Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
JAK BYĆ BARDZIEJ ASERTYWNYM I  GRZECZNIE ODMÓWIĆ?
15.09.2020

JAK BYĆ BARDZIEJ ASERTYWNYM I GRZECZNIE ODMÓWIĆ?

autor
Jeśli chcesz wiedzieć, jak grzecznie odmówić, ten post jest dla Ciebie!

Odkąd pamiętam, starałam się odmawiać ludziom. O wiele łatwiej jest powiedzieć „tak” w tej chwili, ale kiedy to robię, nieuchronnie spędzam dużo czasu próbując uciec od rzeczy, do których się zobowiązałem, ale nie mam czasu.

Kiedy się starzeję, a mój harmonogram staje się bardziej napięty, zostałam zmuszona do wyjścia poza swoją strefę komfortu i oparcia się skłonnościom do zadowalania ludzi. I chociaż nadal czuję się przez to niesamowicie winna, nauczyłam się, że można powiedzieć „nie” bez brzmienia jak kretyn.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak grzecznie powiedzieć „nie”, te wskazówki i pomysły okazały się dla mnie niezwykle pomocne i mam nadzieję, że uznasz je za równie przydatne!

Ale najpierw... komplement

Niezależnie od tego, czy odrzucasz drinki z dziewczętami, czy masz okazję biznesową, której nie możesz wcisnąć w swój harmonogram, spróbuj zacząć od komplementu, aby złagodzić cios. Powiedz znajomym, jak bardzo za nimi tęsknisz i że nie możesz się doczekać, aby ich zobaczyć, gdy wszystko się uspokoi w nowej pracy, i powiedz koledze z biznesu, że okazja, którą ci przedstawił, brzmi niesamowicie ekscytująco i że żałujesz, że napięty harmonogram nie pozwoli Ci uczestniczyć. Poświęcenie czasu na uznanie wagi tego, o co cię prosi, znacznie wpływa na walidację drugiej osoby, pozwalając ci grzecznie odmówić bez wywoływania urazy między wami.

Zrób to szybko

Kiedy ktoś prosi Cię o zrobienie czegoś, na co nie masz czasu (lub czym nie jesteś zainteresowany), Twoją początkową reakcją może być powiedzenie „tak” przed wymyśleniem przekonującego powodu, aby wycofać się w ostatniej chwili. Możesz pomyśleć, że jesteś milszy ze swoją początkową zgodą na zrobienie tego, o co Cię poproszono, ale jeśli chcesz wiedzieć, jak powiedzieć grzecznie nie, autentyczność jest niezwykle ważna.

Czekanie na wymówkę do ostatniej minuty może wydawać się w tej chwili znacznie mniej stresujące, ale jest to wysoce niesprawiedliwe w stosunku do drugiej osoby.

Bądź szczery

Choć kuszące jest wymyślenie wymyślnej wymówki, aby spróbować wydostać się z czegoś, czego nie chcesz, szczerze mówiąc, naprawdę jest najlepszą polityką. Jest mniej prawdopodobne, że zostaniesz złapany na kłamstwie, a osoba, którą zawodzisz, będzie cię bardziej szanować na dłuższą metę, jeśli powiesz jej prawdę.

Przestań czuć się winny

Problem z poczuciem winy polega na tym, że w końcu zamienia się ono w urazę i chociaż byłoby miło mieć nieskończony zapas czasu na poświęcenie się każdej pojedynczej rzeczy, która napotyka nasze ścieżki, musimy pamiętać, że jesteśmy tylko ludźmi. Każdy dzień ma tylko 24 godziny i chociaż nie chcemy zawieść ludzi, musimy skupić się na rzeczach, które są dla nas najważniejsze. 

./uploads/inspire/e4ea619ef6b5d0a61381d5ad0113293b.jpg
5 lubi to
0
38
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda