Sklepy wycofują Nutellę ze sprzedaży! Czy jest rakotwórcza?
12.01.2017

Sklepy wycofują Nutellę ze sprzedaży! Czy jest rakotwórcza?

 

 

 

Włoskie sklepy zaczęły wycofywać Nutellę ze sklepów, dlaczego? Jak się okazuje, firma Ferrero ma niemałe kłopoty, a to wszystko za sprawą listy, która została ukazana europejski nadzór ds. Żywności informacji o składnikach, które mogą powodować raka.

 

W zeszłym roku Europejski Urząd do spraw Bezpieczeństwa Żywności ostrzegał o tym, że olej palmowy wykorzystywany do produkcji uwielbianej przez wszystkich Nutelli zawiera czynniki rakotwórcze. Wszystko to ma miejsce, kiedy podgrzeje się olej do 200 stopni Celsjusza. Jak mówią przedstawiciele urzędu – nawet niewielkie spożycie tego składnika przybliża dzieci do zachorowania na raka. Brzmi strasznie, prawda?

 

 

businessinsider.com

 

 

 

Należy jednak pamiętać, że nie tylko w Nutelli znajduje się ten składnik. Większość słodyczy posiada olej palmowy. Włoskie sklepy postanowiły być ostrożne i profilaktycznie wycofały Nutellę ze sprzedaży.


Włoskie przedsiębiorstwo nie pozostało bierne i poinformowało wszystkich, że nie zamierza zrezygnować z oleju palmowego w swoich produktach. Przecież Nutella bez słodkiego kremu nie byłaby już tą samą Nutellą, a firma straciłaby bardzo dużo na tej aferze. Jednak przedstawiciele Ferrero postanowili stworzyć kampanię reklamową mającą na celu zdementować ryzyko występowania czynnika rakotwórczego w uwielbianym przez wszystkich produkcie.

Jak się okazuje, to nie wszystko – Włoska firma miała problem także w Niemczech, gdzie doszukano się problemów w Kinder Czekoladzie.

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda