Słomka, która wykrywa tabletkę gwałtu w drinku!
14.06.2017

Słomka, która wykrywa tabletkę gwałtu w drinku!

 

 

Tabletka gwałtu to niestety bardzo często spotykany specyfik na imprezach, na których bawi się młodzież. Nie rozpoznasz jej w drinku ani po wyglądzie ani po smaku. W sieci własnie pojawiła się informacja o nowym wynalazku nastolatków ze szkoły średniej w Miami. Wiecie co wymyślili?

Dzieciaki skonstruowały słomkę, która w kontakcie z tabletką gwałtu zmienia kolor, dzięki czemu od razu wiadomo co może się święcić. Jak już wspominałam dorzucanie tego typu specyfików do drinków jest powszechne na imprezie, niewinne dziewczyny często zostają ofiarami molestowania i gwałtów. 

Na szczęście dzięki nastolatkom z Miami to wszystko może się zmienić. Dziewczyny stworzyły słomkę, która na pierwszy rzut oka przypomina tą, którą używamy na co dzień do różnych napojów. Dlaczego TA jest tak dobra? Ponieważ włożona do szklanki z narkotykiem zmiania swój kolor. Inteligentna słomka, bo tak możemy ją nazwać, wykrywa aż trzy substancje, które są najczęściej stosowane przez gwałcicieli: Rohypnol, GHB, ketaminę. 

Jak to się wszystko zaczęło, skąd taki pomysł? Wyobraźcie sobie, że pomysł powstał na lekcji przedsiębiorczości! Dziewczyny mają w planach opatentować swój wynalazek i zdobyć pieniądze na masową produkcję swojego wynalazku. Być może "inteligentna słomka" nie powstrzyma gwałcicieli, ale na pewno przyniesie więcej pożytku niż szkód! 

Co myślicie o takim pomyśle?

 

"To nie zatrzyma gwałcicieli, ale mamy nadzieję, że zmniejszy liczbę niebezpiecznych sytuacji, które z powodu narkotyków mogą skończyć się gwałtami" - powiedziała jedna z dziewcząt (za:20minutes.fr)

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda