Czym kierować się przy wyborze uczelni i kierunku studiów?
09.08.2017

Czym kierować się przy wyborze uczelni i kierunku studiów?

 

 

Wybór tej właściwej uczelni i kierunku studiów to dość skomplikowana decyzja, być może jedna z trudniejszych w życiu. Na dodatek wszyscy dookoła powtarzają, że to właśnie od niej zależy Twoja przyszłość i kariera zawodowa. Stresująca wizja, prawda? Niezależnie od wszystkiego, musisz pamiętać, że nerwy i pośpiech nie są najlepszym doradcą. Ba! Mogą tylko zaszkodzić.

Jeśli wciąż wahasz się nad wyborem, nie jesteś pewny co zrobić i w którą stronę pójść, koniecznie sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Poniżej kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci rozwiać wątpliwości i dokonać właściwej decyzji.

 

 

 

Określ swoje zainteresowania i mocne strony

 

Zastanów się co tak naprawdę lubisz robić i w czym czujesz się najpewniej. Niestraszne Ci trudne zadania z algebry i geometrii? A może uwielbiasz eksperymenty w laboratorium lub kuchni? Lubisz pomagać innym? Sztaluga, płótno i pędzel to Twoi najlepsi przyjaciele? Być może czujesz się świetnie w zarządzaniu lub przeprowadzaniu wywiadów? Programowanie to dla Ciebie pestka? Możliwości jest mnóstwo! Usiądź przez moment i zastanów się, które z nich są Ci najbliższe. Na kartce papieru spisz wszystkie cechy i mocne strony, które Twoim zdaniem warto rozwijać i wykorzystać. Zakreśl te, które uważasz za najmocniejsze i spróbuj dopasować do wybranego kierunku. Nie sugeruj się wyborem znajomych bądź co gorsza nie wybieraj kierunku na siłę lub pod wpływem innych. Pamiętaj — to Twoja decyzja i Twoja przyszłość, a wybór powinien należeć do Ciebie!

Jeśli wciąż się wahasz, mamy dla Ciebie coś jeszcze!

 

 

 

Przejrzyj oferty różnych uczelni

 

Wiesz już co lubisz i jaki kierunek jest dla Ciebie odpowiedni. To świetnie! Czas się zapoznać z ofertą dydaktyczną uczelni.

Część osób wprost marzy o tym, by zacząć studia w nowym mieście, usamodzielnić się i wyprowadzić z domu. W takim przypadku masz do wyboru szereg możliwości — studia stacjonarne, niestacjonarne lub wieczorowe, zarówno w Polsce, jak i za granicą!

Są jednak też tacy, którzy wolą pozostać na miejscu, blisko rodziny, wśród starych znajomych. Co jednak zrobić, gdy na pobliskiej uczelni nie ma kierunku, który Cię interesuje? Mamy na to rozwiązanie!

Co powiesz na studia online? Na Vistulii masz taką możliwość. Wybierz kierunek, który Cię interesuje i studiuj, gdzie chcesz! Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

 

 

Musisz wiedzieć, że wszystkie (no prawie wszystkie) uczelnie mają na swojej stronie internetowej zakładkę z opisami różnych kierunków. W ramach „treningu” wejdź na witrynę Grupy Uczelni Vistula w kategorię „Kierunki Studiów”, gdzie znajdziesz dokładny opis każdego z nich. Uczelnia Vistula oferuje między innymi studia I stopnia (licencjackie), II stopnia (magisterskie) czy studia podyplomowe, jak również wcześniej wspomniane studia online! Jest w czym wybierać — sprawdź!

 

 

Nie bój się nowości!

 

Kto powiedział, że musisz wybierać spośród oklepanych kierunków, takich jak zarządzanie, socjologia, prawo czy ekonomia? Nie idź na łatwiznę, sprawdź możliwości! Być może istnieją mniej popularne, lecz bardziej przyszłościowe kierunki? Zastanów się nad tym! Coraz więcej uczelni oferuje studentom naprawdę ciekawe, niszowe studia, które w niedalekiej przyszłości będą pożądane na rynku pracy.

Mimo, że niektóre nazwy mogą brzmieć obco lub niezrozumiale, zawsze warto sprawdzić ofertę i przejrzeć program. Zignoruj swoje uprzedzenia, zdziwisz się jak wiele możesz zyskać!

To samo się tyczy specjalizacji! Zanim odrzucisz dany kierunek, sprawdź jakie posiada specjalizacje i jakie ma możliwości. Być może to właśnie tam znajdziesz to, czego szukasz.

Pamiętaj — nie bój się wyboru! Pozwól, żeby to Twoje decyzje kształtowały Twoją przyszłość. Pomylisz się? Trudno! W każdej chwili możesz zrezygnować lub zmienić decyzję…nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć raz jeszcze!!!

 

Zapoznaj się z ofertą edukacyjną uczelni Vistula - KLIK!

 

ROZWIĄŻ NASZ QUIZ I WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE, W KTÓRYM DO WYGRANIA SĄ APARATY INSTAX MINI! - KLIK!

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda