JAKIE SĄ TRENDY ŻYWIENIOWE XXI WIEKU?
27.11.2019

JAKIE SĄ TRENDY ŻYWIENIOWE XXI WIEKU?

autor
Uwielbiamy jeść. W pracy, w domu, w plenerze, w gronie przyjaciół i na imprezach. Coraz częściej poszukiwania gastronomiczne prowadzą nas do zamawiania jedzenia z dowozem przy użyciu aplikacji, dzięki którym możemy odkrywać kulinarne zakątki świata w dowolnym miejscu.

Pyszne.pl od lat czujnie przygląda się żywieniowym wyborom Polaków. Coraz większa fascynacja trendami w obszarze jedzenia przyczyniła się do realizacji pierwszej edycji Raportu Food Trendów Pyszne.pl, który pokazuje, co, jak i kiedy najchętniej jemy.

Oto, co pysznego i modnego najchętniej wybieramy.

./uploads/inspire/4d608dbd5b87e46537267837328d76c3.jpeg

Kuchnia polska

Praktycznie każdy (aż 98%!) lubi kuchnię polską, a przede wszystkim kultowego schabowego oraz kojarzące się z domem rodzinnym pierogi.

 Kuchnia włoska

Często wybieramy też kuchnię włoską, głównie chrupiącą pizzę z ulubionymi dodatkami oraz pasty, nie ograniczając się tylko do klasycznego spaghetti. 

Dania Kraju Środka

Jeśli chodzi o chińszczyznę, wciąż niepodzielnie królują tutaj ryż i kurczak z dodatkami, na ostro lub na słodko. 

Nowe smaki

Lubimy z nimi eksperymentować, chcąc poznać różne kuchnie świata. Na naszej liście nieodkrytych pyszności znajduje się: coraz bardziej popularna Gruzja, bogate w smaki Indie oraz chętnie wybierana jako wakacyjny kierunek Tajladnia.

 Modne klasyki

Do najmodniejszych dań zaliczamy też dobrze znane sushi, hot dogi i burgery wegetariańskie, hummus oraz amerykańskie naleśniki – pancakes. 

Street food

Prym wśród food trendów wiodą street food (najbardziej znany wśród mieszkańców największych miast w Polsce), sushi roll to go, tapas (którego jedzenie jest najmniej popularne wśród młodych ludzi) oraz zyskujące na znaczeniu slow food. 

Kuchnia koreańska

Zupełnie nowym trendem jedzeniowym jest natomiast kuchnia koreańska i popularne danie bibimbap, czyli ryż z warzywami, wołowiną i jajkiem, przyprawiony pastą z papryczek chili. W dużych miastach powstają już pierwsze miejsca, gdzie można spróbować tej nowości.

 A ty jakim typem foodie jesteś?

 Lubisz eksperymentować ze smakami, czy  może zamawiając dania z dostawą do domu stawiasz na klasyczne polskie potrawy?

9 lubi to
0
114
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda