TOP10 horrorów o duchach, których aż strach się bać!
18.08.2018

TOP10 horrorów o duchach, których aż strach się bać!

autor
Każdemu raz na jakiś czas przyda się odrobina dawki strachu, w postaci obejrzenia horroru, których na rynku jest ogrom. Jedne oparte na faktach, inne o wampirach, demonach, jednak najlepsze według mnie są właśnie te o duchach. Przedstawiam Wam TOP10 filmów, których naprawdę możecie się przestraszyć.
Numer 1 - "Egzorcyzmy Emily Rose"
Pamiętam, gdy byłam małą dziewczynką, bo miałam około 7 lat mój weszłam do pokoju, gdzie mój tata obejrzał właśnie ten film i tak się przestraszyłam, że przez następne 10 lat sama bałam się oglądać jakiekolwiek straszne filmy.
Film pochodzi z 2005 roku i opowiada historię nastoletniej dziewczyny - Emily, po wprowadzeniu się do akademika doznaje halucynacji i zostaje opętana. Początkowo ignoruje te symptomy, chodzi do psychiatry, zażywa leki na epiepsję, psychozę, jednak po dłuższym czasie postanawia poddać się egzorcyzmom i umiera. Ksiądz je odprawiający po tym incydencie zostaje oskarżony o przyczynienie się do śmierci Emily, przez porady dotyczące odstawienia leków. Czy ksiądz naprawdę zrobił to celowo? Czy może jednak zostanie uniewinniony? Tą sprawą zajmie się pani adwokat, której również będą towarzyszyć różne myśli.


Numer 2 - "Obecność"
Film stosunkowo nowy, ponieważ pochodzi z 2013 roku. Opowiada on historię rodziny z dziećmi, która po przeprowadzce do dowego domu doznaje czynów tajemniczych, nadludzkich mocy. Samoistna śmierć psa, zatrzymanie wskazówek zegara co noc o tej samej godzinie, rozmowa córek z niewidzialnymi przyjaciółmi, czy dziwne odgłosy to tylko jedne z dziwnych rzeczy dziejących się w domu. Po wielu traumatycznych sytuacjach, m.in. zamknięciu Carolyn w piwnicy przez ducha, rodzice postanawiają zaczerpnąć rady od specjalistów do spraw zjawisk paranormalnych - małżeństwa Lorraine i Eda Warrenów. Po zaangażowaniu się w sprawę rodziny jednak sami nie są bezpieczni - mają oni bowiem małą córeczkę, która doświadcza działalności nadprzyrodzonego zła.


Numer 3  - "Paranormal Activity"
Film z 2007 roku. Para młodych ludzi, Katie i Micah, którzy właśnie rozpoczynają życie pod jednym dachem, zaczyna podejrzewać, że ich dom nawiedzany jest przez złowrogą istotę, kiedy śpią. Chcąc znaleźć źródło niepokojących zjawisk Micah organizuje monitoring domu. Rano para przegląda to co w nocy zarejestrowała kamera. Pierwszej nocy wydaje się, że ich obawy są wyolbrzymione, jednak kolejne nagrania ujawnią szokującą prawdę. Materiał z taśmy wydaje się być nieprawdopodobny. Jednak Micah podchodzi do sprawy niezbyt poważnie i specjalnie prowokuje demona, który coraz silniej okazuje swą obecność.


Numer 4 - "Grave Encounters" 
Film z 2011 roku. W polskim tłumaczeniu brzmi: "Tropiciele Mogił". Lance Preston i jego ekipa łowców duchów "Grave Encounters" - telewizyjnego reality show, postanawiają, nakręcić jeden z odcinków w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym w Collingwood, gdzie na przestrzeni lat, dochodzi do niewyjaśnionych zjawisk. W dobrym imieniu telewizji, postanawiają zamknąć się w tym miejscu na jedną noc, licząc na zbadanie wszelkich zjawisk paranormalnych i możliwość nagrania ich na kamerze. Szybko zauważają, że budynek jest więcej niż nawiedzony, jest żywy i nie zamierza kogokolwiek wypuścić. 


Numer 5 - " Shutter"
Film z 2004 roku. W polskim tłumaczeniu brzmi: "Widmo". Pewnej nocy, wracając samochodem z przyjęcia, Tun  i Jane  potrącają na drodze za miastem dziewczynę. Pod wpływem krzyków Tun, uciekają z miejsca wypadku. Para bohaterów powraca do Bangkoku, tylko że ich życie nie jest już takie jak dawniej. W nocy Jane prześladują koszmary, a Tun, fotograf, dostrzega na swoich zdjęciach widma dziwnych postaci. Jane i Tun postanawiają zbadać miejsce wypadku, by dowiedzieć się, że uszkodzony billboard to jedyne wyrządzone przez nich szkody. Ale gdy najbliżsi przyjaciele Tun zaczynają ginąć jeden po drugim, nasi bohaterowie zdają sobie sprawę, że muszą rozwikłać zagadkę, zanim ich życie legnie w gruzach. Numer 6 - "Inni"
Film z 2001 roku. Wyspa Jersey, tuż po zakończeniu II wojny światowej. Grace  na próżno czeka na powrót zaginionego na froncie męża. Mieszka z dziećmi w położonej na uboczu, okazałej, choć trochę posępnej wiktoriańskiej rezydencji. Młoda kobieta wychowuje 10-letnią Ann i jej młodszego brata Nicholasa  w duchu surowego katolicyzmu. Dzieci poddane są też innym rygorom. Cierpią na fotofobię - ostrą formę alergii na światło. Choroba skazuje dzieci na życie w ciągłym półmroku - mogą wychodzić na dwór tylko nocą, dni spędzają przy świecach i zaciągniętych kotarach. Ann straszy brata opowieściami o duchach, które rzekomo krążą po domu. Znerwicowana Grace tępi te wymysły, ale czasami jej samej wydaje się, że słyszy dziwne odgłosy w odległych zakątkach rezydencji. Jakby nie dość było trosk, pewnego dnia cała służba bez wypowiedzenia i odebrania zaległych wynagrodzeń znika. Grace jest u kresu wytrzymałości, kiedy u jej drzwi pojawia się trójka kandydatów do pracy w charakterze służących...Numer 7 - "Entity"
Film z 1982 roku. W polskim tłumaczeniu brzmi: "Byt". Pewnej nocy, Carla Moran, zostaje zaatakowana i zgwałcona przez niewidzialną istotę. Zdezorientowana i przerażona kobieta nie może zrozumieć co zaszło, kiedy jednak ataki zaczynają się powtarzać i jej dzieci są ich świadkiem, postanawia iść do psychiatry. Opiekujący się nią lekarz twierdzi, że są to wytwory jej wyobraźni. Nie potrafi jednak zrozumieć przyczyny zniszczeń w jej domu i sińców na jej ciele. Nie mogąc liczyć na pomoc psychiatry, zdesperowana kobieta zwraca się o pomoc do parapsychologów, którzy po przeprowadzeniu badań w jej mieszkaniu, odkrywają obecność jakiejś nieznanej i niewidocznej mocy. Jedynym wyjściem z sytuacji wydaje się próba schwytania niewidzialnej istoty poprzez zamrożenie jej płynnym helem. Carla zgadza się wziąć udział w tym niebezpiecznym eksperymencie. 


Numer 8 - "Szósty Zmysł"
Film z 1999 roku. Do domu mieszkającego w Filadelfii psychiatry, dr. Malcolma Crowe i jego żony Anny włamuje się niezrównoważony psychicznie pacjent Vincent Gray, który oskarża doktora o to, że nie potrafił udzielić mu pomocy. Strzela do niego, po czym odbiera sobie życie... Malcolm powoli dochodzi do siebie po zamachu na jego życie. Jego uwagę zwraca przypadek Cole'a Seara, ośmioletniego syna samotnie wychowywanego przez matkę, Lynn. Cole jest niezwykle jak na swój wiek rozwinięty, ma obsesję na punkcie żołnierzyków i cierpi z powodu rozwodu rodziców. Ku swemu zdumieniu Malcolm odkrywa, że chłopiec posiadł tzw. "szósty zmysł", potrafi wyobrazić sobie, co zdarzyło się w danym miejscu przed wielu laty, a także widzi i słyszy umarłych. 


Numer 9 - "Sierociniec"
Film z 2007 roku. Laura spędziła dzieciństwo dorastając w sierocińcu. Teraz jako trzydziestoletnia kobieta powraca w rodzinne strony wraz z mężem Carlosem i siedmioletnim synkiem, Simonem. W starym i zaniedbanym sierocińcu postanawia stworzyć ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych. Nowy dom i tajemnicza okolica, oraz ciężka choroba pobudzają wyobraźnię jej syna. Chłopiec wymyślać nieprawdopodobne opowieści o wyimaginowanych przyjaciołach których tylko on widzi. Sytuacja ta zaczyna bardzo niepokoić Laurę, tym bardziej, że przywołuje echa dawno zapomnianych, dręczących wspomnień z jej własnego dzieciństwa. Jest przekonana, że coś przerażającego kryje się w murach starego domu. Coś, co tylko czeka, by się ujawnić i wyrządzić ogromną krzywdę jej bliskim, za wszelka cenę pragnie chronić rodzinę i odkryć co tak naprawdę czai się w zakątkach mrocznego sierocińca... 


Numer 10 - "Naznaczony"
Film z 2010 roku. Młoda rodzina, Josh i jego żona Renai oraz trójka ich dzieci, przeprowadza się do nowego domu, w którym zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Jeden z ich synów, Dalton, ma wypadek i zapada w śpiączkę. Gdy kolejne przerażające wydarzenia mają miejsce, mieszkańcy decydują się zmienić dom. Jednak niczego to nie rozwiązuje, ponieważ wciąż nawiedzani są przez demony przeszłości. Postanawiają więc wynająć ekipę paranormalnych ekspertów, która dokonuje przerażającego odkrycia. To nie dom jest problemem, ale ciało ich syna będącego w śpiączce, które jest magnesem dla wrogich, mściwych istot. 


Mam nadzieję, że podobały Wam się moje propozycje. Jeżeli znacie inne filmy godne polecenia, koniecznie napiszcie w komentarzach. Miłego oglądania :)

Źródło: Filmweb
20 lubi to
8
471
  • udostępnij
8 komentarzy

Janettt
1

ja uwielbiam horrory, ale żaden z tych które oglądałam nie był na tyle mocny by zapaść mi w pamięć ;)
najlepiej wspominam jedynie Obecność (po pierwszym obejrzeniu mój facet w nocy zaczął krzyczeć przez sen mało cenzuralne słowa, więc ciężko było zapomnieć ten film :D ) 
poza tym nic szczególnego :P

odpowiedz
zerkaro
0

To możesz w takim razie coś polecić? Ja jestem strachliwa dlatego boję się każdego horroru :/


WdowaPoStalinie
1

dla mnie w tej chwili najlepszym horrorem jaki oglądałam to Przebudzenie Dusz, trzyma w napięciu niesamowicie i do tego ma duży wątek psychologiczny, baaardzo polecam! :) 

odpowiedz
zerkaro
0

Jeśli się odważę to chętnie obejrzę, dziękuję ❤️


paulinoowo

Gabissx
0

Nie lubię horrorów, aż trudno przyznać, ale żadnego nie obejrzałam do końca:)

odpowiedz
zerkaro
0

Może czas się przełamać? :) Ja też się boje i sama żadnego nie obejrzę 


Wpogonizaidealem
0

Boję się horrorów

odpowiedz

Wpogonizaidealem
0

Boję się horrorów

odpowiedz

paulinoowo

WdowaPoStalinie
1

dla mnie w tej chwili najlepszym horrorem jaki oglądałam to Przebudzenie Dusz, trzyma w napięciu niesamowicie i do tego ma duży wątek psychologiczny, baaardzo polecam! :) 

odpowiedz
zerkaro
0

Jeśli się odważę to chętnie obejrzę, dziękuję ❤️


Janettt
1

ja uwielbiam horrory, ale żaden z tych które oglądałam nie był na tyle mocny by zapaść mi w pamięć ;)
najlepiej wspominam jedynie Obecność (po pierwszym obejrzeniu mój facet w nocy zaczął krzyczeć przez sen mało cenzuralne słowa, więc ciężko było zapomnieć ten film :D ) 
poza tym nic szczególnego :P

odpowiedz
zerkaro
0

To możesz w takim razie coś polecić? Ja jestem strachliwa dlatego boję się każdego horroru :/


Gabissx
0

Nie lubię horrorów, aż trudno przyznać, ale żadnego nie obejrzałam do końca:)

odpowiedz
zerkaro
0

Może czas się przełamać? :) Ja też się boje i sama żadnego nie obejrzę 


Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda

Projekt Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój