Największe błędy makijaży studniówkowych
26.01.2020

Największe błędy makijaży studniówkowych

autor
Studniówka jest jedną z najbardziej niezapomnianych nocy w życiu młodego człowieka. Nic więc dziwnego, że każdy chce się do niej przygotować jak najlepiej. Wybieramy piękne kreacje, szukamy inspiracji na niepowtarzalne fryzury i urodę makijaże. Pamiętajmy jednak, że z makijażem łatwo jest przesadzić i zamiast podkreślić naszą urodę, możemy się oszpecić. Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniamy robiąc wieczory make-up i unikaj ich.
./uploads/zuzamt/ee8ba5f244dc04ae27569062443c1bc0.jpg

Fot: weheartit.com

Za dużo blasku

 Od kilku sezonów najmodniejszym makijażem jest ten w wersji glow, jednak pamiętaj, że nie zawsze dobrze on wygląda na zdjęciach. Jeśli na Twojej studniówce będzie fotograf (lub planujesz robić sobie sporo zdjęć z koleżankami), postaw na matowe wykończenie makijażu. Dzięki temu unikniesz zbytniego świecenia się skóry na zdjęciach. Oczywiście nie oznacza to, że musisz całkowicie rezygnować ze swojego ulubionego rozświetlacza. Jest on wręcz wskazany, ale w rozsądnej ilości. Gdy Twój make-up będzie już gotowy, wykonaj sobie kilka zdjęć w różnym oświetleniu i sprawdź, czy przypadkiem nie błyszczysz się zbyt mocno.

---

 

./uploads/zuzamt/16cfe00b43df2475f442afb40cc81621.jpg

Fot: weheartit.com

Mocny akcent na oczy i usta

 Wiem, że szykując się na wielkie wyjście zawsze chcemy wyglądać jak najlepiej i niestety często przesadzamy z ilością makijażu. Pamiętaj, że niezależnie gdzie się wybierasz, jeśli stawiasz w makijażu na mocno podkreślone oko, usta zostaw delikatne i neutralne. Natomiast jeśli uważasz, że usta są Twoim atutem i chcesz je mocniej wyeksponować, makijaż oka ogranicz do minimum. Nigdy nie łącz obu mocnych akcentów w jednym makijażu chyba, że chcesz wyglądać sztucznie.

---

 

./uploads/zuzamt/50baf9f8fba4eeb63dd16addc46a155b.jpg

Fot: weheartit.com

Słabo zblendowane cienie

 Makijaż z mocno podkreślonymi oczami jest naprawdę trudny do wykonania, ponieważ musimy uważać, aby wszystkie cienie były dokładnie zblendowane, a granice między nimi nie były widoczne. Ponadto wykonując ciemny make-up, musimy uważać na osypywanie się cieni, aby nie stworzyły one nieestetycznych plam pod powiekami.

---

 

./uploads/zuzamt/c9a3b41d3d612539530d146cd26dbfde.jpg

Fot: weheartit.com

Widoczne konturowanie

 Z konturowaniem twarzy jest podobnie do makijażu oczu i blendowania ze sobą cieni. Wszystkie granice między konturowaniem powinny być dokładnie roztarte, aby nie tworzyły brzydkich plam na Twojej twarzy. Niestety z ilością kosmetyków łatwo jest przesadzić, co w rezultacie wygląda sztucznie i bardzo mocno uwidacznia się na zdjęciach. Pamiętaj, że w konturowaniu twarzy bardzo ważne jest, abyś używała dobrych jakościowo kosmetyków i pędzli, a także malowała się w dobrze oświetlonym pomieszczeniu.

---

 

./uploads/zuzamt/a615e2c9e14435503863d7afbf4c942f.jpg

Fot: weheartit.com

Źle wymodelowane oko

 Źle wymodelowane oko cieniami jest kolejnym, często popełnianym błędem w makijażu wieczorowym. Jeśli masz opadający zewnętrzny kącik oka, Twój make-up powinien kończyć się nieco ponad kącikiem, aby go dodatkowo nie „obciążać”. Natomiast jeśli Twoje oczy są małe, nie obrysowuj ich ciemną kredką, bo to dodatkowo pomniejszy je optycznie. Postaw raczej na jasne, opalizujące barwy i dokładnie rozetrzyj granice cieni. Pamiętaj, aby zawsze dopasować typ makijażu do kształtu swojego oka.

---

 

./uploads/zuzamt/264f42c5542e2b22b28ae7d733d54103.jpg

Fot: weheartit.com

Zbyt jasny korektor pod oczami

 Jest to błąd, który zaskakująco często przytrafia się największym gwiazdom Hollywood. Na zdjęciach z gali i rozdań nagród możemy zobaczyć celebrytki ze źle dobranym kolorem korektora pod oczami. Tworzy on wtedy nienaturalne, jasne plamy i wygląda po prostu sztucznie i brzydko. Niestety ta wada najczęściej uwidacznia się dopiero na zdjęciach, a w naturalnym oświetleniu wszystko wygląda normalnie, dlatego tak ważne jest, aby przed imprezą sprawdzić, jak Twój make-up wychodzi na fotkach.

---

 

./uploads/zuzamt/1cc94fd618b582782d5eb4314e1ca287.jpg

Fot: wehearit.com

Zbyt słabe utrwalenie makijażu

 Jeśli szykujesz się na kilkugodzinną imprezę, taką jak studniówka, wesele czy sylwester, nie możesz zapomnieć o dokładnym utrwaleniu swojego makijażu. Nie chcesz przecież skończyć ze spływającym podkładem, osypującymi się cieniami do powiek i odklejającymi się sztucznymi rzęsami. Podczas studniówki Twój make-up będzie narażony na pot (od tańca), zimno i wiatr (jakoś trzeba dotrzeć na imprezę, a podczas niej pewnie będziesz chciała zaczerpnąć świeżego powietrza) oraz czas (takie imprezy potrafią trwać nawet do rana), dlatego zainwestuj w dobry fixer, który utrwali Twój makijaż.

---

 

6 lubi to
3
10271
3 komentarzy

3

porady spoko ale nie rozumiem czemu myslisz ze dziewczyna z grzywka ma slabo zblendowane cienie. Przeciez nie ma ani jednej plamy.

odpowiedz

stomatostudent

senenia89
0

Dobre i przydatne wskazówki! Make- up studniówkowy jest ważny. Zapraszam też do siebie, a przy okazji proszę zostaw coś po sobie🙂 z góry dziekuję

odpowiedz

stomatostudent

3

porady spoko ale nie rozumiem czemu myslisz ze dziewczyna z grzywka ma slabo zblendowane cienie. Przeciez nie ma ani jednej plamy.

odpowiedz

senenia89
0

Dobre i przydatne wskazówki! Make- up studniówkowy jest ważny. Zapraszam też do siebie, a przy okazji proszę zostaw coś po sobie🙂 z góry dziekuję

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda