ZASYPIASZ Z POMALOWANYMI RZĘSAMI? MOŻESZ STRACIĆ WZROK!
24.11.2019

ZASYPIASZ Z POMALOWANYMI RZĘSAMI? MOŻESZ STRACIĆ WZROK!

autor
Każda z nas wróciła kiedyś późno z imprezy i nie była w stanie zmyć makijażu. Każdej z nas zdarzają się również takie dni, gdy jesteśmy po prostu zbyt zmęczone, aby to zrobić, chociaż teoretycznie zdajemy sobie sprawę z tego, że oczyszczanie twarzy po całym dniu – nie tylko z kosmetyków, ale również kurzu u i innych zanieczyszczeń – powinno być priorytetem w pielęgnacji. Spanie w makijażu zatyka pory i podrażnia skórę. Ale czy wiecie, że spanie z pomalowanymi rzęsami może mieć katastrofalne skutki dla zdrowia i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku?

Zasypianie w makijażu może mieć katastrofalne skutki dla zdrowia. Szczególnie, jeśli nie zmywasz tuszu do rzęs.

./uploads/inspire/a8ae918fc852be2810c9a04583dd1f39.jpg

Zmycie makijażu oczu przed snem ma kluczowe znaczenie. Każdy produkt może zablokować pory, podrażnić cerę, powodować stany zapalne i infekcje

Spanie w tuszu do rzęs ma o wiele więcej poważniejszych konsekwencji. Jeśli nastąpi zapalenie powiek z powodu niezmywania kosmetyków, istnieje ryzyko utraty rzęs. Co więcej, w nocy drobinki mascary dostają się pod powieki i powodują podrażnienie powierzchni oka, ponieważ przy każdym mrugnięciu ocierają się o nią. Jakiś czas temu było głośno pewnej 50-letniej kobiecie z Australii, która zaniedbywała wieczorny demakijaż od wielu lat. W efekcie pozostałości kosmetyków podrażniły jej oczy, powodując nie tylko ból, ale również długotrwałe uszkodzenie rogówki, stanowiące zagrożenie dla wzroku. Dermatolog przyznaje, że utrata wzroku przez spanie z pomalowanymi rzęsami to ekstremalny przypadek, ale jednak możliwy. Jeśli do podrażnionego oka dostanie się infekcja, stamtąd już krótka droga do pogorszenia, a nawet utraty wzroku. Mamy nadzieję, że po tych informacjach zadbacie o prawidłowe i dokładne oczyszczanie cery i oczu każdego dnia!

8 lubi to
0
87
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda