8 wskazówek, które pomogą Ci schudnąć w naturalny sposób. Niemożliwe?
22.05.2017

8 wskazówek, które pomogą Ci schudnąć w naturalny sposób. Niemożliwe?

 

Temat odchudzania jest bardzo trudny i kontrowersyjny. Co dietetyk to inna dieta, inne zakazy i inne wskazówki. Odchudzanie wbrew pozorom może być proste, tak długo jak jesteś zdecydowana by schudnąć. Media wykreowały w nas potrzebę by schudnąć SZYBKO, co niestety nie zawsze jest możliwe, a już na pewno nie jest zdrowe.

Jedynym sposobem na zdrowe odchudzanie jest po prostu ograniczenie jedzenia i zwiększenie aktywności fizycznej (i tutaj niekoniecznie musisz spędzać całe dnie na siłowni).

Zdrowe odchudzanie wymaga od nas przede wszystkim cierpliwości. Nie oszukujmy się – nie ma żadnych magicznych potraw czy tabletek, które spalą za nas nadmiar tkanki tłuszczowej.

Coś za coś – chcesz schudnąć zdrowo i nie zaskoczyć się efektem jojo po jakimś czasie to potrzebujesz na to czasu. Nie powiem Ci ile dokładnie zajmie Ci dojście do wymarzonej przez Ciebie sylwetki, ale powiem Ci co możesz zrobić by czuć się dobrze, nie denerwować się i tracić przy tym zbędne kilogramy. Jedno jest pewne – potrzebujesz motywacji i silnej woli, no i trochę zdrowego rozsądku.

 

Poniżej znajdziecie listę wskazówek, o których warto wiedzieć i pamiętać!

 

 

1. Prowadź dziennik żywności.

 

Prowadzenie dziennika żywności wymaga dużo poświęcenia i zaangażowania. Zapisuj codziennie o której i co zjadłaś. Po tygodniu szybko zobaczysz co robisz źle i dlaczego nie chudniesz. Może sama stwierdzisz co faktycznie trzeba zmienić bez pomocy dietetyka? Na pewno!

 

 

2. Zmniejsz spożycie cukru.

 

Mówią - „cukier to biała śmierć” i faktycznie tak jest. Nadmiar cukru nie tylko powoduje tycie, ale także wywiera silny i co gorsza negatywny efekt na funkcjonowanie mózgu. Pojawia się wówczas uczucie senności i drastyczny spadek naszej zdolności oceny i zapamiętywania.

Zacznij od niesłodzenia herbaty, kawy i ograniczenia, a najlepiej wyeliminowania spożywania słodkich napojów. Zamień je na wodę z cytryną.

Kolejnym krokiem jest sprawdzanie etykiet produktów, których spożywasz na co dzień.

 

 

3. Jedz śniadanie.

 

Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. To akurat przeczytasz wszędzie i usłyszysz od każdego dietetyka. To właśnie zjedzenie śniadania pomoże zwiększyć tempo przemiany materii, co oznacza, że spalisz więcej kalorii w ciągu dnia. Pierwszy posiłek powinno się zjeść do godziny po obudzeniu się.

 

Jeśli jesteś typem człowieka, który nie lubi śniadań lub jedzenie nie może Ci przejść przez gardło rano – dobrą alternatywą mogą być smoothie. Zmiksuj garstkę swoich ulubionych owoców, dodaj jogurt naturalny i tym samym uzupełnij zapotrzebowanie na kalorie o poranku.

 

 

4. Unikaj niezdrowych produktów i posiłków.

 

Wiem, że łatwo się mówi, ale coś za coś. Oczywiście wszystko jest dla ludzi, nawet słodycze czy fast food. Jednak tego typu jedzenie nie może przeważać w naszej diecie. Ustal sobie, że raz w miesiącu czy raz na dwa tygodnie możesz zjeść pasek czekolady czy zjeść małe frytki i trzymaj się tego!

Fajnie jak zastąpisz mleczną czekoladę gorzką lub zjesz w to miejsce jabłko.

 

 

 

5. Jedz dużo warzyw i owoców.

 

Jeśli jesteś zmotywowana do tego by stracić kilka zbędnych kilogramów to ważne jest by włączyć do swojej diety warzywa i owoce. Owoce zawierają niezbędne składniki odżywcze, które są potrzebna dla naszego organizmu. Poza tym niektóre owoce zawierają składniki, które pomogą przytłumić nasz apetyt. Które? Chociażby pomarańcza! Nie lubisz jeść owoców? Spróbuj zrobić z nich szejka.

 

 

6. Pij dużo wody.

 

To zdanie jest już jak mantra, ale uwierzcie, że woda ma ogromny wpływ nie tylko na naszą wagę, ale także stan naszej skóry i organizmu. Ten punkt ściśle wiąże się z punktem 2 dotyczącym cukrów. Pij od sześciu do dziesięciu szklanek wody dziennie, unikaj napojów gazowanych i słodzonych. Woda pomaga zwiększyć tempo przemiany materii, jak również proces eliminacji substancji toksycznych i szkodliwych.

 

W dobie internetu i najnowszych technologii możemy ściągnąć sobie aplikację na telefon, która przypomni nam o danej godzinie o wypiciu szklanki wody. Spróbuj, to pomoże się zmotywować :)

 

 

7. Nie spiesz się, gdy jesz.

 

Tak, tempo zjadania i przegryzania posiłków jest bardzo ważne. Dla utraty wagi bardzo ważne jest by jeść powoli. To daje organizmowi wystarczająco dużo czasy by wysłać odpowiednie sygnały do mózgu z informacją, że jesteś już pełny i najedzony.

 

Druga sprawa to to by w żadnym wypadku nie czytać lub nie oglądać telewizji podczas jedzenia. Przez taką błahostkę możesz zjeść więcej niż planowałaś. Potwierdzone info ;)

 

 

8. Ruch to zdrowie!

 

Nie musisz od razu spędzać całych dni na siłowni i robić to czego nie lubisz. Zacznij od prostych zmian – zamiast windy wybierz schody, przejmij obowiązki w domu dotyczące wychodzenia z psem i jeśli to możliwe chodź do pracy czy do szkoły na piechotę czy jedź rowerem zamiast siedzieć w autobusie.

Jeśli poprawisz swoją kondycję to szybko zachce Ci się zwiększenia aktywności i wtedy możesz skusić się na karnet na siłownię czy ćwiczenia fitness na salce w grupie. Wszystko powoli, utrata wagi ma być przyjemnością, a nie katorgą!  

 

 

  • udostępnij
2 komentarzy

Kiszkanka 03/13 11:12:59
0

Mi pomogła schudnąć ta stronka: https://dietalux.wordpress.com/ :)

odpowiedz

vinga1123
0

Z tym śniadaniem to nie jest do końca prawda. Najnowsze badania wskazują, że wcale nie jest to najważniejszy posiłek, a co za tym idzie, nie przyspiesza przemiany materii... Ale dzięki temu, że je zjemy, mamy mniejszą ochotę na podjadanie w innych częściach dnia.

odpowiedz

Kiszkanka 03/13 11:12:59
0

Mi pomogła schudnąć ta stronka: https://dietalux.wordpress.com/ :)

odpowiedz

vinga1123
0

Z tym śniadaniem to nie jest do końca prawda. Najnowsze badania wskazują, że wcale nie jest to najważniejszy posiłek, a co za tym idzie, nie przyspiesza przemiany materii... Ale dzięki temu, że je zjemy, mamy mniejszą ochotę na podjadanie w innych częściach dnia.

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda