Nie możesz zasnąć? Zobacz 5 sposobów na dobry sen!
06.05.2017

Nie możesz zasnąć? Zobacz 5 sposobów na dobry sen!

 

Cały tydzień w pracy, a weekend na uczelni? Śpisz po kilka godzin, a gdy już masz następnego dnia wolne to marzysz o tym by się wyspać. Bez budzika, bez obowiązków. Kładziesz się do świeżo przebranej pościeli, a tu…Zamiast błogiego snu dopada nas bezsenność.

 

W dobie telefonów i internetu szybko „pocieszamy” się sprawdzeniem maila czy przeglądnięciem Instagramu. Tylko czy to pomaga czy tym bardziej przeszkadza nam w spaniu? Są ludzie, którzy przed spaniem robią sobie analizę całego dnia albo co gorsza całego zycia przez co nie śpią do późnych godzin nocnych. Znasz to? Ja niestety też!

 

Powodów by nie zasnąć w TEN jeden jedyny wolny dzień jest mnóstwo. Zatem co zrobić, żeby wszystkie problemy odeszły i żebyśmy mogli się zrelaksować i w końcu zasnąć? Jak się okazuje jest na to kilka sposobów! Może wydadzą się Wam banalne, ale uwierzcie, że gdy tylko ich spróbujecie to zaśniecie w przysłowiowe trzy sekundy!

 

 

#1 Nie kładź się do łóżka głodny!

 

Człowiek głodny to człowiek zły, zapamiętaj! Jedzenie to ostatnie o czym powinniście myśleć leżąc w łóżku. Najedz się do syta 2h przed snem. Brzmi jak rady dietetyka? Czy chcesz czy nie, ale ta zasada sprawdza się w 100%! Co więcej, ciepły posiłek sprzyja dobremu spaniu. Pamiętaj jednak by kilka godzin przed planowanym pójściem spać nie pić kawy!

 

#2 Zadbaj o swoją aktywność fizyczną w ciągu dnia

 

Sport to zdrowie, również jeśli chodzi o spanie. Dłuższy niż zazwyczaj spacer z psem, wizyta w sklepie na piechotę a nie samochodem czy po prostu dobry trening na siłowni to to czego potrzebujesz by się zmęczyć i w końcu zasnąć.

 

#3 Pomyśl o śnie

 

Banalne i śmieszne? Wcale nie! Kiedy położysz się do łóżka i przestaniesz myśleć o całym życiu i swoich problemach pomyśl sobie po prostu o tym, że chcesz iść spać. Niektórzy liczą baranki czy inne zwierzęta niczym dzieci, ale to też się sprawdza!

 

 

#4 Wycisz telefon

 

Najlepiej jakbyś w ogóle go wyłączył, ale wiadomo, że to nierozsądne. Każdy z nas chyba teraz ma funkcję w telefonie, w której wybieramy „ulubione” osoby, które mogą do nas zadzwonić nawet, gdy mamy wyciszony telefon i my się o tym dowiemy. Dodaj sobie ważne osoby do tej listy, a dla reszty bądź niedostępny. To samo tyczy się różnego rodzaju aplikacji, które tylko rozpraszają nas przed snem.

 

#5 Ogranicz niebieskie światło

 

Ten punkt ściśle wiąże się z tym wyżej, dlaczego? Niebieskie światło to takie, które emitują lampy LED, ekrany smartfonów, tabletów czy komputerów. Tego typu światło ma ścisły związek z uczuciem suchości i pieczenia oczu. Możesz mieć też problem z zaśnięciem, a to z powodu hamowania wytwarzania melatoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za sen.

 

  • udostępnij
2 komentarzy

eevvee
0

Moje porady to:
1. Zaparz sobie meliske przed snem 
2. Wywietrz pokój
3. 1h przed snem spędź z dala od komputera, telefonu i całej elektroniki
4. 1h przed snem nie zbliżaj się do łóżka
I jak już wejdziesz do łóżka to uśniesz :)

odpowiedz

0

nie 

odpowiedz

eevvee
0

Moje porady to:
1. Zaparz sobie meliske przed snem 
2. Wywietrz pokój
3. 1h przed snem spędź z dala od komputera, telefonu i całej elektroniki
4. 1h przed snem nie zbliżaj się do łóżka
I jak już wejdziesz do łóżka to uśniesz :)

odpowiedz

0

nie 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda