BLENDOWANIE CIENI- CO TO JEST I JAK TO  ZROBIĆ?
26.11.2019

BLENDOWANIE CIENI- CO TO JEST I JAK TO ZROBIĆ?

autor
Blendowanie cieni to nic innego jak rozcieranie ich na powiece. Jeśli chcecie wymodelować oko, otworzyć je i podkreślić, to niezbędny krok w makijażu.

Blendowanie cieni sprawia Wam trudność? Zapoznaj się z tym poradnikiem krok po kroku:

./uploads/inspire/a5d99f8613da06987c2ece85931601a2.jpg

Jak blendować cienie do powiek?

Przed blendowaniem cieni na powiekach, należy je odpowiednio przygotować. W tym celu wykorzystajcie bazę po makijaż, która wygładzi powiekę i sprawi, że produkty będą lepiej się trzymać, a także ułatwi ich rozcieranie. Ważne jest to, aby poczekać na wchłonięcie się produktu.

Kluczem do sukcesu w temacie blendowania cieni jest stopniowanie kolorów. Nie da się uzyskać pięknego efektu zaczynając od ciemnych barw. Należy zacząć od najjaśniejszego koloru i stopniowo przechodzić przez średnie aż do ciemnych odcieni.

Bardzo ważna jest również technika. Blendowanie cieni za pomocą kolistych i delikatnych ruchów zapewni subtelny efekt.

Rozcierajcie cienie przy krawędziach – uzyskacie wtedy piękną „chmurkę” koloru. Pamiętajcie, aby nie przyciskać zbyt mocno pędzla do powieki. Przed nałożeniem cienia na powiekę, otrzepcie jego nadmiar, aby uniknąć plam.

Na co zwrócić uwagę?

./uploads/inspire/2d452ea8122d9c7b581b2db4ba4cd5b7.jpg

Cieniowanie oka składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich to przyklejenie pigmentu do powieki. Następnym krokiem jest lekkie roztarcie granic. Ostatni etap to mocniejsze kuliste ruchy blendowania, które mają „rozdymić” wszystkie linie w rozłożeniu cieni.

Podstawa to dobry pędzel, najlepiej w kształcie mniejszej lub większej kulki z naturalnego włosia. Moje ulubione to pędzle Makeup Forever, Zoeva i Clare Blanc. Kluczowy element to także wybór cienia. Polecam sypkie, satynowe cienie. Ich lekka struktura i zawarte w nich pigmenty odbijające światło powodują, że tworzenie makijażu staje się prostsze.

Bardzo ważna jest również baza pod cienie, która sprawia, że powieka ma lepszą strukturę i rozcieranie cieni jest łatwiejsze

7 lubi to
0
125

Zobacz także

0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda