Just Dance, czyli po prostu TAŃCZ ! Krótki poradnik o tym jak przełamać bariery i bawić się na imprezach tak jak nigdy przedtem ☺
28.11.2016

Just Dance, czyli po prostu TAŃCZ ! Krótki poradnik o tym jak przełamać bariery i bawić się na imprezach tak jak nigdy przedtem ☺

 

 

Wszyscy z nas kojarzą amerykańskie filmy, gdzie na domówkach czy balach jest grupka ludzi, którzy stoją pod ściana i wstydzą się wyjść na parkiet i pokazać swoje taneczne ruchy. U mnie, tak jak pewnie u wielu z Was, na imprezach szkolnych zawsze też znalazło się parę osób, które przychodziło, ale zamiast bawić się i tańczyć stały pod ścianą.

 

Z czego bierze się takie zachowanie? Czemu aż tak wstydzimy się wyjść na dancefloor?

 

Umiejętność tańczenia wydaje się być czymś banalnie prostym, bo przecież często tańczymy sami w domu do ulubionej piosenki czy śpiewamy pod prysznicem ;) Czasami bywa tak, że w tłumie jest osoba, która nam się bardzo podoba, ale boimy się, że tylko upokorzymy się tym, jak zaczniemy tańczyć, albo po prostu czujemy, ze mamy fatalne poczucie rytmu – po prostu nas paraliżuje. Nie potrafimy się ruszyć ani w jedną, ani w druga stronę, a przecież taniec to sama radość i na dodatek ile kalorii możemy zgubić gdy przetańczymy całą noc !

 

Poniżej przedstawiam Wam kilka porad, dzięki którym mam nadzieje, ze przełamiecie tą barierę i staniecie się królami parkietu!

 

  1. Z przyjaciółmi czy znajomymi zawsze raźniej. Wyjdź na parkiet z paroma znajomymi, zróbcie tak zwane „kółeczko” i śpiewając piosenkę ruszajcie się w rytm muzyki.
  2. Zawsze jest trochę łatwiej, gdy znamy piosenkę która leci, więc może poproście DJ’a żeby puścił coś, co jest znane. Śpiewaj tak głośno jak śpiewasz w domu, przecież i tak nikt nie usłyszy, a na pewno to wyluzuje trochę Ciebie i też porwiesz się w wir ulubionej piosenki.
  3. Nie patrz na innych. Wiem - łatwo powiedzieć, ciężej zrobić, ale przecież na imprezach zazwyczaj nie jest pusto, więc ruszaj się tak, jakby nikt nie patrzył -  po to idziesz na imprezę, żeby się bawić, więc BAW SIĘ!
  4. Możecie też oglądać filmy, w których motywem przewodnim jest taniec, albo teledyski, żeby uzyskać trochę inspiracji i powtórzyć potem taneczne ruchy, które zapamiętaliśmy .
  5. Taniec też można wytrenować – może zapiszcie się ze znajomymi na kurs tańca?
  6. Trenuj w domu. Najlepsze do tego jest odpalenie interaktywnej gry, która pokazuje dokładne ruchy, jakie musisz powtórzyć. Nie musisz się przejmować, jak tańczyć – dostajesz konkretne wskazówki, a przy tym uczysz się tańczyć!

 

Tak się też składa, że tanecznych ruchów możesz nauczyć się razem z nami (tak tak, my też nie jesteśmy w tym dobrzy ;) ). Z okazji niedawnej premiery „Just Dance 2017 „ organizujemy taneczną zabawę, w której każdy chętny może stanąć przed projektorem ze swoim smartfonem w ręku.

 

Dołączcie do nas w sobotę, 3 grudnia w Spin City i potrenujcie razem z nami! 

Gwarantujemy Wam dobrą zabawę,  strefę bez oceniania i wstydzenia się!

Do zobaczenia kochani <3

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Oliwia-Głuszko

Oliwia-Głuszko

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda