6 porad zanim wejdziesz w nowy związek
08.08.2019

6 porad zanim wejdziesz w nowy związek

autor
Nowa znajomość, pierwsze nieśmiałe spojrzenia, motyle w brzuchu… Brzmi pięknie, prawda? Ale nie zawsze zauroczenie przeradza się w miłość. Czasem po prostu nie jesteśmy na nią gotowi. Zanim wejdziesz w nowy związek zadaj sobie kilka pytań i sprawdź, czy jesteś już na niego gotowa.
./uploads/zuzamt/d15db3a826cd15c0e856b4d38491a4b6.jpg
Fot: weheartit.com
1. Czy wyleczyłaś się już z wcześniejszej miłości?

Jeśli niedawno zakończyłaś poważny związek, to daj sobie trochę czasu na ochłonięcie i nie angażuj się w nową znajomość. Czasem wygasanie uczuć do byłego partnera może trwać nawet kilka miesięcy! Nie pchaj się w coś nowego, jeśli nadal coś czujesz do swojego eks. Mówi się, że na starą miłość najlepsza jest nowa, ale nie zawsze się to sprawdza. Najczęściej po pierwszej fali zauroczenia przychodzi niechęć i znudzenie nowym partnerem. Jeśli nie chcesz się wpakować w relację bez przyszłości, daj sobie czas na ochłonięcie po wcześniejszym związku. Dopiero, gdy poczujesz, że już Cię nie ciągnie do byłego partnera, Twoje myśli nie krążą wokół niego i nie porównujesz do niego innych, zacznij poważniej myśleć o nowym związku. 
./uploads/zuzamt/408b2eb9f8cce4900f3eb0ca0d3796ec.jpg
Fot: weheartit.com
2. Nie wchodź w związek z byle kim

Nieważne, czy od dawna jesteś singielką czy dopiero miesiąc temu rozstałaś się z chłopakiem – rozumiem, że możesz czuć się samotna, ale umawianie się z byle kim, byle się spotykać naprawdę nie ma sensu. Zastanów się, po co być w związku z kimś, kto Ci nie odpowiada? To się nie może udać. Z czasem nowy chłopak zacznie Cię tak irytować, że na samą myśl o randce z nim będzie Cię skręcać ze złości i zrezygnowania. W końcu będziesz musiała zakończyć tą znajomość. Zamiast tracić czas na kogoś, kto nie jest odpowiedni dla Ciebie, skup się na sobie i swoim rozwoju. Pamiętaj, że bycie singielką wcale nie jest takie straszne 😉. 
./uploads/zuzamt/cb379efab41dad810939e8ad4da7b00d.jpg
Fot: weheartit.com
3. Trochę się wyszalej

Zanim na poważnie się z kimś zwiążesz, wyszalej się trochę 😉. Może to brzmi nieco banalnie, ale działa. Wychodź z kumpelami na kawę, baw się z przyjaciółmi na imprezach i… umawiaj się z chłopakami. Chodzi o to, abyś przekonała się, czego chcesz. Oczywiście wejście w poważny związek nie musi oznaczać, że od tej pory będziesz każdy wieczór spędzać w domu z nowym chłopakiem, ale z pewnością będziesz wolała się wtedy nieco ustatkować, dlatego wykorzystaj singielski czas na zabawę. 
./uploads/zuzamt/c50f07c032e727039431bbc2afc2e3ba.jpg
Fot: weheartit.com
4. Zastanów się, jakiego partnera szukasz

Zanim wejdziesz w nowy związek, zastanów się, kogo tak naprawdę szukasz. Jakie cechy charakteru cenisz? Dopiero, gdy będziesz miała w głowie pełne wyobrażenie, zacznij się rozglądać. Jeśli poznasz mega przystojniaka, ale nie będzie on spełniał Twoich kryteriów pod względem charakteru, odpuść go sobie. No chyba, że wcale Ci nie zależy na niczym poważnym 😉. 
./uploads/zuzamt/101973ea9da9669a2a55fa41a0c3bf14.jpg
Fot: weheartit.com
5. Zadaj sobie pytanie, czego oczekujesz od związku

Gdy będziesz wiedziała, jakiego partnera szukasz, musisz sobie także zadać pytanie – czego oczekujesz od związku. Czy wolisz krótki, ale bardzo namiętny romans, czy zdecydowanie szukasz czegoś stałego i poważnego? Zastanów się, czy jesteś gotowa na kompromisy? Bez nich żaden związek nie przetrwa. Czy masz odpowiednia ilość czasu, aby pielęgnować nową relację? 
./uploads/zuzamt/1f1a08576a5686d1488391924c510149.jpg
Fot: weheartit.com
6. Przeanalizuj błędy, jakie popełniałaś we wcześniejszych związkach i wyciągnij z nich wnioski

Każdy z nas popełnia błędy. To nieuniknione, ponieważ nie ma ludzi nieomylnych. Warto jednak przeanalizować swoje potknięcia i wyciągnąć z nich wnioski, aby na przyszłość ich nie powielać. Jeśli Twój wcześniejszy związek rozpadł się z powodu nadmiernych kłótni, zastanów się, co najczęściej było powodem konfliktów. W przyszłości postaraj się nie do nich nie dopuszczać. Natomiast jeśli Wasz związek nie przetrwał z powodu nadmiernej zazdrości, przeanalizuj czy faktycznie miałaś do niej powody. Popracuj nad pewnością siebie i wyluzuj.

 
21 lubi to
5
3482
5 komentarzy

Nvth
0

yes

odpowiedz

_kadia_222
0

🥰

odpowiedz

ksanaru
0

yes​​​​​​​

odpowiedz

Juliaaa321
0

Super porady!

odpowiedz

_kamilkaaa_77
0

❤️

odpowiedz

Nvth
0

yes

odpowiedz

_kadia_222
0

🥰

odpowiedz

ksanaru
0

yes​​​​​​​

odpowiedz

Juliaaa321
0

Super porady!

odpowiedz

_kamilkaaa_77
0

❤️

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda