PRZEPIS NA SUKCES W ZWIĄZKU – ZASADA 80:20
08.02.2017

PRZEPIS NA SUKCES W ZWIĄZKU – ZASADA 80:20

 

 

Wiesz, czym jest zasada Pareto? Jest to teoria sformułowana przez włoskiego uczonego Vilfredo Pareto, która mówi o tym, że 80% dóbr należy jedynie do 20% społeczeństwa. W wyniku dalszych obserwacji okazało się, że ta zasada ma przełożenie również w innych dziedzinach, na przykład w handlu (20% klientów generuje 80% przychodów dla firmy, 20% sprzedawców zapewnia 80% całej sprzedaży), dlatego najogólniej można powiedzieć, że 20% nakładów daje nam 80% rezultatów.

 

Reguła 80/20 znalazła zastosowanie również w odchudzaniu (80% posiłków to niskokaloryczna żywność, 20% jedzenia to to, na co masz ochotę).

 

Czy zasada Pareto może mieć odzwierciedlenie w relacjach damsko - męskich?

Jak najbardziej. Wiele osób mówi, że jest to najlepsza recepta na udany związek. Na czym dokładnie polega? Chodzi o to, by 80% Waszego czasu wypełniały wspaniałe, dobre chwile, a tylko 20% zajmowały trudne momenty. Według naukowców to jest zdrowa proporcja, dzięki której każdy związek będzie szczęśliwy i trwały.

Czemu lepsze 20% upadków, niż 0? Po pierwsze, związki „idealne” nie istnieją. Po drugie, gdyby w między Wami było ciągle cudownie, bez kłótni i cięższych chwil, czy nie stałoby się zbyt monotonnie? Czasem sprzeczka pozwala jeszcze bardziej zbliżyć do siebie dwójkę ludzi i umocnić związek.

 

 

 

 

 

Jest jeszcze druga teoria odnosząca się do wykorzystania proporcji 80-20 w związku. 80% to rzeczy niesamowite, które pociągają nas w partnerze i które w nim po prostu lubimy. Z kolei 20 proc. ma oznaczać zachowania i nawyki partnera, na które możemy przymknąć oko. (źródło: cosmopolitan.pl).

 

Dzięki takiemu „zdrowemu” podejściu do naszych relacji, przestaniemy podążać za ideałami, które w rzeczywistości nie istnieją. Każdy ma swoje wady i zalety i jeśli chcemy być w pełni szczęśliwi razem, musimy zaakceptować również te ciemniejsze strony naszej drugiej połówki.

 

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

marcjamea
0

Dzieki za wpisa, fajna porada!

odpowiedz

marcjamea
0

Dzieki za wpisa, fajna porada!

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda