, że marzenia czy cele Twojej drugiej połówki są z kosmosu lub całkowicie nieracjonalne, to jesteś jak najbardziej upoważniona do tego, żeby ściągnąć go z powrotem na Ziemię. Jednak w pozostałych przypadkach najważniejsze jest to, żebyś umieć okazać partnerowi wsparcie. Jako jedna z najbliższych osób w jego życiu, jesteś współodpowiedzialna za jego sukcesy. Partnerzy się wspierają. Więc jeśli twój chłopak zawsze reaguje na twoje nadzieje, plany i marzenia negatywnie i podcina Ci skrzydła, olej go!

 

4. Narusza Twoją prywatność

Prawdopodobnie słyszałaś to milion razy, ale warto powtarzać – zaufanie jest jedną z najważniejszych części jakiegokolwiek zdrowego związku. Wygląd może przyciągnąć, charakter zatrzymać, ale na samym końcu, jeśli nie ma zaufania, to taki związek nie ma przyszłości. Wiele par z długoletnim stażem nie ma problemu z dawaniem swoim partnerom dostępu do swoich wiadomości na telefonie, czy Facebooku. Jeśli dla Was obojga jest to OK, to nie ma problemu. Jeśli jednak Twój facet przegląda Twój telefon, grzebie w Twoich rzeczach i narusza prywatność bez Twojej zgody, to ewidentnie jest coś nie tak. Nie chodzi o to, że coś ukrywasz. Chodzi o zaufanie, a to całkiem wyraźny znak, że w Twoim związku go nie ma.

 

5. Krytykuje Cię publicznie 

Żaden związek nie może być 100% wolny od konfliktów przez całe życie. Nie jesteśmy robotami :). W związku będą zdarzać się sytuacje, w których się nie zgadzacie i macie inne zdanie. Kluczem jest, żeby potrafić zachować te nieporozumienia między sobą. Najlepiej przegadać takie sprawy na osobności, nikt z boku nie powinien się wtrącać. Jeśli Twój chłopak ma inne zdanie i krytykuje Cię w towarzystwie znajomych czy rodziny, to nie jest w porządku. To upokarzające. Nikt nie zasługuje na traktowanie w taki sposób.

 

 

6. Unika poważnych rozmów

Nikt nie lubi rozmów, które mogą zakończyć się konfliktem, czy łzami. Wszyscy chcielibyśmy, by zawsze było miło, przyjemnie i kolorowo.. ale tak się nie da. Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Odpowiedzialność w związku polega na tym, że jak jest jakiś problem, albo niewygodna sprawa, którą należy omówić, to nie uciekamy od niej. Bierzemy głęboki oddech i do dzieła. Unikanie takich rozmów lub zamiatanie problemów pod dywan, to najgorsze wyjście z sytuacji. Problem nie zniknie, tylko będzie się powiększał, aż kiedyś wróci ze zdwojoną siłą. Więc jeśli twój chłopak jest typem, który nieustannie unika takich rozmów, to wysyła jasne przesłanie, że kiedy będzie trudno, on się zawinie. Zasługujesz na silniejszego człowieka.

 

7. Porównuje Cię do innych

Porównania to zawsze kiepski pomysł. Każda osoba jest inna, trzeba to zaakceptować. Jeśli twój chłopak ma zwyczaj rozprawiać się nad tym, jak to jego matka przygotowywała domowe potrawy każdego wieczoru, a on jest trochę zawiedziony, że jesteś jej odwrotnością, bo zamawiasz tylko na wynos. Jeśli mówi o tym, jak to jego była dziewczyna lubiła spędzać czas na kempingu, a Ty Jesteś dziewczyną z innymi zainteresowaniami. Jeśli chce, żebyś nauczyła się gotować jak jego mamusia i jeździła z nim na kempingi jak jego ex, powinna Ci się włączyć czerwona lampka. …. Nie zasługujesz na porównanie do innych. To niedopuszczalne zachowanie u wszystkich. A zwłaszcza u Twojego chłopaka, który powinien Cię kochać i wspierać.

 

8. Stosuje przemoc emocjonalną

Emocjonalne nadużycia w zwiazku mogą być nawet bardziej niebezpieczne niż znęcanie się fizycznie, ponieważ jest o wiele mniej wyraźne. Wiele kobiet twierdzi, że natychmiast zostawiłyby każdego faceta, który skrzywdził je fizycznie, ale mało która potrafi nazwać przemoc emocjonalną. Nie chodzi o sytuacje, kiedy Twój facet na Ciebie krzyknie raz na jakiś czas podczas kłótni. Mowa raczej o sytuacjach, gdzie bodźce są zbyt słabe, żeby mocno powiedzieć stop, a odpowiednio często powtarzane zaczynają przynosić efekt. Subtelne komentarze, przygadywanie - z czasem jest coraz mniej zauważalne, a ma ogromny Twoje poczucie własnej wartości. Nie trzeba wyliczać, ile pięknych, mądrych kobiet sukcesu było już ofiarą takich sytuacji. Faceci potrafią manipulować. Jeśli twój chłopak tak postępuje, musisz go zostawić. Im szybciej, tym lepiej.

 

9. Ukrywa Wasz związek

Wszyscy mają inne, indywidualne poczucie komfortu, jeśli chodzi o publiczne okazywanie uczuć - niektórzy ludzie chętnie trzymają się za ręce gdziekolwiek mają ochotę, podczas gdy inni wolą utrzymywać takie zachowania dla siebie. Nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak Twój chłopak całkowicie ukrywa Waszą relację przed światem, to znaczy, że ewidentnie jest coś nie tak. Jest kilka powodów, dlaczego może tak robić, żaden z nich nie jest dobry. Być może ma inną dziewczynę, a Ty jesteś tylko kochanką? Może nie traktuje Cię na tyle poważnie, żeby wprowadzić do swojego życia? Niezależnie od powodu – zasługujesz na chłopaka, który będzie z dumą pokazywał Ciebie światu!

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

0

Dobre zestawienie. Czasem jednak jest tak, że partner robi niektóre z tych rzeczy nie dlatego, że nie kocha, ale na przykład dlatego, że po prostu taki jest albo ma wypaczone pojęcie związku. W obu przypadkach chyba lepiej odejść niż się  męczyć. 

Pozdrawiam! :)
kwiatki-wariatki.blogspot.com 
 

odpowiedz

0

Dobre zestawienie. Czasem jednak jest tak, że partner robi niektóre z tych rzeczy nie dlatego, że nie kocha, ale na przykład dlatego, że po prostu taki jest albo ma wypaczone pojęcie związku. W obu przypadkach chyba lepiej odejść niż się  męczyć. 

Pozdrawiam! :)
kwiatki-wariatki.blogspot.com 
 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda