JAK PORADZIĆ SOBIE W NOWEJ SZKOLE?
12.07.2018

JAK PORADZIĆ SOBIE W NOWEJ SZKOLE?

autor
Zanim pójdziemy do nowej szkoły często zastanawiamy się, co nas tam czeka. Próbujemy wyobrazić sobie, jak będą wyglądać sale lekcyjne, korytarze, szatnia i jacy okażą się nasi nowi znajomi. Obawiamy się mocno czy poradzimy sobie w nowym środowisku i czy znajdziemy sobie przyjaciół.
./uploads/juliette/170deec7e6d4b0219e3ebc60c19b9b0c.jpg
1. NIE ZAKŁADAJ OD RAZU CZARNYCH SCENARIUSZÓW
Myślenie, że nic nie pójdzie po Twojej myśli tylko dołoży Ci więcej stresu. Pomyśl raczej w drugą stronę. Może akurat nowa szkoła okaże się fajna?
2. NIE PRZEJMUJ SIĘ, ŻE JESTEŚ SAMOTNY/A
Jeśli nie idziesz do nowej szkoły z koleżanką lub kolegą, może być Ci trochę trudno, ale nie myśl o tym. Bądź sobą, próbuj rozmawiać z innymi ludźmi z klasy, tylko pamiętaj, żeby nie być zbyt nachalnym i nie wypytywać ich o wszystko, ani się nie popisywać. Po prostu pokaż im, że jesteś osobą, z którą warto się zakolegować. Istnieje też szansa, że w Twojej nowej klasie będzie ktoś taki jak Ty - czyli także nowy uczeń. W takim wypadku spróbuj się z nim zakolegować, a zobaczysz, że będzie Wam razem o wiele łatwiej.
3. BĄDŹ PEWNY/A SIEBIE
Nie chodzi tu np. o zarozumiałość czy wywyższanie się, ale o to, aby umieć wyrażać swoje poglądy i pokazać, że nie jesteś "szarą myszką".
4. OKAZUJ SZACUNEK
Nie obgaduj innych, nie oceniaj po pozorach, bądź tolerancyjny/a. Staraj się, żeby nie dostać łatki "plotkarza", "dziwadła" albo osoby fałszywej i ty także nie dawaj ich ludziom. Pamiętaj, że dobro wraca! Prawdopodobnie będziesz traktowany/a tak, jak ty traktujesz innych.
5. UŚMIECH PROSZĘ!
Nie ma nic lepszego niż uśmiech. Ludzie najbardziej przecież chcą poznawać osoby radosne i tryskające pozytywną energią.
6. ZRÓB MAŁE ROZEZNANIE
Po pewnym czasie zauważysz kto ma jaką pozycję w klasie, z kim warto się zaprzyjaźnić, a z kim nie. Zobaczysz też jacy są nauczyciele, na jakiej lekcji można sobie pozwolić na więcej, a na jakiej trzeba siedzieć cicho jak mysz pod miotłą.
7. STARAJ SIĘ NA LEKCJACH
Pokaż się nauczycielom z jak najlepszej strony. Zaprezentuj się jako pilny uczeń, odrabiaj prace domowe, bądź atywny na lekcji i przede wszystkim się ucz, a w przyszłości nauczyciele mogą lekko przymykać oko na małe niepowodzenia. Pamiętaj, żeby mieć dobre oceny, ale i przy okazji nie wyjść na kujona, bo może się to odbić na twoich relacjach towarzyskich.
Podsumowując, musisz być sobą i pokazać się z jak najlepszej strony, a przytrafi Ci się coś miłego.
23 lubi to
5
1633
  • udostępnij
5 komentarzy

1

Bardzo przydatne!

odpowiedz

diannstyle
1

Bardzi fajne porady! ☺️

odpowiedz

kasiakoniakowska

nataliau_
1

Pamiętam jak bałam się pierwszego dnia na studiach 🙈 na szczęście szybko nawiązałam nowe znajomości 😊

odpowiedz

paulinoowo
1

bardzo fajny wpis

odpowiedz

paulinoowo
1

bardzo fajny wpis

odpowiedz

nataliau_
1

Pamiętam jak bałam się pierwszego dnia na studiach 🙈 na szczęście szybko nawiązałam nowe znajomości 😊

odpowiedz

kasiakoniakowska

diannstyle
1

Bardzi fajne porady! ☺️

odpowiedz

1

Bardzo przydatne!

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda

Projekt Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój