5 ślicznych ras kotów! ♥
16.04.2018

5 ślicznych ras kotów! ♥

Chociaż nie są nazywane najlepszymi przyjaciółmi człowieka, to i tak uwielbiamy je za ich tajemniczość, nieprzewidywalność i ogromny urok. Koty chodzą własnymi drogami, ale chyba właśnie to stanowi o ich atrakcyjności! Przedstawiam Wam 5 ślicznych ras kotów. Nie zapominajmy,że wszystkie kotki są śliczne. ♥
Kot perski
Jedna z najstarszych kocich ras, choć wygląd dzisiejszych persów z bardzo skróconymi pyszczkami i płaskimi noskami bardzo się zmienił. To kot długowłosy i puchaty, o wyjątkowo miękkiej sierści. Domator o przymilnym, spokojnym i łagodnym charakterze. Mocno przywiązuje się do opiekuna, ale nie jest zaborczy. Dokazuje tylko jako kociak, z wiekiem uspokaja się, woli kanapę i głaskanie od harców i psot.
Devon rex
Jego cechy charakterystyczne to trójkątny pyszczek i króciutka, falista szata przypominająca karakuły. Devon rex to kot o umiarkowanym temperamencie i wesołym usposobieniu. Mocno przywiązuje się do opiekuna, lubi być w centrum zainteresowania i aktywnie uczestniczyć w życiu rodziny. Jest odważny i kontaktowy, wylewnie wita gości. Źle znosi samotność, dlatego powinien mieć towarzystwo innego kota lub psa.
Kot bengalski
Domowy mruczek o wyglądzie lamparta. W jego żyłach płynie krew dzikiego kota. To młoda rasa, powstała wskutek krzyżowania kota domowego z dzikim kotem bengalskim z Azji Południowo-Wschodniej. Kot bengalski jest zwierzęciem bardzo żywiołowym i ciekawskim, a równocześnie czułym i przywiązanym do opiekuna. Łagodny i przyjazny wobec domowników, jest nieufny wobec obcych.
Maine coon
Największy z kotów domowych, o silnym, stabilnym charakterze. Uważany za świetnego kota rodzinnego: przyjaciel starszych osób, niania dla dzieci, dobrze dogaduje się z innymi kotami i psami, choć dominuje w stadzie i psa sobie podporządkuje. Raczej podłogowy, nie przepada za wskakiwaniem na meble. Ma niemal psi charakter. Inteligentny, lubi się uczyć, aportuje, chodzi na smyczy.
Brytyjski krótkowłosy
Jego przodków, cenionych za zdolności łowcze, przywieźli na wyspy brytyjskie Rzymianie. Obecnie to jedna z najpopularniejszych kocich ras. Od innych odróżnia je zwarta budowa ciała, pewna przysadzistość i misiowatość. Ich sierść jest miękka, krótka i pluszowa w dotyku. Najpopularniejsze są niebieskie z pomarańczowymi oczami. To kot inteligentny, o silnym charakterze i umiarkowanym temperamencie.
6
842
15 lubi to
podziel się na facebooku
  • udostępnij
6 komentarzy

oliveeyes90
1

Maine coon wygląda jak ryś :-*

odpowiedz

magdajanek
1

Jakie piękne!!

odpowiedz

sarenka559

aneta_p
1

Mega śliczne

odpowiedz

paulinoowo

Mleko z kawą
0

Kot perski to chyba mój ulubieniec ^^ 

odpowiedz

Mleko z kawą
0

Kot perski to chyba mój ulubieniec ^^ 

odpowiedz

paulinoowo

aneta_p
1

Mega śliczne

odpowiedz

sarenka559

oliveeyes90
1

Maine coon wygląda jak ryś :-*

odpowiedz

magdajanek
1

Jakie piękne!!

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB

ddob
youtube

Matka vs Córka - KOŁA ZAINTERESOWAŃ ⚽🏀🏈😂
DDOB

Moda