Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
TOP 5 CIEKAWOSTEK O SERIALU FRIENDS
03.04.2020

TOP 5 CIEKAWOSTEK O SERIALU FRIENDS

autor
Serial "Przyjaciele" przez 10 lat przyciągał przed odbiorniki miliony fanów. Mimo że od emisji ostatniego odcinka minęło 16 lat, serial wciąż cieszy się sporą popularnością. Dlatego przedstawiam wam ciekawostki, które każdy szanujący się fan powinien znać.
./uploads/Lorney/c4fa34057c94872f9306aa3eca25ea52.jpg

Chandler gejem

Początkowa wersja scenariusza zakładała, że Chandler będzie gejem. Z pomysłu jednak szybko zrezygnowano. Mimo to w scenariuszu wielokrotnie pojawiały się aluzje co do jego orientacji. Lisa Kudrow, grająca Phoebe, po przeczytaniu scenariusza była pewna, że Chandler jest homoseksualistą. Dopiero w 1997 roku jeden z twórców serialu oficjalnie wypowiedział się na temat orientacji bohatera.

./uploads/Lorney/160ae9b1bf8c8c1771dbf02444473dfc.jpg

Cox to też maniaczka porządku

Monica w serialu była maniaczką sprzątania, a Cox prywatnie zachowywała się bardzo podobnie. Jak wspominała twórczyni "Przyjaciół" Marta Kauffman, jej garderoba zawsze wyglądała perfekcyjnie. Potem Cox zaczęła też sprzątać garderoby kolegów z planu, bo inaczej nie mogłaby ich odwiedzać – tak bardzo brzydził ją brud i nieporządek.

skrzyżowanie seriali

./uploads/Lorney/df45f08e623f701b344212aae87afb42.png

Lisa Kudrow przed "Przyjaciółmi" występowała w innym popularnym serialu NBC, "Szaleję za tobą". Grała tam Ursulę, kelnerkę ciągle zapominającą zamówień. Jako że obie produkcje rozgrywały się w Nowym Jorku i były pokazywane przez tę samą stację, ustalono, że trzeba zrobić coś, aby widzowie nie czuli się zagubieni. W końcu twórcy postanowili, że Kudrow w "Przyjaciołach" wcieli się w bliźniaczkę Ursuli.

./uploads/Lorney/2edb5f2cb8a24b04d901bf9c15f61cc9.jpg

w obawie przed przeciekami

Serial kręcono z udziałem publiczności. Jeden odcinek zajmował średnio 5 godzin, a na widowni znajdowało się około 300 osób. Jak mówili aktorzy, bardzo podobała im się taka forma realizacji, bo widzowie dodawali im energii. Poza tym od razu można było sprawdzić, jakie są reakcje na poszczególne żarty. Były jednak wyjątki. Publiczności nie zapraszano, gdy odcinki kończyły się planszą "ciąg dalszy nastąpi" – choć czas mediów społecznościowych miał dopiero nadejść, obawiano się, że tajemnice mogą zostać ujawnione. A takie pełne napięcia zakończenia przeważnie pojawiały się w finałach sezonów. Na spojlerowanie byłoby więc mnóstwo czasu.

./uploads/Lorney/f7312f7ec6b6b2faf45a6e45807c9623.jpg

Przegrany zakład

Bruce Willis pojawił się w trzech odcinkach szóstego sezonu jako Paul Stevens, ojciec studentki, z którą spotyka się Ross. Choć takich występów gościnnych gwiazd było w serialu sporo, ten należy uznać za wyjątkowy. Willis zgodził się na angaż, ponieważ… przegrał zakład z Matthew Perrym. Warunkiem umowy między panami było też to, aby całą gażę gwiazdor przekazał na cele charytatywne. Obaj aktorzy zagrali w komedii "Jak ugryźć 10 milionów" i Perry stwierdził, że ten tytuł zadebiutuje na 1. miejscu box-office'u. Willis nie dawał temu wiary. Okazało się jednak, że to serialowy Chandler miał rację.

2 lubi to
2
67
2 komentarzy

Wiktoria_Wojtkowiak

Meadowfeelings
1

Super wpis 💓 

odpowiedz

Wiktoria_Wojtkowiak

Meadowfeelings
1

Super wpis 💓 

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda