Regulacja brwi krok po kroku - metody, błędy i trendy
19.06.2017

Regulacja brwi krok po kroku - metody, błędy i trendy

 

 

Brwi są bardzo ważnym elementem naszej twarzy, a jeśli taki jest to może zarówno poprawić wygląd jak i niestety sprawić, że zepsują cały nasz urok. Dodają naszej twarzy charakteru, a dobrze wyregulowane brwi wydobywają piękno naszych oczu. Niestety wiele kobiet popełnia jeden podstawowy błąd - nie znają umiaru przy regulacji. Zbyt wyskubane brwi sprawiają, że czasami wyglądamy po prostu komicznie, natomiast niewyregulowane brwi często wyglądają po prostu nieatrakcyjnie. 

O czym warto pamiętać przy regulacji brwi? Poznaj kilka fajnych metod i trików, które z pewnością poprawią kształt Twoich brwi, ale także korzystnie wypłyną na wygląd Twojej twarzy.  

 

 

Na szczęście nawet jeśli nie jesteś mistrzem w regulacji brwi wcale nie musisz chodzić cały czas do kosmetyczki. Jeśli do tej pory regularnie uczęszczałaś do kosmetyczki to śmiało możesz przestać i wziąć sprawy w swoje ręce. Będzie szybciej i..taniej :) Laikom polecam jednak odbyć tą pierwszą wizytę, aby specjalistka nadała im kształt. Tobie pozostanie tylko wyrywanie tego co odrosło.

Chcesz zacząć sama wyrywać brwi i nadać im odpowiedni kształt? Poznaj kilka rzeczy, o których musisz pamiętać!

 

Kształt brwi zależy od kształtu naszej twarzy

 

Podstawowym błędem jest wyrywanie włosków metodą hybił trafił czy też potocznie mówiąc jak leci. Bardzo ważne jest ustalenie jaki kształt będzie pasował do naszej twarzy no i najważniejsze w jakim będziemy się czuły dobrze. Oto kilka wskazówek:

1. Twarz okrągła - postaw na brwi, które wyostrzą rysy Twojej twarzy. Efekt ten osiągniesz wyciągając łuki brwiowe do góry, a kąciki maksymalnie do dołu.

2. Twarz owalna - proponuję postawić na lekko wyprostowane i delikatnie zaokrąglone brwi.

3. Twarz trójkątna - by trochę złagodzić twarz spróbuj nadać brwiom zaokrąglony kształt.

4. Twarz kwadratowa - w tym przypadku idealnie sprawdzą się wyraziste, grubsze brwi z zagiętym w kształcie łuku końcem.

 

No dobrze, mamy kształt - teraz regulacja brwi krok po kroku!

 

Zacznij od wyznaczenia idealnego łuku brwi, zarówno jeśli chodzi o długość jak i kształt. Jak to zrobić? Najlepiej posłużyc się cienkim patyczkiem, pędzelkiem, ołówkiem lub innym podobnym przedmiotem. Następnie: 

1. Od czego zacząć? Przyłóż go do płatka nosa, aby był poprowadzony przez wewnętrzny kącik oka aż do brwi. Dzięki temu możesz zobaczyć, gdzie powinien przebiegać początek Twojego łuku brwiowego. Następnie usuń niechciane włoski po drugiej stronie patyczka.

2. Jak wyznaczyć koniec brwi? Przyłóż patyczek do płatka nosa, aby przechodził przez zewnętrzny kącik oka aż do brwi. Wiemy już, gdzie powinien znaleźć się koniec idealnego łuku brwiowego, zatem możemy usunąć włoski po drugiej stronie patyczka.

3. Jak wyznaczyć najwyższy punkt łuku brwiowego? Wystarczy przyłożyć patyczek na wysokości końca zewnętrznej linii tęczówki oka. Voilà! 

 

 

 

O czym pamiętać przy regulacji brwi?

 

- miej pod ręką kostki lodu lub zimny okład, który ukoi i zmniejszy ból i podrażnienie po regulacji,

- oczyść skórę wokół oczu tonikiem lub płynem micelarnym, które nie zatłuszczą włosów,

- przed regulacją rozczesz brwi,

- dobre oświetlenie to podstawa!

- jeśli Twoj brwi łączą się ze sobą usuń włoski pomiędzy nimi,

- jeśli pęseta nie należy do Ciebie to koniecznie ją zdezynfekuj,

- pamiętaj, żeby wyrywać brwi zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, nigdy pod włos!

brwi powinny być swoim lustrzanym odbiciem, zwróć uwagę na to, by lewa nie różniła się kształtem od prawej i odwrotnie,

- nie zapominaj o kremie, który złagodzi podrażnioną po regulacji brwi skórę.

 

 

 

Najczęstsze błędy przy regulacji brwi.

 

 

1. Zbyt mocne wyregulowanie łuków brwiowych.

 Ten błąd grozi groteskowym i komicznym wyrazem twarzy, to nie jest fajne! W żadnym wypadku nie wyrywaj zbyt wielu włosków, jeśli sobie nie radzisz z regulacją brwi to koniecznie odwiedź specjalistę. Niestety odrastanie włosków trwa jakiś czas, zdarza się też, że brwi nigdy nie wracają do swojego naturalnego kształtu.

2. Zbyt cienkie łuki.

Ze skrajności w skrajność - cienkie brwi sprawiają, że twarz wygląda ponuro i śmiesznie, a jeśli to Cię nie przekonuje to zbyt cienkie łuki brwiowe są po prostu nie zgodne z aktualnie panującymi trendami. Bardzo modne są aktualnie naturalne brwi, czyli nie takie typu krzaki lub cienkie. Pamiętaj o tym!

3. Rezygnacja z regulowania brwi.

Tak jak niestety nie każda kobieta może pozwolić sobie na chodzenie bez makijażu tak podobnie jest z brwiami. Niestety bardzo rzadko zdarza się, że kobieta ma naturalne, idealne łuki brwiowe bez ingerencji. Jeśli tak jest - masz spokój, ale jeśli nie to czeka Cię trochę zabawy. Warto! Zarośnięte brwi dodają groźnego wyglądu, często też postarzają. 

 

4. Przycinanie brwi.

Jeśli zdecydujesz się na przycinanie brwi to jest ogromne prawdopodobieństwo, że zrujnujesz sobie ich naturalny kształt, do którego wrócic nie będzie już tak łatwo. Ucięte włoski lubią wówczas żyć swoim życiem i odrastać w zupełnie innym kierunku niż tego chcemy. Przygotuj się też na to, że mogą stać się twarde i kłujące!

5. Skracanie linii łuku brwiowego.

Nie można przesadzać w żadną stronę, ale krótkie brwi są po prostu nieeleganckie i niemodne i daleko im do naturalności. Niektóre kobiety naruszają również naturalną linię brwi w inny sposób – przy usunięciu zbyt wielu włosków ze środkowej części, łatwo nadać twarzy groźnego wyglądu. Rozpoczęcie depilacji od środka czoła może zaowocować uzyskaniem efektu „zdziwionych brwi”. Tego nie chcemy, prawda? No właśnie.

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

olilaisuszi
0

przydatne
 

odpowiedz

olilaisuszi
0

przydatne
 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda