7 sekretów udanego związku na odległość
22.05.2017

7 sekretów udanego związku na odległość

 

Związek na odległość to dość trudny temat, a wiele z Was uważa, że należy unikać takich relacji by potem nie przeżywać ewentualnego rozstania. Czy miłość może przetrwać, jeśli partnerów dzielą setki kilometrów? Jak ocalić związek na odległość, który siłą rzeczy zdominowany jest przez niepewność, tęsknotę i uczucie osamotnienia? No właśnie, to nie jest takie łatwe.

 

Często nie zdajemy sobie sprawy jaki to komfort i szczęście mieć przy sobie drugą osobę, która jest przy nas na dobre i na złe. Zawsze możemy się do niej przytulić, opowiedzieć co nas trapi lub co wydarzyło się dziś w pracy. Ta osoba po prosto jest fizycznie przy nas.

Niestety związki na odległość nie przetrwają próby czasu, jeśli trwa ona kilkanaście lat. Prędzej czy później albo związek się skończy albo rozstajemy się z kimś.

Jednak ktoś mądry stworzył kilka świetnych wskazówek, które mogą pomóc nam w utrzymaniu gorących relacji z partnerem, który jest daleko od nas.

 

Oto 7 z nich:

 

1. Musicie się naprawdę zaangażować w związek.

To nie może być relacja kumpelska! Jeśli kochasz swojego partnera to jesteś gotowy na poświecenia dla związku i starasz się tak samo mocno jak oczekujesz uwagi od drugiej osoby. Musicie wspólnie ustalić czego chcecie od życia i w jakim kierunku ma iść Wasz związek. Prędzej czy później i tak musicie wybrać kto do kogo się przeprowadza, prawda?

 

 

2. Rozmawiajcie, rozmawiajcie i jeszcze raz rozmawiajcie.

Komunikacja w związku jest najważniejsza, nawet w tym „na miejscu”. Musisz wiedzieć co ma w głowie Twój partner tak samo jak On musi wiedzieć czego chcesz Ty. Fajnie jak rozmawiacie o swoich porażkach i sukcesach na bieżąco (w dobie telefonów i różnych komunikatorów możecie nawet się widzieć). Żyjcie tak jakby ta druga osoba była obok, mówcie jej wszystko, a nie tylko to co wypada. Rozmowy budują bardzo silne relacje!

 

3. Zaufanie

Ty i Twój partner musicie w pełni sobie zaufać. Bez zaufania nie ma związku. Twój partner może czuć się niepewnie tym bardziej, że nie wie co się z Tobą dzieje i z kim się spotykasz w ciągu dnia. Jeśli nie ma zaufania to pojawia się zazdrość i kłótnie, które mogą powoli zniszczyć Wasz związek.

 

 

4. Uwalniaj swoje emocje.

Ten punkt ściśle związany jest z komunikowaniem się. Nie bójcie się uwalniać swoje emocje, jeśli macie potrzebę to krzyczcie, jeśli chcecie się rozpłakać to zróbcie to. Ważne jest to by nie udawać i nie tłumić w sobie emocji, nieważne czy są one pozytywne czy negatywne. Jeśli coś Cię denerwuje w Twoim partnerze to mu to powiedz. Nie ma nic gorszego niż niedomówienia.

 

5. Odwiedzajcie się jak najczęściej.

Nawet, jeśli wszystkie powyższe punkty macie spełnione to związek nie przetrwa bez spotkań. Związek na odległość to nie związek online, to tylko „chwilowa” przerwa od bycia ze sobą 24h. To nie może trwać wiecznie, dlatego ważne jest by spotykać się jak najczęściej, przytulać się i kłócić. Kontakt wzrokowy czy emocjonalny to konieczność w związku. Nawet jeśli miałabyś lecieć 2h samolotem to przyleć do niego i zjedzcie razem Wasze ulubione danie, spędźcie razem Walentynki. Często związek na odległość sprawia, że emocje i to pozytywne napięcie między Wami rośnie!

 

 

6. Róbcie sobie niespodzianki.

I nie chodzi tutaj o prezenty z jakiejś konkretnej okazji. Tak samo jak cieszą Cię kwiatki o Twojego faceta, gdy wracasz z pracy tak samo cieszy wspólny obiad czy weekend, których się nie spodziewałaś. Element zaskoczenia jest potrzebny w każdym związku! Zadbajcie by był również u Was to wzmacnia relacje.

 

7. Planujcie najbliższą przyszłość razem.

Uwzględniajcie drugą osobę w planach długoterminowych. Ba! W każdych planach, które masz na jakiś czas do przodu. To spowoduje, że oboje będziecie czekać na kolejną wizytę tworząc w ten sposób silną więź. Upewnij się, że ta druga osoba mimo związku na odległość chce dzielić swoją przyszłość razem z Tobą.


 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB
Dołącz do DDOB

ddob
youtube

MATKA vs CÓRKA – Córka bierze ślub! 💍😱
DDOB

Moda