Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
JAK WYBACZYĆ SOBIE BŁĘDY Z PRZESZŁOŚCI?
16.09.2020

JAK WYBACZYĆ SOBIE BŁĘDY Z PRZESZŁOŚCI?

autor
Jeśli masz do czynienia z poczuciem winy i wstydu z powodu czegoś, co powiedziałeś lub zrobiłeś, i próbujesz nauczyć się wybaczać sobie, abyś mógł odpuścić swoje błędy i iść naprzód, ten post zawiera 8 wskazówek, które pomogą .

POZWÓL SOBIE POCZUĆ WSZYSTKIE UCZUCIA
Pierwszym krokiem w nauce wybaczania sobie jest uznanie tego, co się wydarzyło i emocji, jakie wywołało to u ciebie i innych. Przestań unikać myśli i uczuć, które jątrzą się pod powierzchnią, i staw im czoła. Jest tak wiele sposobów, aby uniknąć uczucia żalu, bólu i wstydu - wycofywanie się w siebie, spanie, kłamanie, picie, zażywanie narkotyków, hazard, jedzenie, ćwiczenia itp. - i chociaż te taktyki mogą ci pomóc w krótkim okresie , często przynoszą odwrotny skutek w postaci napiętych relacji, uzależnienia, niezdrowych wyborów stylu życia i nieszczęścia. Zamiast unikać swoich uczuć, zmierz się z nimi twarzą w twarz, bez względu na to, jak trudne może to być.

BIERZ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Niezależnie od tego, czy po cichu przyznasz się, że popełniłeś błąd dla własnej korzyści, czy też publicznie przepraszasz kogoś, kogo skrzywdziłeś, wzięcie odpowiedzialności za popełnione błędy jest niezwykle ważnym krokiem, który pomoże ci nauczyć się wybaczać sobie i iść naprzód. Nie obwiniaj innych, nie udawaj ofiary ani nie próbuj usprawiedliwiać swojego zachowania - przyznaj się do tego, co zrobiłeś, przeproś i staraj się zadośćuczynić. Zamiast stawiać ściany, bądź otwarty, uczciwy i wrażliwy. Zastanów się, co się stało, jaką odegrałeś rolę i weź na siebie odpowiedzialność. Będziesz zaskoczony, o ile lepiej ten jeden mały krok może sprawić, że poczujesz się lepiej

NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO BY POWIEDZIEĆ PRZEPRASZAM, ALE W PEWNYM MOMENCIE ONO NIC NIE ZMIENIA.
Chociaż ważne jest, aby wziąć odpowiedzialność za swoje błędy - przeprosić i prosić o wybaczenie tych, których skrzywdziłeś - musisz być również przygotowany na to, że przeprosiny mogą nie zostać przyjęte. Osoba, którą skrzywdziłeś, może nie być w stanie ominąć tego, co się wydarzyło, i chociaż może to nie być oczekiwany rezultat, pozostaje poza twoją kontrolą. To, co się stało, stało się, a jedyną rzeczą, nad którą masz władzę, jest to, w jaki sposób posuwasz się do przodu. Zawdzięczanie swoim błędom bez wymówek lub prób obwiniania innych jest ważne, ale pamiętaj, że czyny mówią głośniej niż słowa. Zmiana zachowania jest równie ważna i chociaż osoba, którą skrzywdziłeś, może nigdy nie być w stanie ci wybaczyć, możesz wykorzystać to doświadczenie, aby polepszyć siebie i swoje relacje.

SZUKAJ LEKCJI I WYCIĄGAJ WNIOSKI
Tak łatwo jest rozwodzić się nad błędami z przeszłości, ale pogrążanie się w poczuciu winy może negatywnie wpłynąć na zdrowie fizyczne, emocjonalne i psychiczne. Jeśli chcesz wiedzieć, jak sobie wybaczyć, świetną wskazówką jest znalezienie sposobów na przekształcenie błędów w okazje do nauki. Chociaż nie możesz zmienić przeszłości, możesz wykorzystać to doświadczenie, aby poprawić siebie. Bycie proaktywnym i znajdowanie sposobów uczenia się na własnych niedyskrecjach pomoże ci poczuć kontrolę, pozwalając ci odpuścić i iść do przodu.

UPORAJ SIĘ Z NEGATYWNYMI MYŚLAMI
Jeśli chcesz wiedzieć, jak sobie wybaczyć, przyłóż sobie nawyk podważania negatywnych myśli pozytywnymi. Jest to praktyka, którą o wiele łatwiej powiedzieć niż wykonać i może być szczególnie trudna, gdy zmagasz się z uczuciem żalu i wstydu. Świetnym sposobem na opanowanie tej koncepcji jest zapisanie wszystkich negatywnych myśli, które wkradają się do twojego umysłu w ciągu kilku dni. Następnie poświęć trochę czasu, aby usiąść i zmienić każdą negatywną myśl w pozytywną. Pamiętaj, aby używać słów rzeczowych, pozytywnych i obecnych w czasie. Kontynuuj praktykę, az czasem poczujesz się bardziej komfortowo i zaznajomisz się z tym procesem, co pozwoli ci ponownie skupić myśli, gdy złapiesz się na wpadaniu w negatywne uczucia.

PRAKTYKUJ WDZIĘCZNOŚĆ
Inną świetną wskazówką do rozważenia, jeśli próbujesz nauczyć się wybaczać sobie, jest nabranie nawyku zapisywania 3-5 rzeczy, za które jesteś wdzięczny każdego dnia. Sugeruję zrobienie tego z samego rana, aby nadać pozytywny ton na nadchodzący dzień

RÓB DOBRE UCZYNKI
 Zamiast tkwić w pętli negatywnego sprzężenia zwrotnego, pełnego bólu i żalu, przypomnij sobie, że chociaż nie możesz zmienić przeszłości, możesz zacząć tam, gdzie jesteś i zmienić przyszłość. Jest tak wiele małych rzeczy, które możesz zrobić każdego dnia, aby dodać pozytywnego nastawienia do otaczającego Cię świata, a z każdym dobrym uczynkiem poczujesz się bardziej pozytywnie i będziesz mieć kontrolę nad tym, dokąd zmierzasz, zamiast utknąć w przeszłości .

Jak widać na poniższych przykładach, jest wiele prostych sposobów na robienie dobrych rzeczy każdego dnia:

Uśmiech
Powiedz komuś komplement
Powiedz ludziom, jak bardzo ich doceniasz
Dać pochwałę
Pomóż sąsiadowi
Zostań wolontariuszem w ważnej sprawie
Bądź miły


SZUKAJ POMOCY PROFESJONALISTÓW
O ile te pomysły mogą pomóc ci nauczyć się wybaczać sobie, niektóre niedyskrecje są trudniejsze do pokonania samodzielnie. I to jest w porządku! Jeśli walczysz, zachęcam Cię do uzyskania pomocy. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o swoich obawach i zapytaj, czy może polecić terapeutę, który pomoże Ci znaleźć sposoby radzenia sobie z poczuciem winy, wstydu i żalu. Choć może to brzmieć przerażająco, ważne jest, aby nauczyć się odpuszczać i iść naprzód, a rozładowanie zmartwień na nieznajomego i uzyskanie innego spojrzenia na to, co się stało, może być niezwykle terapeutyczne.

Mam nadzieję, że wskazówki i pomysły zawarte w tym poście pomogły. Pamiętaj, aby stawić czoła swoim emocjom, szukać lekcji, kwestionować negatywne myśli i znajdować sposoby czynienia dobra na świecie. 

./uploads/inspire/7a55647192e178d8e547da4146eb5613.jpg
6 lubi to
0
32
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda