Ile ludzie urośli w ciągu 100 lat? Będziecie zaskoczeni!
29.05.2017

Ile ludzie urośli w ciągu 100 lat? Będziecie zaskoczeni!

 

 

Choć niektórym osobom wydaje się, że ludzie, a zwłaszcza mężczyźni są coraz niżsi to w rzeczywistości okazuje się, że wcale tak nie jest. Przynajmniej porównując ostatnie 100 lat. Z badań naukowych wynika, że ludzie stają się coraz wyżsi - szczególnie od ostatniego wieku. W zależności od narodowości tylko w minionym wieku przybyło nam od kilku do kilkunastu centymetrów wzrostu. Jak się okazuje – Polacy również są bardziej okazali niż pod koniec XIX wieku.

 

Naukowcy z NCD RisC twierdzą, że w większości państw ludzie znacznie urośli w ciągu ostatniego wieku. Jaka jest tego przyczyna? Rozwój cywilizacji. Wyższy wzrost zawdzięczamy przede wszystkim postępowi medycyny, odżywianiu i lepszej higienie.

 

Przeanalizowano przypadki 18-letnich osób z 187 państw. Porównano wzrost kobiet i mężczyzn w 1896 roku oraz w 1996 roku. Ten spory rozstrzał między ludźmi są tłumaczone kwestiami genetycznymi, jednak główną przyczynę dopatrywano w czynnikach środowiskowych.

 

Ciekawostka: Polacy urośli w ciągu ostatniego wieku o około 14 cm. W 1896 roku mieliśmy średnio 150,5cm, a w 1996 roku już 164,6cm. 

 

Zobaczcie jak to się wszystko prezentuje na załączonych zdjęciach!

 

Foto: adaptacja - Mariusz Olszewski / BusinessInsider.com

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda