Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
7 najczęściej popełnianych błędów na instagramie
29.01.2019

7 najczęściej popełnianych błędów na instagramie

Czy masz czasem wrażenie, że zainteresowanie Twoim instagramem spada? Zastanawiasz się co robisz nie tak?
Już za chwilę się dowiesz!

Siemanko!
Tak, jak obiecałam będę tu częściej!
Zastanawiacie się, dlaczego zainteresowanie Waszym instagramem nagle spadło? 
Chcielibyście to zmienić, ale nie wiecie gdzie popełniacie błąd?
Tamtarararararaaaam! Przychodzę z pomocą!
Ciepłe koce dla wszystkich, robię herbatę i zaczynamy!

1. SŁABEJ JAKOŚCI ZDJĘCIA
Uwierzcie mi. Nic tak nie odpycha obserwatorów niż zdjęcia, które są niechlujne, chaotyczne i bez jakości. Nie posiadasz wysokiej klasy sprzętu fotograficznego? Żaden problem. Aparat telefonu również potrafi wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. Potrzebujecie do tego dobrego oświetlenia, przyjemnej kompozycji i odrobiny cierpliwości. W telefonie również można ustawiać światło, cienie, prześwietlenia. Łapać promienie słońca czy rozmyć delikatnie tło. Spróbujcie!

2. BRAK ODPOWIEDZI NA KOMENTARZE
Jeśli niedpowiadacie na komenatrze to wiele na tym tracicie. Odpowiadając na komentarze budujecie pozytywną relację z Waszymi odbiorcami. Dobrze jest również od czasu do czasu odwdzięczyć się tym samym na profilach obserwatorów. Odpowiedź na komentarz nie tylko poprawi nam humor, ale utwierdzi obserwatora w przekonaniu, że jednak obserwuje spoko gościa. 

3. USTAWIENIA "PROFIL PRYWATNY"
Niestety ustawiając profil prywatny musicie liczyć się z tym, że nie będzie przybywało Wam obserwatorów. Dlaczego? 
Już wyjaśniam. Gdy profil jest ustawiony jako prywatny propozycje obserwatorów muszą zostać najpierw zatwierdzone przez samego zainteresowanego. Nieraz w taki "czyśćcu" można wisieć kilka godzin co nie zachęca potencjalnych odbiorców. Jeśli jesteśmy nastawieni na pokazywanie swojej twórczości, wystrzegajmy się więc funkcji profil prywatny.
 

4. BRAK ZDJĘCIA PROFILOWEGO
Ludzie, którzy odwiedzają Wasz profil zwracają uwagę na to jakie treści publikujecie, ale również czy macie kuszące zdjęcie profilowe. 
Profil bez zdjęcia głównego, nie budzi 100% zaufania. Dodatkowo jeśli na profilu nie ma zdjęć Twojej twarzy ten efekt się potęguje. 
Warto o tym pomyśleć, ponieważ komentarze z pustym okienkiem nie wyglądają zachęcająco.

5. ZA CZĘSTO I ZA DUŻO
Publikujesz co godzinę nowy post? A może dodajesz do jednej relacji za dużo zdjęć? 
Za częste dodawanie zdjęć może zamęczyć odbiorcę. Jeśli faktycznie chcesz regularnie postować rób to chociażby co dwa dni, tak aby obserwatorzy z niecierpliwością czekali na Twój post. 

6. NUUUUDAAA... CIĄGLE TO SAMO
To samo ułożenie włosów, ta sama mina, ciągle te same rzeczy, ubrania. Nic nowego. Obserwatorzy mogą być znudzeni takimi samymi ujęciami czy stylizacjami. Warto pomyśleć, co tak naprawdę chcemy im przekazać. Może czasem warto wyjść poza swoje bezpieczne ramy i spróbować czegoś zupełnie nowego?

7. BRAK HASZTAGÓW
Hasztagi pełnią bardzo ważną rolę w świecie instagrama. Najczęściej dzięki nim można zostać wyszukanym i docenionym. Dodatkowo wpisują zdjęcie w konkretną kategorię. Jeśli szukasz ludzi z branży fashion, szukasz ich po hastagach typu #style #fashion #fashionstyle. O wiele łatwiej jest się wtedy poruszać po instagramie i wyszukiwać interesujące treści. 

A Wy jakie błędy najczęściej popełniacie?
A może macie inne porady dotyczące instagrama?
Podzielcie się w komentarzach!

2 komentarzy

Nvth
0

<3

odpowiedz

Glassy
0

👌

odpowiedz

Nvth
0

<3

odpowiedz

Glassy
0

👌

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda