SAMOAKCEPTACJA 💫
19.02.2021

SAMOAKCEPTACJA 💫

autor
Czy kochasz swoje ciało, swoją dusze, wnętrze? Czy lubisz swoje towarzystwo? Potrafisz spojrzeć na siebie w lustrze , nie uciekając wzrokiem? To co przeczytasz, może zmienić twoje podejście, pod warunkiem, że tego chcesz. Siła jest w tobie, nie zastanawiaj się i ją dobrze wykorzystaj ☀️

Polecam z całego serducha ❤️

./uploads/MójStyl/503c1662652fd83a15799c0b6e1c2e70.jpg

🌿🌿

CZY POLACY KOCHAJĄ SWÓJ WYGLĄD?       

                                               
Żyjemy w świecie, którym rządzi internet, portale społecznościowe…. W świecie infuenserów i youtuberów, którzy kreują w social mediach swoje życie jako perfekcyjne , rzadko jednak pokazują drugą , tą ciemniejszą stronę swojej prywatności. Ludzie zamykają się w tym świecie, gdzie panuje idealna cera, idealna figura, makijaż, idealnie dobrane ubrania, piękne, długie, lśniące włosy...


 Śledzimy ich każdy krok, zaczynamy się upodabniać zapominając o swojej wyjątkowości. Coraz częściej przestajemy doceniać siebie, pojawia się coraz więcej kompleksów, porównujemy się do innych. Występuje zazdrość w nas, która może nas zniszczyć i zepsuć relacje z samym sobą jak i z innymi, bliskimi nam osobami.
 Wszystkie te czynniki obniżają naszą samoocenę, nie czujemy się pewne siebie i kochane.


 Co czujesz spoglądając na siebie w lustrze? Czy potrafisz spojrzeć na siebie w tym odbiciu, nie uciekając wzrokiem? Czy potrafisz rozmawiać sama ze sobą? Czy lubisz swoje towarzystwo? Czy jesteś zadowolony z tego jak wyglądasz, patrząc na swoje ciało, twarz? Czy doceniasz to kim jesteś i jaką drogę musiałeś przejść?
 Jeśli twoje odpowiedzi brzmią tak, to twoja pewność siebie nie jest zdominowana. Buduj siebie każdego dnia, pielęgnuj swoje wewnętrzne „ja” i nie daj się zachłysnąć tym wirtualnym obrazem.Jeśli odpowiedziałeś na większość nie i czujesz się źle ze swoim ciałem, to wczytaj się uważnie w to co chce ci przekazać.


 Po pierwsze najważniejszym krokiem, jest uświadomienie sobie problemu, jaki by on nie był. Świadomość pomaga nam ruszyć dalej. W wielu poradnikach możesz wyczytać, że najważniejsze jest byś najpierw siebie pokochał i zaakceptował. Ale dobrze razem wiemy , że powiedzenie sobie tego nie wystarczy, tak długo jak traciłeś swoją pewność tak długą albo jeszcze dłużej potrwa proces kochania i akceptowania. Tak, to jest długa i ciężka praca, którą trzeba nieustannie pielęgnować. Jednak jak każda praca, wytrwała i ciężka zbiera plony, które cię będą prowadzić do szczęścia i wielu sukcesów. Bo sukces to pewność siebie.
 Postaw sobie diagnozę, na jakim poziomie jest twój brak pewności siebie i zadaj sobie pytanie „ Skąd on się wziął?” To pozwoli ci na głębsze uświadomienie tego z czym się zmierzysz.

 Zauważ siebie, a co to oznacza? To znaczy postaw siebie na pierwszym miejscu. Gdy jesteś w relacji z kimś na kim ci bardzo zależy i bardzo często nie zważając na siebie, robisz to co tylko dla niego jest ważne, natychmiast to przerwij. W relacji każda strona powinna czerpać satysfakcję, a nie tylko jedna. Nie stawaj na głowie by kogoś zadowolić, nie rezygnuj ze swoich planów, czy marzeń. Powiedz sobie w myślach, „ To moje szczęście powinno być na pierwszym planie, nie innych, bo gdy jestem nieszczęśliwa to jak mogę komuś je ofiarować? Nie chce więcej rezygnować z siebie, ze swoich celów i marzeń by kogoś uszczęśliwić”


 Zacznij robić to co naprawdę kochasz, co sprawia ci najwięcej radości. A każdego dnia ucz się kontrolować swoje emocje. Poświęć kilkanaście minut na medytacje, która pozwala wyrzucić z człowieka wszystkie negatywne uczucia, oddalić się od wszystkiego. Pozwoli wniknąć w głąb ciebie. Ważną rzeczą również jest w tej długiej drodze zaakceptować swoje wszystkie wady, bo nie sztuką jest pokochać siebie, kiedy rzuci się zbędne kilogramy. Sztuką jest już na samym początku zaakceptować to co chce się zmienić, by każdego dnia cieszyć się tym procesem. Wybaczanie sobie i innym, którzy zachwiali twój stan pewności jest kolejnym ważnym krokiem do zmian. Chowanie urazy, obwinianie innych to droga na skróty. Weź odpowiedzialność za swoje życie, za swoje decyzje i wybory. Każdego dnia pielęgnuj ten proces. Nic nigdy nie przychodzi z łatwością,a przeszłość zawsze nas dogoni. Zacznij siebie szanować, jeśli ty tego nie zrobisz, nie licz na szacunek od drugiej osoby.

0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda