Social media psują związki? Uważaj!
15.02.2019

Social media psują związki? Uważaj!

W dobie najnowszych technologii zapominamy czasem, co tak naprawdę jest ważne. Sprawdź co może zagrozić Tobie i Twojemu związkowi!
Siemanko!
Gdy popularne stały się social media tj., Facebook czy Instagram można było zauważyć ogromny przyrost osób spędzających czas w sieci. Dodatkowo, gdy doszła do tego możliwość zarabiania przez media, świat nagle oszalał. Setki tysięcy idealnych zdjęć i kilkanaście godzin w ciągu doby spędzonych w sieci. Zastanawiamy się często czy osoby z najpopularniejszych kont mają czas na swoje życie poza mediami społecznościowymi. My sami często również przeglądając wszystkie wystylizowane zdjęcia wpadamy w otchłań instagramowego życia i sami nie zauważamy tego ile czasu spędzamy w internecie. Jest to niestety zgubne, ponieważ zamiast cieszyć się chwilą my próbujemy zrobić idealne zdjęcie do relacji. 
Czy media społecznościowe naprawdę zagrażają związkom? Co tak naprawdę im zagraża? Czy zdrowe użytkowanie ich uchroni nasze relacje? 
Czytajcie dalej!

#MEDIOWA KONTROLA
Przyłapałaś się na tym, że sprawdzasz co lajkuje Twój chłopak? Ciągle w powiadomieniach szukasz choćby jednej namiastki zdrady w postaci skomentowania lub polubienia zdjęcia innej dziewczyny? Gdy już znajdziesz dowód, w głowie układasz, jakie małe piekiełko mu za to zrobisz? STOP! Powstrzymaj się. Ciągła kontrola mediów społęcznościowych i telefonu drugiej połówki nie prowadzi do niczego dobrego. Chłopak pomyśli, że przestałaś mu ufać. A zaufanie to najmocniejszy fundament każdego związku! Postaraj się ograniczyć swoje kontrolowanie.
 
# ZBYT DUŻA ILOŚĆ CZASU W MEDIACH
Leżycie w łóżku i oglądacie film, a do Ciebie ciągle przychodzą wiadomości i powiadomienia. Nie możesz się powstrzymać przed sprawdzeniem, co dzieje się w mediach. Berzesz telefon do ręki i zaczynasz swoją podróż po sieci. Musisz sprawdzić co dzieje się na Snapchacie, Facebooku, Instagramie, Twitterze, Pintereście i sprawdzić koniecznie o wpływie dinozaurów na gospodarkę ekonomiczną Meksyku. Wyluzuj!
Właśnie obok Ciebie leży Twój chłopak, który poświęca Ci swój czas, a Ty przeglądasz media... Na ten czas postaraj się być offline i w 100% poświęcić ten czas drugiej osobie. 
# BRAK PRZEMYŚLENIA POSTÓW
Miłosne wyznania tuż po kłótni nie są najlepszym pomysłem do publikowania ich w social mediach. Mogą one jeszcze bardziej pogorszyć sytuację. O takich sprawach warto rozmawiać twarzą w twarz. W końcu to wasze prywatne sprawy. Nie warto wyciągać ich na łamy mediów społecznościowych, aby każdy obserwator mógł uczestniczyć z wami w tej medialnej kłótni. 
# BRAK PRYWATNOŚCI
Nagle poczułaś, że musisz napisać post z wyznaniem miłości? A może pochwalić się, że już niedługo będziesz narzeczoną? Codziennie raczysz swoich obserwatorów nową dawką miłości do swojego chłopaka nie pytając go, co on na to? Niekonieczne jemu może się to podobać. Może on bardziej ceni sobie swoją prywatność? Może dla niego ważniejsze jest to, że spędzisz z nim czas niż kolejny post z wyznaniami uczuć? Postaraj się ograniczyć takie akcje, a wyjdzie Wam to na dobre!
Warto czasem wylogować się do rzeczywistości. Poświęcenie uwagi drugiej osobie zawsze wychodzi na dobre. 
W dobie internetu czasem zapominamy, co jest najważniejsze w życiu. To miłość, rozmowa, czułe gesty czy nawet zwykłe gotowanie razem. Nic nie zastąpi wspólnego spędzania czasu. Pamiętajcie o tym i czasem wylogujcie się do życia!

A Wy myślicie, że media społecznościowe psują związki? 
Chętnie poznam Waszą opinię!
Podzielcie się nią w komentarzach!
  • udostępnij
1 komentarzy

Nvth
0

❤️

odpowiedz

Nvth
0

❤️

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Casting na Ambasadorów nowej aplikacji video!🚀 Zostań Twarzą marki i jedź z nami na Fest Festival
Casting na Ambasadorów nowej aplikacji video!🚀 Zostań Twarzą marki i jedź z nami na Fest Festival

ddob
youtube

Moda