A może szczęście nie istnieje? Adam Bartkiewicz dla DDOB
21.03.2017

A może szczęście nie istnieje? Adam Bartkiewicz dla DDOB

 

 

 

Nauczono nas, że o szczęście trzeba walczyć, że trzeba do niego dążyć, trzeba go szukać. A może wcale nie ma o co walczyć?

Możesz odnieść wrażenie, że szczęście nie istnieje. Tylko dlatego, że nie ma go w twoim życiu. A nawet jeżeli jest, to zupełnie niezauważalne. Wiesz dlaczego? Bo szczęście, którego oczekujesz, rzeczywiście nie istnieje.

To jedno z najbardziej subiektywnych pojęć jakie istnieją. Dlatego nie ma jednej definicji. Ale jeżeli myśląc o szczęściu, czekasz na nieskończenie długi stan radości i spokoju, to muszę cię rozczarować. Nie doczekasz się.

 

 

 

 

Kiedy uzależniasz swoje szczęście od tego czego nie masz, zamiast od tego co masz, nigdy nie osiągniesz pełnej satysfakcji. Bo zawsze można mieć więcej i na więcej liczyć. Dopiero kiedy uświadomisz sobie, że można być szczęśliwym dzięki temu co dzieje się tu i teraz, naprawdę zmienisz swoje myślenie na lepsze.

W życiu nie jest tylko dobrze, albo tylko źle. To jedno wielkie wahadło, które potrafi przeskoczyć od „źle”, przez „średnio”, aż po „dobrze”, nawet w ciągu kilku godzin. Zawsze jest trochę dobrze i trochę źle. Zawsze jest równowaga.

Lubimy patrzeć w przyszłość, lubimy „wizualizować” sobie to, co przed nami. Ale patrząc tylko na wprost, łatwo nie zauważyć tego, co jest pod nogami. A to właśnie tutaj może leżeć coś, dzięki czemu poczujemy się szczęśliwi. Niby dlaczego jest tak, że doceniamy dobre rzeczy dopiero po fakcie?

Bo wcześniej nawet ich nie zauważamy!

 

 

 

 

Chcesz brać z życia więcej radości? Proszę bardzo! Już mówię ci, jak to zrobić. Żyj tak, jakby nic lepszego miało się już nie wydarzyć. Brzmi pesymistycznie, co?

Jeżeli ten moment jest najlepszy, to trzeba się z niego cieszyć. Nie licząc na to, że jutro, albo za tydzień będzie dużo lepiej. Wahadło, pamiętasz? Równie dobrze za tydzień może być dużo gorzej, a ty z tęsknotą będziesz myśleć o tym co było kiedyś. O tym, co minęło bez zastanowienia i docenienia.

Wiesz, co do czego mam w życiu pewność? Do tego, że nic nie jest pewne. Nie wiesz co będzie jutro. Dlatego szczęście nigdy nie będzie magiczną krainą z przyszłości. Ono nigdy nie będzie tam istnieć. Może istnieć tylko dzisiaj i chociaż to trudne, możesz spróbować się nad tym zastanowić.

Dzisiaj obchodzimy dzień szczęścia. To dobra analogia. I dobry dzień na zastanowienie się. Czy DZISIAJ jest w tobie szczęście? Może nie zauważasz czegoś fajnego, czekając na inne, jeszcze lepsze, rzeczy.

Może dzisiaj to na co czekasz, stanie się tym, co właśnie się dzieje.

 

Adam

 

 

Jeśli spodobały Ci się moje przemyślenia, wpadaj po więcej - KLIK

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda