DDOB Shop
DDOB Shop
NAJBARDZIEJ KALORYCZNE FAST FOODY
05.11.2019

NAJBARDZIEJ KALORYCZNE FAST FOODY

autor
Nie jest tajemnicą, że fast food jest ubogi w składniki odżywcze, kaloryczny i bogaty w tłuszcz i cukier (ale wiele osób nadal lubi je jeść). Najwyraźniej zdolność do szybkiego jedzenia przygotowanego równie szybko i jednoczesne szkodzenie zdrowiu nie jest wystarczającym powodem, aby unikać tej niszczącej dietę bomby kalorycznej.

W miarę wzrostu rozmiarów porcji i talii popularność fast foodów stale rośnie. Droga do otyłości jest wybrukowana wysokotłuszczowymi hamburgerami i frytkami oraz nasyconymi cukrem napoje gazowane i koktajle.

Niski koszt i duża porcja artykułów fast food sprawiają, że są one wyjątkowo atrakcyjne dla studentów i osób o ograniczonych budżetach i stałych dochodach. Podwójny hamburger z serem, małymi frytkami i dużą sodą dostarcza przykładowo 980 kalorii.

Łatwy dostęp do fast foodów jest kolejnym czynnikiem nieżywnościowym, który wpływa na jego przyrost masy ciała. Restauracje fast food znajdują się na głównych drogach w centrach handlowych, arenach sportowych, kinach i przystankach wypoczynkowych w całym kraju, gdzie ludzie mają do wyboru lokale z burgerami, meksykańskie jedzenie, pizza, sklepy z kanapkami i wiele innych.

Trzeba pamiętać, że „wszystko jest dla ludzi”. Najlepiej kierować się zasadą 80/20 (80% diety to zdrowa żywność, 20% nasze dietetyczne grzeszki).

Zatem, czego unikać, gdy wychodzimy ze znajomymi? Oto lista najbardziej kalorycznych fast foodów:

./uploads/inspire/f9835fac8368435b73b6f28fb57075b3.jpg

Nuggetsy

One nie są dla ciebie najgorsze- naprawdę! Ale.. na pewno też nie są najlepsze.  Przykładowo, zestaw 20 nuggetsów z McDonalda  to 840 kalorii. Załóżmy więc, że chciałeś spalić z niego każdą ostatnią kalorię. To by było 3 godziny 41 minut marszu ok 4-5 km/ na godzinę. Pamiętaj, że jest to również 49 g tłuszczu, z czego 11 g to tłuszcze nasycone. Jest to 125 mg cholesterolu, 2240 mg sodu, 51 g węglowodanów i 50 g białka.

./uploads/inspire/186a134b5514ea631199d5b084c6c1f8.jpg

Hamburger

Jeden hamburger to często niemal 1000 kcal. Sama bułka ma około 200 kcal, a oprócz tego znajdziemy w niej przetworzone węglowodany i wysoki indeks glikemiczny. Dodaje się do nich konserwanty, czerwony rakotwórczy barwnik, glutaminian sodu oraz ogromną ilość soli. Jeden hamburger zawiera więcej niż 100 procent dziennego zapotrzebowania na tłuszcz.

./uploads/inspire/05ef23e24641a99d8354045912b9d77d.jpg

Frytki

Te, które pochodzą z amerykańskich restauracji (KFC, MCDonald) mają aż 14 substancji chemicznych. Dodaje się do nich między innymi cukry, konserwanty w proszku (często wykorzystywane w produkcji pomadek), które konserwują frytki. Znajdziemy w nich także pirofosforan sodu, czyli składnik utrzymujący ich kolor. We frytkach drzemie również mieszanka przeróżnych olei i tłuszczy (również składników ropy naftowej), co sprawia, że są one po prostu bardzo tłuste. W 100 g tego fast foodu jest 250 kcal. Warto pamiętać, że zanim frytki trafią do popularnej restauracji fast food, najpierw są smażone, później głęboko mrożone, a potem smażone ponownie już w restauracji. Oprócz tego bardzo często zawartość soli przekracza kilkukrotnie nasze dzienne zapotrzebowanie na sód.

./uploads/inspire/263f5505dd0524a7489f8c4cae71167d.jpg

Donut/ Pączek/ Ciastko

Ciastka i pączki zawierają duże ilości cukru, rafinowanej mąki i dodanych tłuszczów. Mogą być wyjątkowo bogate w kalorie. Aby utrzymać wagę pod kontrolą, należy ograniczyć spożycie.

Kiedy pojawia się apetyt, wybierz małą, pojedynczą porcję, a nie gigantyczne ciastko lub całą paczkę tych najmniejszych. Może to pomóc Ci cieszyć się smakołykiem i ograniczyć nadmiar kalorii i cukru, które spożywasz. Również przeciętny pączek średniej wielkości może zawierać ponad 200 kalorii. Niektóre odmiany  zawierają ponad 300 kalorii. Aby uzyskać optymalne zdrowie i wagę, pączków należy unikać w jak największym stopniu.
 
 
  

./uploads/inspire/c093c1eaaa15d9984f63ed8385703276.jpg

Popcorn z kina

Historia pokazała, że jedyne jedzenie, jakie idzie w parze z filmem- to popcorn.  Nie tylko sprzedaje je każde kino, ale  prawie każdy, kto kiedykolwiek chodził do kina, zjadł go podczas oglądania filmu w pewnym momencie swojego życia. .. Nawet gdy oglądamy filmy w domu, istnieje instynkt podstawowy, aby wrzucić do kuchenki mikrofalowej torebkę popcornu.

Nie będę  próbować wchodzić w psychologię chrupania popcornu podczas filmu (nawet jeśli jest to wyjątkowo denerwujące dla osób siedzących wokół ciebie), ale faktem jest, że jest naprawdę niezdrowy. Według  MyFitnessPal  mały popcorn bez masła     waży 225 kalorii i ma 11 gramów tłuszczu. Podkręć do średniego poziomu, a będziesz mieć około 430 kalorii i 20 gramów tłuszczu. Duży popcorn   bez masła zawiera 1030 kalorii i 41 gramów tłuszczu.

9 lubi to
2
4159
2 komentarzy

Amelia2002k
3

Z wszystkiego bym mogła zrezygnować ale dla nugettsów nie potrafie 😁❤

odpowiedz

Rosie_Gold
0

Kurczę, najbardziej lubię frytki. Zawsze myślałam, że są po prostu tłuste i kaloryczne, a nie, że przy okazji jest w nich mieszanka chemiczna :/

odpowiedz

Rosie_Gold
0

Kurczę, najbardziej lubię frytki. Zawsze myślałam, że są po prostu tłuste i kaloryczne, a nie, że przy okazji jest w nich mieszanka chemiczna :/

odpowiedz

Amelia2002k
3

Z wszystkiego bym mogła zrezygnować ale dla nugettsów nie potrafie 😁❤

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda