Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
JAK EFEKTYWNIE KOMUNIKOWAĆ SIĘ W ROZMOWIE? PRZYDATNE PORADY!
22.05.2020

JAK EFEKTYWNIE KOMUNIKOWAĆ SIĘ W ROZMOWIE? PRZYDATNE PORADY!

autor
„Komunikacja jest kluczem”. To oświadczenie zostało powiedziane prawie każdemu przynajmniej raz w życiu. Więc jeśli komunikacja jest kluczem, gdzie znajdujemy ten klucz? Jak należy postępować w momencie jego
./uploads/inspire/6c0a18c4fd3cf1064e5a71fb82f3e6f3.jpg

 

Każdy z nas, przynajmniej raz miał problem z komunikacją.

Dotyczy to przyjaźni, relacji rodzinnych, romantycznych i zawodowych.

Dzięki temu, że są one obecne w w naszym życiu, dzięki czemu możemy nauczyć się, jak być lepszymi komunikatorami, a tym samym nie tylko skutecznie wyrażać siebie, ale także jak zaspokajać potrzeby innych i zaspokajać nasze potrzeby.

./uploads/inspire/7c958d050d5ac004bc392a3cedb53444.jpg

Na szczęście dzięki tym przydatnym wskazówkom możemy znaleźć ten klucz, wykonać jego milion kopii. Możemy odblokować drzwi do zdrowej komunikacji.

Nie umiesz czytać w myślach, druga osoba także tego nie portafi. 

Wiem, że możesz myśleć, że jesteś oczywisty na temat tego, jak się czujesz lub co myślisz, ale jeśli nie mówisz tego jasno, twój partner nie ma pojęcia. Przestań myśleć o tym, jak bardzo jesteś zdenerwowany i przekaż to słowami.

Porozmawiaj w cztery oczy

Omawianie ważnych tematów powinno zawsze odbywać się "w cztery oczy".
Zdaję sobię sprawe, z tego, że rozmawianie przez sms lub messengera jest "prostsze" , ale twój partner nie słyszy tonu twojego głosu ani mowy o mowie ciała. Wasza dwójka zagubi się w tłumaczeniu, może dojść do bezpodstawnego konfliktu. Więc zostaw duże rzeczy na rozmowę twarzą w twarz.

Zawsze bądź prawdomówny

Czasami trudno jest być szczerym, ponieważ nie chcemy zranić uczuć osoby, na której nam zależy. Należy jednak pamiętać, że szczerość to fundament zdrowego związku. 

Słuchaj aktywnie

Ten rodzaj słuchania obejmuje kontakt wzrokowy, powtarzanie tego, co słyszałeś, i twoją uwagę. Tak więc patrzenie na telefon podczas rozmowy  jest aktywnym słuchaniem.

Mowa ciała

Kiedy się komunikujesz, musisz być świadomy, że twoje ciało również coś mówi. Może to być tylko przewrócenie oka lub skrzyżowanie rąk, ale ciało mówi wszystko. Upewnij się, że twoje ciało pasuje do twoich słów.

 

./uploads/inspire/fdffedea20343a42c1d7147e4829466d.jpg
5 lubi to
0
23
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda