7 wskazówek jak zrobić idealne zdjęcie swojemu psu!
29.05.2017

7 wskazówek jak zrobić idealne zdjęcie swojemu psu!

 

Często słyszymy jak to trudno jest zrobić idealne zdjęcie swoim małym, słodkim dzieciom. Choć czasami wydaje się to niemożliwe to jednak za setnym razem udaje się coś zdziałać.

No dobra, ale co zrobić, gdy chcemy uzyskać to jedno idealne zdjęcie swojego małego pupila, który w ogóle nie rozumie o co nam chodzi? Jeśli jest to spokojny pies to jeszcze pół biedy, problem pojawia się, gdy jest nadpobudliwy i za nic nie usiedzi w jednym miejscu.

 

Jeśli chcesz zrobić idealne zdjęcie i uchwywić swojego psiaka w tym właściwym momencie spróbuj zastosować kilka poniższych wskazówek.

 

 

Kto już próbował? Jak efekty?

 

1. Dostosuj się do osobowości swojego psiaka.

 

„Najlepiej uchwycić swojego kota lub psa w momencie, gdy prezentują swoją osobowość.” – mówi nowojorski fotograf Jason Checkla. Pomyśl sobie co Twój pies lubi najbardziej robić albo jeść i spróbuj właśnie w tym momencie, gdy to robi cyknąć mu z ukrycia kilka zdjęć. Zobaczysz, że efekty będą wspaniałe!

 

 

2. Użyj naturalnego światła.

 

Naturalne światło to bardzo ważna kwestia w czasie robienia zdjęć. Jeśli spróbujesz uchwycić swojego psa w niedostatecznie oświetlonym pomieszczeniu i jeszcze do tego włączysz lampę błyskową to może się okazać, że Twój pies na ma zdjęciu czerwone oczy, które nie wyglądają zbyt korzystnie. Znajdź duże okno i zrób zdjęcie w ten sposób by światło słoneczne padało idealnie na Twojego psa. Jeśli jest ładna pogoda to śmiało możesz zabrać swojego pupila na dwór.

 

 

3. Rób zdjęcia z pozycji psa.

 

Brzmi abstrakcyjnie? Nie powinno! Uwierz nam, że najlepsze zdjęcia wychodzą z pozycji psa, dobrze, jeśli położysz się na ziemi lub schylisz, aby obiektyw był na wysokości Twojego psa.

 

 

4. Nie poddawaj się!

To chyba najważniejsza zasada przy robieniu tego idealnego zdjęcia, niezależnie od tego czy robisz je sobie czy swojemu pupilowi. „Nie należy spodziewać się, że uzyskamy doskonałe zdjęcie podczas pierwszej próby. Jeśli Ci się nie uda to nie zniechęcaj się – spróbuj ponownie później.” – mówi Checkla. Twój pies nie rozumie czego od niego oczekujesz.

 

5. Zwab czymś swojego psa.

 

Chcesz by Twój pies patrzył idealnie w obiektyw, zamiast rozglądać się dookoła i udawać, że Cię nie widzi? W zasadzie to nie jest takie trudne. Wystarczy go czymś zwabić, mając w ręce chociażby jego ulubiony przysmak czy zabawkę, którą bawi się na co dzień. Trzymaj ją w ręce nad obiektywem aparatu, gwarantuje Ci, że piesek się popatrzy!

 

 

6. Rób zdjęcia odpowiednim sprzętem.

 

O ile nie wątpię w jakość aparatów w Waszych smartfonach to jednak pies lub inny zwierzak jest na tyle ruchliwy, że aparat może nie podołać. Stabilizacja ekranu, nagrywanie lub robienie zdjęć w ruchu czy kolory to bardzo ważna sprawa. Pies to nie człowiek, że powiesz mu stój i nie oddychaj a on jest to w stanie wykonać. Jeśli masz możliwość to postaraj się robić zdjęcia lustrzanką, jeśli nie to aparaty w Iphone’ach czy innych nowych smartfonach również powinny dać sobie radę. Czasami przyda się także znajomość Photoshopa ;)

 

 

7. Nie zmuszaj swojego psa do współpracy.

 

Myślisz, że powiesz swojemu psu stój i uśmiechnij się, a on to zrobi? Oczywiście, że nie! Na szczęście! Daj mu wolną rękę, to Ty chcesz mieć dobre zdjęcie nie Twój pies.

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Michalina-Zawalska
0

Mój grubas sam się pcha gdy widzi, że robię zdjęcia ;D 

odpowiedz

Michalina-Zawalska
0

Mój grubas sam się pcha gdy widzi, że robię zdjęcia ;D 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda