Jak dodać włosom objętości?
15.05.2019

Jak dodać włosom objętości?

autor
Brak objętości we włosach to jeden z najpopularniejszych problemów, z jakimi zmagają się kobiety. Włosom cienkim czy rzadkim trzeba poświęcać dużo więcej czasu na pielęgnacje, często i tak z marnym efektem. Dodatkowo wilgoć w powietrzu sprawia, że już po kilkunastu minutach od wyjścia z domu, nasze włosy znowu zaczynają wyglądać źle. Jak więc temu zaradzić?
./uploads/yeziorskv/c33b9d1e3d2a94d42fb15856fbfb7a8c.jpg
Brak objętości we włosach to jeden z najpopularniejszych problemów, z jakimi zmagają się kobiety. Włosom cienkim czy rzadkim trzeba poświęcać dużo więcej czasu na pielęgnacje, często i tak z marnym efektem. Dodatkowo wilgoć w powietrzu sprawia, że już po kilkunastu minutach od wyjścia z domu, nasze włosy znowu zaczynają wyglądać źle.

Zanim zabierzemy się za odpowiednie odżywki czy wcierki, warto postawić na koloryzację, która wizualnie doda włosom objętości. Dobrym rozwiązaniem jest ombre, czyli stopniowe rozjaśnienie końcówek, które było hitem zeszłych wakacji. Ombre cały czas jest w modzie, a jaśniejsze końce stworzą efekt wizualnego pogrubienia. Warto też postawić na jaśniejsze refleksy, które sprawią, że włosy wizualnie będą bardziej gęste. Najlepiej użyć więcej niż jednego odcienia do refleksów, jednak wszystkie muszą być zbliżone do naturalnego koloru, żeby nie wyszły z tego nieudane pasemka.

Kolejnym ważnym elementem jest długość włosów. Cięcie do łopatek lub ramion jest najtrafniejszym rozwiązaniem. Długie włosy bez objętości tylko „ciągną w dół” przez swój ciężar i podkreślają problem, a krótsze włosy nadają lekkości. Jeśli mimo wszystko jesteś zwolenniczką długich warkoczy i tak drastyczne cięcie nie wchodzi w grę, warto zdecydować się chociaż na grzywkę lub cieniowanie w okolicach twarzy. Kolejnym trikiem, o którym nie można zapomnieć, jest suszenie włosów „głową do dołu"- to nada objętości u nasady.

Jeśli chcemy sięgnąć po sklepowe lub apteczne specyfiki warto najpierw dokładniej określić problem braku objętości. W przypadku włosów cienkich najlepiej wzmocnić je od wewnątrz. Ważne jest przy tym zdrowe odżywianie, pomaga także cała gama suplementów dostępnych w drogeriach. W internecie znajdziemy mnóstwo skrajnych opinii na temat każdego z nich, warto jednak sprawdzać skład i zwrócić uwagę na to, żeby suplement był jak najbardziej naturalny.

Jeśli naszym problemem nie jest grubość włosów, ale ich ilość, dobrym rozwiązaniem są wcierki (np. Jantar), które przyspieszają porost włosów. Już po kilku tygodniach od wcierania w skalp głowy zauważymy pierwsze tzw. baby hair czyli nowe, delikatne włoski. Tutaj również można wspomagać się sprawdzonymi suplementami. Brak objętości może towarzyszyć nam również, gdy mamy dużo gęstych włosów. Wtedy efekt oklapniętych włosów zawdzięczamy głównie ich wadze i bezkonkurencyjnie najlepszym sposobem będzie skrócenie długości. W tym przypadku dosłownie każdy centymetr się liczy, wiec opłaca się podciąć nawet minimalna ilosć, na jaką chcesz sobie pozwolić. Pomóc może też szampon na dodanie objętości, jednak obowiązkowo nie może mieć w swoim składzie silikonów, które obciążają włos, tym samym zmniejszając jego objętość.
13 lubi to
3
1161
  • udostępnij
3 komentarzy

i_n_n_a
1

Kocham ombre i mam zamiar je w przyszłości zrobić. Przydatne rady<3

odpowiedz

szczebaktrenuje

juliette
1

Fajny post

odpowiedz

juliette
1

Fajny post

odpowiedz

szczebaktrenuje

i_n_n_a
1

Kocham ombre i mam zamiar je w przyszłości zrobić. Przydatne rady<3

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Casting na Ambasadorów nowej aplikacji video!🚀 Zostań Twarzą marki i jedź z nami na Fest Festival
Casting na Ambasadorów nowej aplikacji video!🚀 Zostań Twarzą marki i jedź z nami na Fest Festival

ddob
youtube

Moda