Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Sposoby na nudę – co robić, gdy nie ma co robić
07.05.2020

Sposoby na nudę – co robić, gdy nie ma co robić

"Nuda" czy tylko mi te słowo się tak źle kojarzy? Przychodzę do Was by coś temu zaradzić

1. Pójdź na spacer do nieznanej Ci wcześniej części miasta. Odkrywaj nowe zakamarki, fotografuj! Spacer uspokaja oraz w nowym miejcu tworzy nowe wspomnienia.

2. Wysprzątaj mieszkanie. Ale nie tak “na odwal się”, tylko “na serio”.  Posłuchaj przy tym swojej ulubionej muzyki, tańcz , śpiewaj a czas upłynie szybko i w dobrej atmosferze 

3. Ułóż wszystkie książki / filmy / ubrania / kubki. Nie chodzi tu o takie zwykłe ułożenie - to byłoby nudne. Pobaw się kolorami, rysunkami! Może powstać ciekawy efekt.

4. Zrób sobie prosty trening.  Potańcz, pośpiewaj a może też ppopracuj nad figurą.

5. Idź na zdjęcia. Napewno znasz ciekawe miejsca które mogą Ci pomóc stworzyć ciekawy klimat. Zdjęcia tematyczne, humorystyczne - można się wkręcić tak że czas mija w mgnieniu oka.
 
6. Przygotuj prezent.  Po kwarantanie napewno zobaczysz się z kimś bliskim - okaż mu że myślałeś o nim/ o niej. Stwórz własnoręczny prezent - to nie jest takie trudne! Bądź kreatywny/kreatywna !

7. Przemebluj pokój. Napewno zdarzyło Ci się myśleć o tym jakby wyglądał pokój gdyby lóżko było jednak np. na wprost drzwi. Sprawdź to, może stworzysz swoją "nową wersje" pokoju.

8. Naucz się czegoś praktycznego. W internecie znależć można różne fajne pomysły. Może to odpowiedni czas nauczyć się tworzyć jakieś własnoręczne bransoletki, zmieniać opony?

9. Ogarnij kable i sieci. Każdy z nas ma chyba wszędzie gdzieś schowane kable które wrzucił "na odwal" , może pora w nie zajrzeć i ładnie ułożyć?

10. Napraw coś lub przygotuj na kolejną porę roku.  Zimowe ubrania bez żadnego powodu wiszą obok ręcznika plażowego lub letnie buty przeszkadzają? Pora to zmienić.

11. Przeczytaj coś klasycznego.  Wydaje się być nudne, lub nie dla Ciebie? Przestań! Są różne gatunki , popatrz a możesz nie żałować.

12. Dowiedz się więcej o swoich preferencjach. Lubisz jakieś ciastka? Dowiedz się skąd pochodzą, jaka jest receptura. Moze skusisz sie je przygotować?

13. “Domknij” rozpoczęte seriale, gry, filmy i książki. Może nie miałeś/miałaś czasu, a może Ci się znudziło. Pomyśl jednak że to zazwyczaj zakończenie są najciekawsze. 

14. Zadzwoń do dawnego znajomego. Napewno wpadniecie w gadke po latach.

15. Zacznij grać w gry wideo. Jeśli poszukasz możesz znależć coś cudownego, gwarantuje fajną zabawe.

16. Naucz się masażu. Napewno nikt Ci nie odmówi a możesz zyskać wiele. Może to będzie Twój wymarzony zawód?

17. Pomedytuj. Zrób sobie pyszną kawe, nawet tą modną z TikToka , usiądź w oknie i posłuchaj śpiewu ptaków - to bardzo uspokaja

18. Ogarnij priorytety.  Usiądź , złap kartkę papieru wraz z długopisem - pomyśl o przyszłości ! kim chcesz być, jaka praca czy studia! Może wpadną Ci nowe pomysły do głowy.

19. Naucz się grać na instrumencie. Miałeś/miałaś kiedyś takie marzenie? Ja tak, gitara! Pora je spełnić!

20. Zdrzemnij się.  Twój mózg wtedy lepiej pracuje, może coś Ci się przyśni - jakiś fajny pomysł.

21.Upiecz sernik, ciasto! Może to będzie Twoja nowa pasja?

22. Zróbcie razem film. Z rodzicami, rodzeństwem, chłopakiem czy przyjaciółką! To może być śmieszna sprawa i super wspomnienie - nawet najmniejszy Q&A  który pokaże Wam jak się znacie.

23. Zaplanujcie podróż. Nawet jeśli się ostatecznie nie odbędzie. Nie wiem o co chodzi z planowaniem wyjazdów, ale czas spędzony na projektowaniu wycieczek to, przynajmniej dla mnie, cudowna zabawa. 

24. Pójdźcie pobiegać. Nie szybko i nie ponad siły, pożartujcie, pobawcie się w berka a czas będzzie płynął

25. Zagrajcie w planszówkę. Grać można godzinami, a to ile sytuacji wyniknie stworzy Wam cudowne wspomnienia

26. Przygotujcie piknik w domu. Poprzesuwajcie meble, zróbcie sobie widok na okno lub na telewizor, ugotujcie coś pysznego, puśćcie film, otwórzcie okna i siedźcie razem pod kocami tak długo, aż nie zamarzniecie

27. Nauczcie się tworzenia TikToków - razem z rodziną! 

28. Czytajcie różne artykuły o Waszych ulubionych artystach
- możecie poznać nowe ciekawe fakty które mogą Wam się spodobac 

29. Zacznij zupełnie nowy serial. Mi osobiście zdarzało się wkręcić tak, że zapominałam o całym świecie

30. Szukajcie odpowiedzi na losowe pytania. Zadwajcie sobie tzw. "rozkminy" . Ciekawe do jakich wniosków dojdziecie.

31. Wkręć się w doskonałe kanały na YouTube. Można się pośmiać i spędzić miło czas.

32.Zrozum sytuację polityczną na świecie. To trudne. Ale możliwe. Wydaje mi się, że jedną z najważniejszych spraw jest aktualnie zupełnie wywrócona do góry nogami sytuacja Koronwirusa.

33. Przejrzyj kursy online. Za darmo lub za grosze, lub za bardzo dużo kasy znajdziesz wspaniałe, trudne, rozwijające kursy na prawie każdy temat. 

34. Załatw sprawy z przyszłego tygodnia. To moja ulubiona metoda na nudę. Jeśli NAPRAWDĘ nie mam pomysłu na samego siebie to biorę kalendarz i powoli trzaskam obowiązki z kolejnego tygodnia. To znaczy – albo to, albo granie na komputerze 

35.Zrób listę. Czegoś, co Cię męczy. Czegoś, o czym marzysz. Listy porządkują i oczyszczają głowę.

36. Policz finanse. Może możesz lepiej zagospodarować oszczędności na swój ceł? naprzykład wakacje - sprawdź to!

37.Zajmij się tym, od czego uciekasz. Strzelam tylko, ale PRAWIE na pewno nudzisz się dlatego, że nie chce Ci się czegoś robić. A wiesz co? Może po prostu to zrób? Satysfakcja będzie wspaniała.

38. Stwórz makijaż. Nie taki zwykły - wyjątkowy. Naucz się nowych trików

39.Pomyśl o nowym, nietypowym hobby , w które chciałbyś się wgryźć. Albo o tym starym, zapomnianym. Zrób pierwszy krok, żeby się w nie zagłębić.

40.Zrób plan dnia na następny dzień, żeby nie nudzić się tak jak dzisiaj.

 

./uploads/Anowickaofficial/2cca6e359c81c43ee514c58a592a851f.jpg
1 lubi to
0
33
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda