Jak oszczędzić na wakacjach? 5 sprawdzonych sposobów!
14.05.2018

Jak oszczędzić na wakacjach? 5 sprawdzonych sposobów!

Każdy z nas w ciągu roku nie może doczekać się upragnionych wakacji. Jedni zadowolą się skromnym hotelem, inni pragną luksusów. Istnieją na szczęście sposoby, by połączyć wysoki standard z niskim budżetem. Sprawdź nasze propozycje, a Twój portfel nie ucierpi. Jak oszczędzić na wakacjach?
PLANOWANIE I KONTROLA

Zanim wyjedziesz na wakacje, zaplanuj budżet. Do szacowanej kwoty dobrze jest doliczyć ok. 10%. Pomyśl też, ile jesteś w stanie odłożyć na wyjazd. Weź pod uwagę wszystko - transport (i związane z nim koszty, np. paliwo, płatna autostrada), nocleg, żywienie (wykupione w hotelu czy zakupy na własną rękę?), atrakcje na miejscu. Jeśli widzisz po szacunkach, że kwota jest niemożliwa do odłożenia, pomyśl, z czego można zrezygnować. Nie chcesz chyba wyjechać na urlop, na którym non stop musisz sprawdzać stan konta.

Kolejnym krokiem jest kontrola budżetu. Nie myśl, że jakoś to będzie - pieniądze muszą wystarczyć Ci na cały pobyt, a nie jego połowę. To dlatego tak ważne jest dodanie do budżetu 10-20% - w razie niespodzianek.

ODPOWIEDNIE PAKOWANIE

Wspominaliśmy już, co zabrać ze sobą do walizki. Mądre pakowanie pomoże uniknąć Ci niepotrzebnych wydatków na miejscu. Zabezpiecz się na każdą zmianę pogody - ta lubi płatać figle. Lepiej wziąć więcej niż za mało. No chyba, że lecimy samolotem i dla zaoszczędzenia pieniędzy musimy zmieścić się w bagaż podręczny.

WSPÓLNE PODRÓŻOWANIE

Jak oszczędzić na wakacjach? Podróżując wspólnie! Dodaj ogłoszenie na grupie, skorzystaj z portali społecznościowych. Być może ktoś udaje się w to samo miejsce, co Ty. Wspólna zrzutka na podróż pozwoli zaoszczędzić koszty paliwa. W trasie przyda się też towarzystwo - a to kolejny plus.

COUCHSURFING

Dzięki couchsurfingowi nie wydasz ani złotówki na nocleg. Brzmi bajecznie? To prawda! Bezpłatne gościny u osób prywatnych zyskują na popularności. Couchsurfing ma również inne plusy - poznanie miejscowości oczami tubylców, spróbowanie miejscowych potraw. A to przecież miejsca, które najlepiej znają mieszkańcy, są najbardziej ekscytujące.

Pinterest
10 lubi to
podziel się na facebooku
  • udostępnij
5 komentarzy

oliveeyes90

major_czyk
1

Przydatne wskazówki!  😊

odpowiedz

werooxx
1

przydatne xoxo

odpowiedz

paulinoowo

eskucinska
1

Ja niestety nie pojadę na wakacje, ale fajne porady

odpowiedz

eskucinska
1

Ja niestety nie pojadę na wakacje, ale fajne porady

odpowiedz

paulinoowo

werooxx
1

przydatne xoxo

odpowiedz

major_czyk
1

Przydatne wskazówki!  😊

odpowiedz

oliveeyes90

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB

ddob
youtube

MATKA vs CÓRKA – Córka bierze ślub! 💍😱
DDOB

Moda