Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
“To Nie Jest OK” - lepsza wersja “Stranger Things” czy jej słaba podróbka?
28.02.2020

“To Nie Jest OK” - lepsza wersja “Stranger Things” czy jej słaba podróbka?

autor
Jesteś fanem “Stranger Things” i ‘End of the F*cking World”? Koniecznie obejrzyj nową produkcję Netlixa - “I Am Not Okay With This”.

Już obejrzeniu pierwszego odcinka  “To nie jest Okej” przyznasz mi rację, że jest to mieszanka dwóch wspomnianych przeze mnie wyżej seriali. Bohaterowie, muzyka, a nawet kadry - wszystko łudząco przypomina znane nam produkcje, przez co “To Nie Jest OK” traci oryginalność. Nie zobaczymy w nim nic nowego, mimo wszystko serial przyjemnie i szybko się ogląda (jeden odcinek trwa 20 minut), dlatego jest to idealna opcja na weekendowy maraton z Netflixem.
 

Siedemnastoletnia Sydney (Sophia Lillis) jest mieszkanką małego, szarego miasteczka w Pensylwanii. Jest typową, przeciętną dziewczyną, nie wyróżniającą się z tłumu;  czasem popychaną i wyśmiewaną przez równieśników. Rok temu straciła ojca, co sprawiło, że stała się jeszcze większą outsiderką nierozumianą przez otoczenie.

./uploads/aszkiladz/d492eaf66b10d896512f0cf9973eca57.jpg

Jej jedyna przyjaciółka Dina stanowi przeciwieństwo Sydney - atrakcyjna, uśmiechnięta uczennica z powodzeniem u największych ciach w szkole. Dziewczyny razem spędzają wszystkie wolne chwile, dopóki Dina nie znajduje sobie chłopaka. Sydney nie toleruje zadufanego Brada (Richard Elis), gwiazdy futbolu i szkolnego przystojniaka. Pewnego razu, kiedy w trójkę siedzą w knajpie, zdarza się dziwny incydent, który wskazuje na to, że nastolatka może posiadać nadprzyrodzone moce…
 

Czasem śmiesznie, czasem nudno

Nowy serial porusza problemy i sprawy nastolatków, takie jak pierwsza miłość, odkrywanie własnej seksualności, czy relacje z rodzicami w wieku dojrzewania. Bohaterowie to zwykłe dzieciaki, które równie dobrze można by przenieść do polskiej szkoły, dzięki czemu łatwo się z nimi utożsamić. To duży plus. Sydney ma coś w sobie z alternatywki: krótko ścięte włosy, oversizowe ciuchy i chodzenie własnymi ścieżkami. Twórcy serialu wykorzystali oklepane, ale zawsze sprawdzające się motywy, w tym konflikt nastolatka - chłopak jej przyjaciółki. To niestety sprawia, że “To Nie Jest OK” niczym nie zaskakuje, a niektóre sceny wydają się nawet zbyt przeciągnięte. Pomimo krótkich odcinków, czasem ciężko było mi dotrwać do ich końca.
 

View this post on Instagram

OK? 🎞 To nie jest OK

A post shared by Netflix Polska (@netflixpl) on

Zwrot akcji następuje oczywiście w ostatnim, siódmym odcinku. Scena jest na tyle mocna, że skłoniła mnie do oczekiwania na kolejny sezon. Całość oceniam na nudną (i dużo gorszą od “End Of The F*cking World” i “Stranger Things”), ale dobry finał prowokuje do zastanawiania się “co się później stanie?”.

 Jeśli nie masz lepszych planów na piątek lub sobotę - przeznacz te 3 godziny na nowy serial i daj znać w komentarzu, czy "To Nie Jest OK" jest OK, czy jednak nie. :)

1 komentarzy

stomatostudent

stomatostudent

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda